Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

8azyliszek

Kampania wyborcza

Polecane posty

Mamy już nowy rząd i jestem pozytywnie zaskoczony.

blink_prosty.gif Czyżby zmiana stanowiska. W odpowiedzi - jasne, że możliwa, ale rodzi się pytanie: tak szybko?

Oczywiście, że nie. Jestem tylko pozytywnie zaskoczony, że tak dobrze wypadł nowy rząd. Nie ma kontrowersyjnych wypowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol

Akurat tutaj Wasze utyskiwanie to przejaw hipokryzji. Kwaśniewski i Komorowski, nie mówiąc już o Wałęsie, też ułaskawiali. Przestępców, aferzystów, etc.

I nie, nie twierdzę że to dobrze, bo mam to gdzieś. Tylko to praktyka z długimi tradycjami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Still, a kogo mieli ułaskawiać, osoby nieskazane? Istotą ułaskawienia jest to, że to musi być osoba skazana, lel.

Tutaj nawet wyrok się nie uprawomocnił...

Wiesz, nie chce mi się tłumaczyć, jaka checa by była, gdyby Kamiński został skazany. Duda w tej sytuacji uniknął dziwnej sytuacji. Delikatnie rzecz ujmując.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, że Kamiński w sumie działał w granicach ówczesnego prawa? CBA miało możliwość przeprowadzania prowokacji i kontrolowanego wręczania łapówek bez żadnych dodatkowych warunków. Do dopiero potem sądy w sprawie Sawickiej i Afery Gruntowej dodały własną interpretacje, że najpierw musiały być jakieś doniesienia nieprawidłowościach, inaczej prowokacje są nielegalne. Ale w ustawie o CBA takich rzeczy nie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol

Akurat tutaj Wasze utyskiwanie to przejaw hipokryzji. Kwaśniewski i Komorowski, nie mówiąc już o Wałęsie, też ułaskawiali. Przestępców, aferzystów, etc.

I nie, nie twierdzę że to dobrze, bo mam to gdzieś. Tylko to praktyka z długimi tradycjami.

Trudno mówić o przejawie hipokryzji, skoro nawet nie znasz naszych poglądów nt. decyzji poprzednich prezydentów. Ale co tam, co nie? Łatwiej jest je sobie samemu wymyślić. brawa.gif

Nie będę się wypowiadał o Kwaśniewskim i Wałęsie, bo ich prezydentury nie pamiętam, ale Komorowski chyba nie ułaskawiał kolegów z partii?

Ledwo drugi dzień nowego rządu a już mamy przepychankę Kamiński-Biernacki oraz na szerszą skalę wypowiedź Martina Schultza i komentarze M.Błaszczaka smile_prosty.gif

Nie przepadam za Shultzem, ale Błaszczak zachowuje się w tej sytauacji jak rozwydzrzone dziecko, odpowiadając tak niemerytorycznie.

BTW, pomijając już wszelkie moralne i ideowe powody, czy Polacy naprawdę są tak zawzięci, że nie zgodzą się na przyjęcie 10 tys. (czyli praktycznie niczego), choćby po to, aby poprawić swój wizerunek w Europie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie chce mi się tłumaczyć, jaka checa by była, gdyby Kamiński został skazany. Duda w tej sytuacji uniknął dziwnej sytuacji. Delikatnie rzecz ujmując.

Człowiek z nieprawomocnym wyrokiem, który ma zasiąść w rządzie, unika odpowiedzialności, wykorzystując już nawet nie ekstraordynaryjny środek odwoławczy tylko "poklepanie po plecach" w formie instytucji, która jest absolutnie ostatnią deską ratunku i powinna być wykorzystywana po pozytywnym zaopiniowaniu przez szereg osób na ważnych stanowiskach.

I to nie jest checa i cyrk z wymiaru sprawiedliwości?

Ale wiesz, że Kamiński w sumie działał w granicach ówczesnego prawa?

Oczywiście wiesz lepiej niż sąd...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, że Kamiński w sumie działał w granicach ówczesnego prawa? CBA miało możliwość przeprowadzania prowokacji i kontrolowanego wręczania łapówek bez żadnych dodatkowych warunków. Do dopiero potem sądy w sprawie Sawickiej i Afery Gruntowej dodały własną interpretacje, że najpierw musiały być jakieś doniesienia nieprawidłowościach, inaczej prowokacje są nielegalne. Ale w ustawie o CBA takich rzeczy nie było.

Sąd pierwszej instancji raczej się z tobą nie zgadzał. Jeśli chcesz skonfrontować twoje poglądy z rzeczywistością, to wklej ten post do PGS-u. Pezet i ...AAA... pewnie będą mieli coś do powiedzenia na ten temat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...