Jump to content
Sign in to follow this  
HellVard

Komputer się włącza, brak obrazu

Recommended Posts

Komputer odmówił mi dziś posłuszeństwa, gdy wróciłem do pokoju po około godzinnej przerwie okazało się, że maszyna teoretycznie chodzi, kręcą się wiatraki, świecą diody, ale monitor niczego nie wyświetla. Zresetowałem bios, zmieniłem kabel sygnałowy od monitora, podpięłem go pod starą kartę i pod zintegrowaną, podłączyłem kompa pod nowy zasilacz Thermaltake Smart SE 530W, bez skutku, komp się włącza, żółta dioda na monitorze. Wreszcie wyciągnąłem stary ram, jedna kość 4gb bodajże goodram i wsadziłem nową kość 8gb Corsair Vengeance. W końcu coś się zmieniło, obraz się pokazał, ale komp resetuje się przy ładowaniu biosu? (gdy pokazuje się obraz z nazwą producenta płyty głównej, itd) ewentualnie sekundę/dwie po nim. Próbowałem włożyć tę kość do innych slotów, nie pomogło. Próbowałem także z odłączonym dyskiem. Padła płyta główna czy to coś innego?

Windows 7 64bit

Płyta główna ASUS P7H55-M PRO

Intel i3 3,0Ghz

GeForce 450GTS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przetestowałem dokładniej te ramy, stara kość nie działa w żadnym slocie, nowa w 3 z 4, ale komp samoczynnie wyłącza się i uruchamia ponownie tuż po starcie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

oddaj do serwisu komputerowego bo to wrozenie z fusow powinienes miec zapasowe ramy zasilacze i jezeli nie wstaje to plyta proste na logike omg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra dobra, już się tak nie wymądrzaj kolego i oszczędź mi tego "omg", nie jestem takim specjalistą jak Ty, żeby to było dla mnie tak logiczne i oczywiste wink_prosty.gif I przecież napisałem wyraźnie, że mam dodatkowy, całkiem nowy zasilacz jak i ram. Jak nie będzie innej opcji to dam do serwisu, po prostu najpierw chciałem chociaż dowiedzieć się, co mogło paść.

Edited by HellVard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...