Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jj95

Czarny ekran po włączeniu komputera+brak sygnałów dźwiękowych z biosu

Polecane posty

Witam. Dzisiaj nieoczekiwanie pojawił się problem z moim komputerem. Normalnie działał, ale jak go wyłączyłem i chciałem włączyć z powrotem, to niestety na ekranie wyświetił się tylko czarny ekran związany z brakiem sygnału z karty. W związku z tym zarządzona została szybka akcja, pojechałem do kumpla i sprawdzaliśmy po kolei co mogło paść. I jestem pewny, że to nie wina zasilacza ani karty graficznej, gdyż działały na kompie kumpla. Ramy też raczej bym wykluczył, bo żonglowałem nimi między slotami, podpiąłem również ramy kumpla-bez zmian. Dysk raczej też tu nie ma nic do rzeczy, bo by się chociaż bios odpalił. Także metodą eliminacj zostały praktycznie tylko płyta główna i procesor, których nie bardzo miałem jak sprawdzić. Wiem tyle, że żadne kondensatory nie są napuchnięte i płyta nie wydaje żadnych dźwięków, nawet jak całkiem wyjmę ramy czy kartę graficzną. Prąd wszędzie dochodzi, bo wszystkie wentylatory chodzą normalnie. Próbowałem resteować bios i wyjmowaniem baterii i zworką cmos, zero reakcji. Jest sens oddawać kompa gdzieś do serwisu, żeby obczaili czy to płyta czy proc, czy raczej na pewno płyta daje takie objawy? Nie wiem nawet ile taka usługa może kosztować, bo jak z 5 dych to nie bardzo mi się opłaca, bo za 2 stówy to sobie nową płytę kupię. Jest jeszcze coś, co mogę sprawdzić sam? Podaję specyfikację kompa:

AMD Athlon II x4 635@3,5GHz

AsRock M3a770de

Goodram ddr3 1333 2x2gb

Geforce gtx 460

ocz modxstream 500W

HDD Samsung 500gb

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...