Jump to content
8azyliszek

Kampania wyborcza

Recommended Posts

Nie no, tylko ludzie mają uzasadnione wątpliwości kiedy stawia się na ważnym stanowisku takich pajaców jak Ziobro i Macierewicz.

Jasne, bo np. taki minister finansów Rostowski był bardzo kompetentny - jak mu brakowało pieniędzy to podwyższał podatki, albo patrzył skąd by tu jeszcze coś uszczknąć. Albo minister infrastruktury który zlecił Chińczykom budowę odcinka autostrady, choć wszyscy mu to odradzali. I ten sam minister, który gdy zmienił resort na sprawiedliwość, to wyszło, że łamał przepisy przy wydawaniu dla siebie pozwolenia na broń.

Nie od dziś wiadomo, że obsadzanie ministerstw nie ma nic wspólnego z kompetencjami i doświadczeniem zyciowym kandydatów.

Jasne, bo np. taki minister finansów Rostowski był bardzo kompetentny - jak mu brakowało pieniędzy to podwyższał podatki, albo patrzył skąd by tu jeszcze coś uszczknąć.

No widzisz, a nie wpadł na pomysł podatków od oszczędności, od transakcji bankowych, od ZGROMADZONEGO kapitału czy na dziwaczne podatki "handlowe", bo to kompletne baraństwo.

Argument, że inni też dawali ciała, to żaden argument. Że władza korumpuje, to truizm.

• Upvote 1

Jasne, bo np. taki minister finansów Rostowski był bardzo kompetentny - jak mu brakowało pieniędzy to podwyższał podatki, albo patrzył skąd by tu jeszcze coś uszczknąć.

czekaj, i ty widzisz tu jakiś błąd? ograniczanie deficytu przez podnoszenie podatków jest nielogiczne, czy jak?

• Upvote 1

A powiedz co może być gorzej?

Już drugi raz dzielę się w tym temacie tym postami behemorta i Pezeta.

Demokracja nie jest dobrym ustrojem.

Demokracja jest najlepszym ustrojem w dzisiejszych realiach i jedynym, w którym chciałbym obecnie żyć. Bo jest bezpieczna, stabilna i przewidywalna. Dawno już nie mam snów o wielkim silnym państwie czy czymś w tym stylu. Ja chcę móc po prostu w spokoju żyć, pracować, rozwijać się i realizować swoje marzenia bez obawy trafienia na jakiegoś szaleńca jako dyktatora/króla. W demokracja ma tak dużą bezwładność, że nawet Kaczyński, Macierewicz, Ziobro, Kamiński i spółka nie zniszczą mi życia (chociaż komuś pewnie tak).
Teoria, że większośc ma zawsze rację jest najgłupszą z mozliwych.
A ktoś tak twierdzi?

Polecam te dwa cytaty Bernarda Shaw, idealnie oddają mój stosunek do demokracji:

Democracy substitutes election by the incompetent many for appointment by the corrupt few.
Democracy is a device that insures we shall be governed no better than we deserve.

d4858fdc4bf727b2287af0adcfbde112.jpg

Czytając powyższe posty odnoszę wrażenie jakbyście mieli coś na sumieniu. icon_smile.gif Boicie się czegoś konkretnego? icon_smile.gif

BTW, czy pisanie artykułów o dziennikarzach konkurencyjnych mediów (i, jak podejrzewam, wywlekanie ich brudów, błędów) nie stoi przypadkiem w sprzeczności z jakimiś zasadami etyki dziennikarskiej czy coś w ten deseń (bo w ten sposób robi się konkurencji antyreklamę)? Nie żebym przepadał za tymi na okładce jakoś szczególnie (Lis mi mocno podpadł ostatnio a do reszty mam w miarę neutralny stosunek), ale ja bym się wstydził to publikować.

A miałem nie pisać ... A co tam ... Większość osób w tym temacie zachowuje się (pisze) zdecydowanie za bardzo histerycznie :icon_wink: ... Argumentacja typu: "teraz wyjadę za granicę", jest zaiste powalająca. Dlaczego? Skoro jest taka możliwość, a na miejscu nie ma żadnej rodziny i przyjaciół, to co taka osobę ma zatrzymać? Twierdzenie, że to wina PiS-u jest dziwne (gdyby była rodzina i przyjaciele, to takie rządy by nie przeszkadzały :icon_wink: ).

Nie no, tylko ludzie mają uzasadnione wątpliwości kiedy stawia się na ważnym stanowisku takich pajaców jak Ziobro i Macierewicz.

Zdziwiłbyś się ilu studentów prawa liczyło kiedyś na Ziobrę, że dokona rozluźnienia rygorów odnośnie wkraczania do zawodu. :icon_wink:

czekaj, i ty widzisz tu jakiś błąd? ograniczanie deficytu przez podnoszenie podatków jest nielogiczne, czy jak?

O OFE i zabraniu ponad 100 miliardów (grubo ponad) to, jak widzę, niektórzy zapominają.

no nie bardzo zabranie

To państwo jest ostatecznym gwarantem emerytur, więc Trybunał potraktował środki z OFE jak środki publiczne

Zdziwiłbyś się ilu studentów prawa liczyło kiedyś na Ziobrę, że dokona rozluźnienia rygorów odnośnie wkraczania do zawodu. icon_wink.gif

Już od dawien dawna wkuwa się studenciakom prawa i okolicznych, że pomysły tego Pana zbyt dobre nie są, są napisane niepoprawnie, penalizują zupełne pierdoły i robią zwyczajny rozgardiasz, niepotrzebnie rozdrabniając na drobne przestępstwa i wykroczenia, głównie dla celów politycznych.

I to nie tylko na mojej uczelni, spytaj któregokolwiek z forumowej braci prawniczej.

@Sermaciej

Aaaa ... to pieniądze z OFE zostały zabrane dla emerytów, a nie na bieżące przejedzenie?

Jedno zawiera się w drugim.

@behemort

Zamykając (mam nadzieję) temat Ziobry: pisałem o 2006 roku, czyli początków rządów PiS-u, gdy tylko wróżki mogły przestrzegać przed jego pomysłami rozluźnienia rygorów dotyczących zawodów prawniczych (w sensie: nie dojdą do skutków). :icon_wink:

@behemort

Zamykając (mam nadzieję) temat Ziobry: pisałem o 2006 roku, czyli początków rządów PiS-u, gdy tylko wróżki mogły przestrzegać przed jego pomysłami rozluźnienia rygorów dotyczących zawodów prawniczych (w sensie: nie dojdą do skutków). icon_wink.gif

Chłopie, a ty myślisz, że Ziobrę to nagle wykopali z ogródka i wcześniej nie miał żadnych projektów i pomysłów, z którymi się dzielił, które znała kadra profesorska na uniwersytetach (bo ta bardzo często jeździ na konferencje, spotkania, zebrania różnych komitetów do różnych spraw prawnych i dość często są to konferencje z politykami lub o polityce) i z którymi dzieliła się i o których uprzedzała swoich studentów?

Ludzie obcujący z politykami nie są głupi - wiedzą, kto jest szalenie ambitny, wyszczekany i kto (bardzo prawdopodobnie) będzie decydował, co będzie napisane w kodeksach czy ustawach.

• Upvote 1

Zapoznajcie się z osobą nowej minister edukacji narodowej Anną Zalewską (od 4:12). Z relacji jednego z aktorów: "świeżo upieczona Minister Edukacji Narodowej w ubiegłym roku wraz z grupą ogolonych na łyso agresywnych osiłków oraz hałaśliwych emerytów przerwała nam czytanie w teatrze tekstu Rodrigo Garcii "Golgota Picnic" tupiąc w jego trakcie w podłogę i krzycząc "sataniści" oraz "judasze". (...) Dzięki tej jakże uroczej Pani dostaliśmy również wezwania na policję w sprawie obrazy uczuć religijnych."

Z FB Świecka Szkoła

Youtube Video -> Oryginalne wideo
  • Upvote 1

Guest Reborn12

W sumie było mi to obojętne czy PiS przejmie władze po PO, ale jak się dowiedziałem, że szefem monu zostanie Macierewicz to się trochę przeraziłem :P (tak wyczytałem na portalu wp)

Będzie prawicowa histeria. :P

Kij w to, że z Polską bardziej bocian się kojarzy niż orzeł, który tak naprawdę nie jest orłem.

• Upvote 2

Rano w tv słyszałem że Jarek coś znowu mówił o krzyżu.

No i się zaczęło, teraz tylko czekać aż stosy zapłoną.

Wolałbym, żeby Kaczyński został premierem.

Szydło i tak nie ma nic do powiedzenia, więc po co ta cała szopka.