Jump to content
Sign in to follow this  
wies.niak

Nick, ksywka, pseudonim, login

Recommended Posts

Nick

Nick to Twoja "ksywka", którą wybierasz sobie przy rejestracji na forum. Po niej będziesz tu rozpoznawany, będzie ona widoczna przy każdym Twoim poście. Dlatego wybieraj rozważnie, żeby nikt Cię z kimś innym nie pomylił. Oczywiście nie każemy Ci przeglądać nicków wszystkich zarejestrowanych już na forum użytkowników, ale warto się wcześniej rozejrzeć. Poza tym jeśli przypadkowo wpiszesz to samo, co ktoś już zarejestrowany, forum Cię o tym poinformuje i wymusi zmianę. Oprócz tego istnieją pewne zasady co do tworzenia nicka, których musisz przestrzegać.

Nie wolno Ci w nicku umieszczać:

  • słów i zwrotów wulgarnych lub obscenicznych
  • nazw propagujących zbrodnicze ideologie ("esesman" tu nie przejdzie)

Poza tym, z przyczyn technicznych, forum dopuszcza tylko ksywki zawierające duże i małe litery (bez polskich znaków diakrytycznych) oraz cyfry. Czyli żadnych spacji, kropek itd. użyć się nie da.

Dodatkowo nie wolno rejestrować się pod nickami zbliżonymi do nicków redaktorów i współpracowników CDA. Nie próbuj więc być ?dowcipny? i nie rejestruj się jako "Szmuggler", "KormaK" itp. Dlaczego? Po pierwsze - może to wprowadzać w błąd innych użytkowników forum co do Twojej tożsamości. Po drugie ? jak mawia SMG, takie zachowanie świadczy raczej o braku własnej osobowości, nie o poczuciu humoru, a takich użytkowników nie potrzebujemy.

Nazwa użytkownika musi być dłuższa niż 3 znaki a krótsza niż 26 znaków.

Konta, w których stwierdzi się powyższe uchybienia zostaną natychmiastowo skasowane.

Ponadto, jeśli administracja dojdzie do wniosku, że Twój nick, podobny do nicka innego użytkownika, został wybrany w celu wywołania zamieszania na forum, też musisz się liczyć z kasacją takiego konta.

"Czy można zmienić nicka?"

Tak, jest to możliwe. W tym celu należy napisać prywatną wiadomość do któregoś z Administratorów (Ghost), w której dokładnie i sensownie uzasadnisz swoją prośbę. Ale to musi być naprawdę sensowne uzasadnienie i ważny powód. Z prośbami "bo mi się znudził" nawet nie masz się co starać. Do tej pory było kilka przypadków zmian, ale stanowią one raczej wyjątki, niż regułę.

Zanim poprosisz o zmianę nicka, pamiętaj że:

- nick możesz zmienić maksymalnie 3 razy.

- nick możesz zmienić nie wcześniej niż rok po rejestracji.

- nick możesz zmieniać nie częściej niż co rok.

- nick może zawierać tylko litery i cyfry (bez spacji)

- nick nie może być już zajęty przez inną osobę (wielkość liter nie ma znaczenia).

Zmiana samej wielkości liter w nicku jest dokonywana od ręki i nie wlicza się do powyższych limitów.

Proszę pamiętać, że jeśli zmieniasz nick zawierający znaki obecnie niedozwolone powrót do poprzedniej ksywki będzie niemożliwy.

Po zmianie nicka dostaje się wpis do logu ostrzeżeń, żeby moderatorzy mieli informację o zmianie nicku pod ręką. Nie jest to ostrzeżenie i nie należy się niczego obawiać.

"Dlaczego forumowicz xyz ma w ksywce kropkę / kreskę / spację, a ja nie mogę?"

Jak zostało podane wcześniej, skrypt forum pozwala tylko na duże i małe litery oraz cyfry. To, że ktoś ma inny znak, niż te wymienione, oznacza, że zarejestrował się na forum jeszcze za czasów jego poprzedniej wersji (phpbb2), a więc przed 14 kwietnia 2008 roku.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...