Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

8azyliszek

Kampania wyborcza

Polecane posty

up

No właśnie o to mi też chodzi. Panikują jakby Noc długich noży nastąpiła. Czemu aferze taśmowej nie poświęcili 5 okładek z rzędu? Zmiany ekip w demokracji są jak najbardziej normalne. Ja bym był bardziej zaniepokojony jakby PO po takiej jakości rządów jednak się utrzymała przy władzy.

P.S. Podkreślanie błędów wróciło samo z siebie. Dziwne ale dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mi tu nie wsadzaj do ust nie moich słów. Zgodzę się, że Newsweek jest stronniczy i stanowczo przesadza z wsadzaniem kogoś z PiS-u na każdą okładkę, ale nie zmienia to faktu, że skład rządu to skandal. Nie powinni się w nim znaleźć z pewnością Ziobro i Kamiński, a Macierewicz to międzynarodowa kompromitacja. Zagraniczne media mogą sobie teraz w nieskończoność pisać o jego poglądach na temat Smoleńska i protokołów Mędrców Syjonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbuję trochę bronić nadchodzącej ekipy, a tu prezydent Duda sam się podkłada. Dziś o Jarosławie Kaczyńskim powiedział. "Jest pan wielkim politykiem, jest pan wielkim strategiem". A na sali podczas zaprzysiężenia rządu nawet go nie było. :)

tumblr_inline_mjk1snPpXD1qz4rgp.gif

Już widzę okładkę kolejnego numeru Newsweeka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ten nowy rząd wreszcie zostanie powołany i media beda mogły go krytykować za jego decyzje i działania, a nie tylko za sam fakt istnienia i to że im się kandydaci na ministrów nie podobają, choć te osoby jeszcze nic złego nie zrobiły.

Ziobro, Kamiński czy Macierewicz nic złego nie zrobili?

Czy Ziobro ma jakiś wyrok na koncie? Może coś przegapiłem?

Nie, w 2005 wybory wygrała Partia Krasnoludków ...

Partia elfów natomiast próbowała z krasnoludkami uzgadniać program przed kamerami. :icon_wink:

... a Macierewicz to międzynarodowa kompromitacja. Zagraniczne media ...

Poglądy Macierewicza są jakie są. Tyle, że powołanie dodatkowo kwestii mediów jest nieporozumieniem. Dlaczego? Po prostu - media są często stronnicze (w jedną lub drugą stronę) :icon_wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poglądy Macierewicza są jakie są. Tyle, że powołanie dodatkowo kwestii mediów jest nieporozumieniem. Dlaczego? Po prostu - media są często stronnicze (w jedną lub drugą stronę) icon_wink.gif .

Nie przejmowałbym się, gdyby to polskie media coś sobie pisały - mamy dziennikarzy z wielu stron barykady i dobrze. Media zagraniczne, publikując takie artykuły jak np. ten, psują jednak naszemu państwu opinię (bo dla większości Europejczyków jest to pewnie jedyne źródło wiedzy o Polsce), a to już jest szkodliwe. Można się spierać, jak bardzo, ale ja uważam, że ma to kolosalne znaczenie w polityce międzynarodowej.
Niech ten nowy rząd wreszcie zostanie powołany i media beda mogły go krytykować za jego decyzje i działania, a nie tylko za sam fakt istnienia i to że im się kandydaci na ministrów nie podobają, choć te osoby jeszcze nic złego nie zrobiły.

Ziobro, Kamiński czy Macierewicz nic złego nie zrobili?

Czy Ziobro ma jakiś wyrok na koncie? Może coś przegapiłem?

Sienkiewicz albo Sikorski też żadnego nie mieli, a wylecieli z rządu. Hofman, Kamiński i Rogacki też nie zostali skazani przez żaden sąd, a jakoś Kaczyński ich z partii wyrzucił. Nie każda zła rzecz jest przestępstwem. Chociaż, taka prawda że Ziobro powinien stanąć przed trybunałem stanu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up

No właśnie o to mi też chodzi. Panikują jakby Noc długich noży nastąpiła. Czemu aferze taśmowej nie poświęcili 5 okładek z rzędu? Zmiany ekip w demokracji są jak najbardziej normalne. Ja bym był bardziej zaniepokojony jakby PO po takiej jakości rządów jednak się utrzymała przy władzy.

zmiany ekip - tak, autorytaryzm - nie

http://www.wprost.pl/ar/524919/Andrzej-Duda-stanie-przed-Trybunalem-Stanu/

http://wyborcza.pl/1,75478,19181609,pis-wywraca-noca-trybunal-konstytucyjny.html

http://www.bankier.pl/wiadomosc/W-PiS-prace-nad-projektem-polaczenia-prokuratury-i-ministerstwa-3438904.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up

I znowu. Najpierw PO łamie konstytucję zmieniając szybko, na kolanie ustawę w ten sposób aby jeszcze wybrać nowych sędziów TK, mimo, że ich kadencja kończy się już po wyborach parlamentarnych i powinien zrobić to nowy Sejm, a potem media i PO oburzają się na prezydenta, że nie chce przyklepywać takiego łamania Konstytucji. Znowu TK sam jest sobie winien, bo powinien szybciej, jeszcze przed wyborami rozpatrzeć wniosek PiSu o to czy te zmiany były zgodne, czy nie z Konstytucją. A teraz, póki sędziowie nie są zaprzysiężeni, to PiS ma zamiar wybrać innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak się coś nazywa niekonstytucyjnym, to można podawać zapis z konstytucji, z którym następuje sprzeczność? Bo nie przypominam sobie, żeby był w niej zapis "Nie można wybierać sędziów TK tuż przed końcem kadencji Sejmu", więc chodzi o coś bardziej ogólnego. Jest to zatem w jakimś stopniu kwestia interpretacji (która ostatecznie należy do TK). Fajnie by jednak było, gdybyśmy mogli to ocenić też samodzielnie, ale niestety nikt (media, zwykli dyskutujący) nigdy nie nie wchodzą w szczegóły.

To trochę tak, jakby nazywać coś niezgodnym z prawami fizyki i nawet nie mówić, o jakie prawa nam chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awanturę wywołało PO chcąc być sprytne. O ile jeszcze wcześniejszy wybór dwóch sędziów, których kadencja upływa w listopadzie, dałoby się usprawiedliwić wyborami do Sejmu, tak wybór jeszcze trzech, którym kadencja kończyła się w grudniu, był już "skokiem na Trybunał". PO zastosowało kruczki prawne, bo nie było zakazu zmiany ustawy o wyborze sędziów tuż przed końcem ich kadencji. I teraz PiS robi dokładnie tak samo - przepisy nic nie mówią o terminie w jakim prezydent musi przyjąć przysięgę nowych sędziów, więc Duda wykorzystuje tę lukę i ich nie zaprzysięga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up

I znowu. Najpierw PO łamie konstytucję zmieniając szybko, na kolanie ustawę w ten sposób aby jeszcze wybrać nowych sędziów TK, mimo, że ich kadencja kończy się już po wyborach parlamentarnych i powinien zrobić to nowy Sejm, a potem media i PO oburzają się na prezydenta, że nie chce przyklepywać takiego łamania Konstytucji. Znowu TK sam jest sobie winien, bo powinien szybciej, jeszcze przed wyborami rozpatrzeć wniosek PiSu o to czy te zmiany były zgodne, czy nie z Konstytucją. A teraz, póki sędziowie nie są zaprzysiężeni, to PiS ma zamiar wybrać innych.

PO nie złamało Konstytucji. PiS złożył wniosek do TK, który rozpatrzony miał być bodajże 25 listopada (czyli bardzo szybko jak na TK). Ale wniosek został wycofany - tak jakby sam PiS uznał, że złamania Konstytucji nie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up

Uznał raczej, że było, ale sami "naprawią to" (czyli wybiorą innych sędziów), lepiej i szybciej niż TK. I tak jak w przypadku PO - ta poprawiona ustawa będzie miała domniemanie konstytucyjności.

Uważam, że powinno się zrealizować ustawę o wyborze sędziów, w takiej formie jaką miała przed tegorocznymi poprawkami. Politycy z obu stron popsuli wszystko jak zawsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś oglądałem wywiad z panem Schetyną i ma zęby jak w pewnej reklamie dla psów.

Przypomniałeś mi moją mamę (dentystkę), która bardzo często komentuje zęby ludzi w reklamach, filmach i spotach. Umie też wyłapywać aparaty na zębach statystów (np. w Piratach z Karaibów). Takie skrzywienie zawodowe :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie porównania nie są karalne?

11781741_1047347601962973_6543521974600388063_n.jpg?oh=d1b9f27807a3115a62931f40ba6a8c5f&oe=56B1CC20

Nie wiem, czy są karalne, ale na pewno są żałosne.

Kolejny tydzień obsesji Newsweeka na punkcie PiSu i Jarosława Kaczyńskiego.

635831056225871236.42.23.jpg

co by nie mówić, ta okładka jest szalenie estetyczna

Racja. Nie liczę, że poziom artykułów się polepszy, ale może przynajmniej wystawy w kioskach będą się stawać coraz ładniejsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...