Jump to content
adsierp

Settlers 7, Multi ze znajomymi

Recommended Posts

Witam

Zainstalowaliśmy z kolegą Settlersy 7 i chcieliśmy pograć między sobą, jednak nie mamy możliwości dołączyć do wspólnej gry. Przy akceptacji zaproszenia do gry wyświetla się komunikat że nie można połączyć się z graczami sesji, a przy ręcznym wyszukiwaniu gry widzimy kilka gier, ale nigdy nie swoje. Szukałem rozwiązania w internecie, ale nigdzie nie podano rozwiązania. Zna ktoś może sposób byśmy mogli ze sobą pograć?

Edited by adsierp

Po 2 tygodniach oczekiwania otrzymałem odpowiedź od Ubisoftu. Nie posiadam jednak dużej wiedzy w tematyce komputerowej i nie jestem pewien czy te porady na pewno pomogą (chodzi mi zwłaszcza o punkt 3, wolę nie usuwać nic z windowsa bez poprzedniej konsultacji z ludźmi mądrzejszymi)

"Oto przygotowana instrukcja, do wykonania na obydwu konfiguracjach:

1. Proszę o otwarcie w zaporze systemu Windows/programu ochrony oraz przekierowanie w ustawieniach routerach do adresu IP komputera poniższych portów:

80, 13000, 13005, 13200-13999 (TCP)

Instrukcję na temat przekierowań portów dla Pana konkretnego modelu routera znajdzie Pan w dokumentacji urządzenia, bądź na stronie wsparcia jego producenta.

2. Proszę odnaleźć plik .exe dla UplayPC (znajduje się on domyślnie w folderze C:\Program Files\Ubisoft\Ubisoft Game Launcher, plik Uplay.exe) a następnie proszę kliknąć na pliku .exe prawym przyciskiem myszy, a następnie proszę wybrać opcję Właściwości. Następnie proszę o przejście do zakładki Tryb Zgodności i zaznaczenie opcji 'Uruchom jako administrator'. Następnie proszę kliknąć na Zastosuj i OK.

3.Proszę o usunięcie pliku hosts. Plik hosts jest umieszczony w następującej lokacji:

C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts"

Edited by adsierp

Jeśli obawiasz się o ostatni punkt to możesz przenieść ten plik w inne miejsce i zobaczyć czy coś się stanie. Jeśli nie pomoże lub komputer zacznie dziwnie działać, to możesz go wrzucić tam z powrotem.

Usunięcie pliku może najwyżej pokiełbasić coś z internetem, więc nie powinno być kłopotu z przywróceniem go.