Jump to content
Sign in to follow this  
Ex95

Rozwiązany: Napęd nie czyta niektórych płyt DVD

Recommended Posts

Mój napęd to LG GH24NS90. Problem jak powyżej - nie czyta niektórych płyt DVD, do tej pory problem zaobserwowałem przy płytach do GTA IV Complete Edition i FIFY 15. Co najciekawsze, płyta od FIFY wcześniej działała bezproblemowo. W międzyczasie zmieniłem m.in. płytę główną, ale ze wszystkimi innymi płytami napęd radzi sobie bezproblemowo, problem występuje tylko w przypadku tych dwóch (płyty nie są uszkodzone, sprawdzałem je na innym komputerze i działają bez zarzutu).

Poczytałem trochę o tego typu problemach, zaktualizowałem firmware i dalej to samo. Napęd po włożeniu płyty trochę poszumi, przy kursorze pojawi się mała ikonka z płytą, w folderze Komputer zapełnia się zielony pasek, ale zawartości płyty nie widać. Sytuacja jest o tyle dziwna, że przed wymianą płyty głównej taki problem nie występował i mogłem spokojnie zainstalować FIFĘ. Nie mam już pomysłów co mogę zrobić. Załączam screen z Nero InfoTool. Wynika z niego, że mój napęd nie obsługuje płyt HD DVD i może w tym leży problem? Ale jak to się mogło stać, skoro wcześniej spokojnie instalowałem FIFĘ bez najmniejszych problemów? Proszę o pomoc i mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie mi jej udzielić.

Mój sprzęt to:

ASRock B85 Pro4

Intel i5-4460 @ 3.20

Radeon R9 280x XFX

8 GB RAM DDR3

System: Windows 7 Home Premium

post-1073291-0-73016700-1427117934_thumb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sądząc po zrzucie ekranu - możliwy konflikt sterowników systemowych (i zabezpieczeń) - sprawdź, czy problem ustąpi po odinstalowaniu Daemon Toolsów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupiłem nowy napęd, problem ustał. W związku z tym nasuwa się prosty wniosek - stary napęd po prostu był uszkodzony. Temat do zamknięcia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, proszę o kontakt przez PW.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...