Jump to content
8azyliszek

Kampania wyborcza

Recommended Posts

@Sermaciej

No coz, wedlug tego listu sam przyjazd i pobyt ojca Edmunda Jannigera w Polsce kosztowal polskich podatnikow 38 tysiecy zlotych, ale przynajmniej senior (znany jako prof. Robert A. Schwartz, Edmund ma nazwisko po matce) wspanialomyslnie poprowadzil wyklad bez wziecia honorarium za niego, czyli czysta oszczednosc i wedlug MON oplacalo sie. Mysle, ze mlody na etacie w MON z glodu nie padnie i jeszcze na loty do domu w New Jersey bedzie go stac.

@Abyss
A moze nie o zaden skandal obyczajowy ani kolesiostwo tu chodzi? Moze pan Antoni wzorem starozytnych Grekow po prostu docenia piekno mlodosci jako takiej? W koncu odkad zostal szefem MON z wojska odeszlo prawie 30 generalow i ponad 250 pulkownikow, co wczoraj tlumaczyl potrzeba odmlodzenia kadry oficerskiej. Mlodosc w MON, mlodosc w Wojsku Polskim... To nie jest kraj dla starych ludzi.

Edited by Tesu

Dnia 30.01.2017 o 22:17, Mysquff napisał:

Dla mnie ta mapka jest jeszcze bardziej obrazowa.

0csl7mkbc5ex.png

https://www.tuc.org.uk/economic-issues/labour-market/uk-workers-experienced-sharpest-wage-fall-any-leading-economy-tuc

P.S. Jakby co: "Real wages are wages adjusted for inflation, or, equivalently, wages in terms of the amount of goods and services that can be bought".

O kurka, jak skisłem XD

52 minuty temu, Tesu napisał:

No coz, wedlug tego listu sam przyjazd i pobyt ojca Edmunda Jannigera w Polsce kosztowal polskich podatnikow 38 tysiecy zlotych, ale przynajmniej senior (znany jako prof. Robert A. Schwartz, Edmund ma nazwisko po matce) wspanialomyslnie poprowadzil wyklad bez wziecia honorarium za niego, czyli czysta oszczednosc i wedlug MON oplacalo sie. Mysle, ze mlody na etacie w MON z glodu nie padnie i jeszcze na loty do domu w New Jersey bedzie go stac.

Czyżbym... wyczuwał... zawiść... w sercu... mieszkańca Irlandii... z powodu... działań... polskiego rządu?

8 minut temu, SilentBob napisał:

Czyżbym... wyczuwał... zawiść... w sercu... mieszkańca Irlandii... z powodu... działań... polskiego rządu?

Wedlug definicji PWN:

zawiść «uczucie silnej niechęci do osoby, której się czegoś zazdrości»

Niestety, Cichy Robercie, uzyles niewlasciwego okreslenia dla moich uczuc, bo polskiemu rzadowi, szefowi MON ani zadnemu z jego asystentow niczego nie zazdroszcze. Za to zawsze z zainteresowaniem czytam o marnotrawieniu publicznych pieniedzy i kolesiostwie, zwlaszcza w wykonaniu politykow, ktorzy reklamowali sie jako wzor wszelkich cnot i zawsze bardzo ostro krytykowali za podobne praktyki swoich poprzednikow politycznych. Oslo, kiedy ostatnio sprawdzalem, to wciaz mialem polskie obywatelstwo i niemala ilosc moich pieniedzy do polskiego budzetu co roku trafia. 

To w takim razie przepraszam, źle odczytałem twojego posta. :)

Tak czy siak, politycy zawsze reklamują się jako wzory wszelkich cnót, po czym okazują się pospolitymi oszustami i złodziejami. Dlatego niczego innego się po nich nie spodziewam.

2 godziny temu, behemort napisał:

O kurka, jak skisłem XD

Niech zgadnę: "ja zarabiam mniej a w Toruniu trudno znaleźć pracę, więc statystyki to bzdura"?

http://www.dezinformacja.net/ 

Misiewicz założył stronę do walki z dezinformacją w mediach pod patronatem niezależnej i radia maryja (xD). Mam nadzieje, że jest lepszym rzecznikiem niż webdesignerem. Ogólnie to wszystko już się nadaje na jakiś gag u Monthy Pythona. 

2 godziny temu, Sermaciej napisał:

Niech zgadnę: "ja zarabiam mniej a w Toruniu trudno znaleźć pracę, więc statystyki to bzdura"?

Nie. Po prostu chciałbym zobaczyć zakres sumowania wynagrodzeń, podziału, rodzaju średnij, bo z prawdziwym życiem Kowalskiego ma to tyle wspólnego, co ja z szczęśliwym życiem (i przypominam jest normalna statystyka, której zrobienie zajmuje minimum kilka miesięcy ciężkiej pracy, i "statystyka", gdzie dawanie karabinów automatycznych największym kretynom jest gwarantem bezpieczeństwa albo że kobiety zarabiają 2/3 tego co mężczyźni). Normalnie bym nie powiedział, by do (normalnej) statystyki podchodzić sceptycznie, ale zważywszy, jak wielu ludzi powiela te "statystyki", które idą z ich poglądami czy "adżędą" polityczną, a po przyjrzeniu są warte funta kłaków, to do "obrazków z internetów" podchodzę tylko trochę bardziej przychylnie niż do plakatów krzykaczy w kominiarkach.

Aczkolwiek z trendem wzrostowym w ogólności się zgodzę, bo faktycznie więcej ogólnie zarabiamy, a co ciekawe to właśnie zagraniczne "korpo" dają lepsze wynagrodzenie, nie to co Janusze.

Serek, byś popracował miesiąc jak ja, to byś się zdziwił trochę :P

Tymczasem bjedna Grecija, już nie dostają dodatku za mycie rąk w wysokości polskiej pensji.

Nie wiem, nazwa działu?

Nie wiem, co się dzieje na forume, wchodzę raz na miesiąc maksymalnie, ten dział przestał być wyłącznie troll/smiech/baitem?

Edited by behemort

Moja pierwsza wypłata w Polsce (oficjalnie, bo pracy"na czarno" nie liczę), to 1044 netto... A pracowałem w firmie należącej do polskiego molocha, ale zarządzaną przez januszy biznesu. Ból podwójny, bo praca była wyczerpująca fizycznie i psychicznie. A to było ledwie 6 lat temu.

• Upvote 1

52 minuty temu, behemort napisał:

Nie wiem, co się dzieje na forume, wchodzę raz na miesiąc maksymalnie, ten dział przestał być wyłącznie troll/smiech/baitem?

tak, to jedyny aktywny dział więc czasem można pisac na poważnie

25 minut temu, kiceg napisał:

tak, to jedyny aktywny dział więc czasem można pisac na poważnie

Łe, to spadam. Nara :P

"Nie możemy traktować wkładu emerytalnego jako swego rodzaju rachunku oszczędnościowego na starość”. Takie oświadczenie wiceministra pracy Marcina Zielenieckiego wywołało konsternację podczas posiedzenia sejmowej komisji polityki społecznej, gdy omawiano rządowy Przegląd systemu emerytalnego – Informację Rady Ministrów dla Sejmu RP (druk nr 1206). W praktyce bowiem oznacza, że osoby, które nie będą miały 15 lat składkowych, nie dostaną emerytury. Nigdy też nie zobaczą pieniędzy wpłaconych do ZUS.

:V

• Upvote 1

Tfw przysluguje ci juz irlandzka emerytura i nawet polski ZUS tego nie popsuje. Iksde

• Upvote 2

Z pozdrowieniami dla wszystkich:

>w Polsce bogato, zielono, wszyscy mają wszystko (a mimo to wszyscy kradną);

>behe, przesadzasz;

>bezrobocie najniższe w pizdu, wszyscy mają pracę i wszystkich na wszystko do życia + zbytki mają;

>behe, marudo;

>jest praca, wystarczy chcieć;

>behe, poniżej dwóch na rękę to nieroby i debile tylko;

>minimalna wystarcza na normalne życie;

Jakby przepytali nas w zakładzie, to by z tych 2,6k zostało 2,1k brutto.

Zapraszam do Torunia, spróbujcie przeżyć.

XD

XD

DX

Przynajmniej nie mieszkam w Białymstoku albo Kielcach.

Albo Korei Północnej.

@edit 14.02.2017

Dzisiejsza rozmowa kwalifikacyjna w windykacji (oficjalnej, nie drechy z pałami):

1. Własne auto.

2. Własny mundur.

3. Własna działalność gospodarcza!

4. Własne biuro.

5. Praca na pół etatu, ale ma się mieć 40h/tygodniowo.

6. Minimum + bonusy po pół roku.

7. Wymagane wyższe i 2 lata doświadczenia w windykacji.

8. Kary umowne za najdrobniejsze przewinienie 1000-10000 zł.

NIC TYLKO KURNA BRAĆ!!1

Edited by behemort

Lewacka telewizja próbuje oczernić bohaterów [zobacz memy]

21 minut temu, Xysiu napisał:

odnośnie popularnego ostatnio kultu grupy zbrodniarzy

Mocne słowa, ale raczej nie do powtórzenia w innym zakątku internetu. Możesz zostać zlinczowany i dojechany osobiście bo namierzą po ajpi.

• Upvote 1

Patologia, że w ramach nowej fali jakiejś opcji politycznej, tworzy się bohaterów z ludzi, którzy zabijali niewinnych ludzi oraz pisze się nową wersję historii. I nie ma znaczenia, czy cześć będzie oddawana Che, Stalinowi, Hitlerowi, argentyńskiej juncie, czerwonym Khmerom czy "wyklętym".

• Upvote 1

Też mi się nie podoba obecny kult, "żołnierzy wyklętych", ale nazywanie ich wszystkich zbrodniarzami jest sporym uproszczeniem. Wszędzie znajdują się czarne owce, i takim czynom jak najbardziej należy się potępienie, jednak wielu z nich walczyło o wolną Polskę. Równie dobrze można nazwać wszystkich aliantów katami, bo tu też zdarzały się przypadki zbrodni.