Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

8azyliszek

Kampania wyborcza

Polecane posty

30 minut temu, Mysquff napisał:

1. To jest w ogóle niepotrzebny whataboutism (odwracanie kota ogonem?).

No nie wiem, co z zasada Audiatur et altera pars?

30 minut temu, Mysquff napisał:

2. Za kogo ty mnie masz?

Za nikogo. W pozytywnym znaczeniu. W sensie, ze nie bylo tam zadnego ukrytego sugerando.

26 minut temu, SilentBob napisał:

Żeby to była nowość u Tesu. Oczywista oczywistość.

Te, Cichy Bobele, jak znowu cos do mnie masz, to chodz no na podworko, zalatwimy to jak faceci, na gole klaty. Ostatnio jak sprawdzalem, to krzywdy Ci nie zrobilem. A moglem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tesu napisał:

No nie wiem, co z zasada Audiatur et altera pars?

Ale ja cię słucham i chętnie czytam twoje posty.

Tylko że raczej nie musisz tutaj nikogo przekonywać, co do jakości Niezależnej czy Frondy. IMO twój post wyglądał tak, jakbyś uznał, że zwracając na polskie nazwiska pod artykułami w zagranicznej prasie, nagle stałem się czytelnikiem jakichś prawicowych szmatławców, więc chciałeś zmienić temat i je zaatakować dla odwrócenia uwagi. Jeżeli to nie było twoją intencją, no to przepraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mysquff napisał:

Tylko że raczej nie musisz tutaj nikogo przekonywać, co do jakości Niezależnej czy Frondy.

No nie przesadzajmy z ta jakoscia Niezaleznej. Mimo wszystko jest potrzebna dla zachowania jakiejs rownowagi, nawet pomimo specyficznej oceny rzeczywistosci, czesto niemerytorycznych tresci i powiazan z rzadzaca partia. No i wolnosci slowa trzeba bronic, nawet jesli oznacza to radosna tworczosc popelniana przez dosc abstrakcyjna Fronde.

1 minutę temu, Mysquff napisał:

IMO twój post wyglądał tak, jakbyś uznał, że zwracając na polskie nazwiska pod artykułami w zagranicznej prasie, nagle stałem się czytelnikiem jakichś prawicowych szmatławców

Chodzilo mi o to, ze przeciez nie wszystkie media w Polsce pisza w jednym tonie i teoretycznie zagraniczne agencje prasowe maja wolna reke co do tego, ktorzy dziennikarze beda przesylac im informacje z Polski. Dziwnym zbiegiem okolicznosci wpisujac w google Tusk EU Law & Justice wyskakuja strony roznych serwisow informacyjnych na swiecie z artykulami autorstwa roznych ludzi, wszystkie utrzymane w podobnym, niekorzystnym dla partii Kaczynskiego tonie. Nawet konserwatywny Fox News chlodno odniosl sie do calej sytuacji.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Stillborn napisał:

Boże, co ten człowiek robi w dyplomacji...

Sam się zastanawiam. Tak ludzie narzekali na wszystkie faux pas Komorowskiego, ale Waszczykowski prezentuje moim zdaniem zupełnie inny poziom żenady niż Komor, który stanął na krześle i nikt poza Polską tego nie zauważył xD 

Dzisiaj wyjątkowo pilnie śledzę tę inbę polityczną i podoba mi się retoryka wiadomości TVP, w nagłówku było "Polska obnaża braki w europejskiej demokracji". Normalnie jakby dzisiaj Winkelried narodów zwyciężył. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://dorzeczy.pl/kraj/23853/Wybory-szefa-Rady-Europejskiej-premier-Szydlo-w-Brukseli.html

Czyli ze napisanie listu do przywodcow panstw UE o tym, ze Tusk jest "be" dwa dni temu oraz dzisiejsze spotkania z premierem Szwecji, kanclerz Niemiec oraz ziomkami z grupy Wyszehradzkiej to to nie bylo wywieranie nacisku w celu zyskania poparcia dla kandydatury Saryusza-Wolskiego?

2 minuty temu, Sermaciej napisał:

tam nie było krzesła

Siedzisko to rodzaj krzesla. Albo vice versa. Cos jak z kazdym kwadratem bedacym prostokatem, ale nie kazdym prostokatem... itd. Nie wiem, nie znam sie, nie jestem ani stolarzem, ani matematykiem, ale i tak sie wypowiem. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stillborn

A bo to pierwszy raz Prezes okazal sie byc prawdziwym zwyciezca w poniesionej klesce? ;)

2 godziny temu, Abyss napisał:

z21478794IH,Wiadomosci-TVP.jpg

Demokracja wedlug #DobrejZmiany: 27 panstw za Tuskiem, my jedyni przeciw, ergo w UE panuje dyktatura i my jako jedyni stojac na strazy demokracji nie podpiszemy konkluzji ze szczytu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie może być prawdą, że Kaczyński trząsł tyłkiem na myśl o możliwości powrotu Tuska do Polski, ale przecież on miał gwarantowaną reelekcje. Jako taki wytrawny polityczny gracz powinien też wiedzieć jak się skończy ta cała zabawa z Wolskim i że nie ma on żadnych szans.

Ale po tej kompromitacji i totalnym damage control TVP i całej reszty prorządowych mediów raczej wielki plan JK to ściema. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko to jednak trochę tutaj Węglarczyk naściemniał. 

1. Słowa, które przypisał Jackowi Karnowskiemu, zsotały tak naprawdę wypowiedziane przez jego brata Michała Karnowskiego. Zapewne po prostu pomyłka/przejęzyczenie. 

2. Przytoczona wypowiedź Marcina Wolskiego wyglądała zupełnie inaczej. Tutaj Węglarczyk dopuścił się co najmniej manipulacji, o ile nie po prostu kłamstwa.

Wersja Węglarczyka:

Cytuj

 albo dziennikarze tej stacji wypełniają linię polityczną partii rządzącej albo morda w kubeł

Rzeczywistość:

Cytuj

A co z tymi, jak pan pisze, glistami ludzkimi, które nie zgadzają się z polityką tej ekipy?

Jest jak w brydżu, rozdaje ten, kto bierze ostatnią lewę. Zasady są proste: były wybory, wygrała ta partia, więc trzeba się z tym pogodzić i morda w kubeł. Jeśli ktoś chce wygrać następne, to niech się do tego przygotuje, stworzy program i wygra.

Inna sprawa, że Wolski w ty wywiadzie rzuca tekstami typu:

Cytuj

Na pewno nie. Ja jestem lojalny wobec idei, którą reprezentuje obecna władza. Nie uważam się za człowieka partyjnego, tylko za człowieka idei. I tak się składa, że ta ekipa jest najbliższa moim ideom, które kształtowały się wiele lat. Nie ukrywam, że mam na koncie też błędy i wypaczenia.

Cytuj

Nie traktuję wszystkiego, co robi PiS, jako prawdy objawionej, nie uważam, że „dobra zmiana” jest dobra w całości, ale spośród ofert dostępnych na rynku ta mi najbardziej odpowiada i jeśli mogę w czymś pomóc, to pomagam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...