Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Amaran

Dioda HDD led nie działa

Polecane posty

Witam,

mam pytanie czysto ciekawskie bo komputer śmiga aż miło. Nie mam z nim żadnych problemów jednak nutruje mnie jedna kwestia.

Kompa składałem sam, wszystko podpiąłem prawidłowo, posiłkując się instrukcją od płyty głównej podłączając przedni panel obudowy.

Wszystko hula prócz diody na obudowie świadczącej o tym, że dysk aktualnie coś zapisuje etc. Do tego nie wiem czy się czepiam czy faktycznie coś jest na rzeczy, ale mam wrażenie, że pomimo kompletnego spoczynku, siedząc na pulpicie i nic nie robiąc dysk mimo to co jakiś czas coś przetwarza i generalnie pracuje. Robiłem defragmentację dysku, sprzątanie rejestru, skanowanie antywirusowe i skanowanie HD Tune. Wszystko jest elegancko, żadnych błędów.

Dysk jest podłączony do gniazda Sata 6 gb/s. Probowałem podpinać do innego gniazda, ale bez zmian.

Odnośnie diody to próbowałem też podpiąć kabelek oznaczony jako HDD LED odwrotnie niż jest w instrukcji i bez efektu.

Być może miał ktoś podobnie i wie co może być tego przyczyną.

Specyfikacja:

http://www.morele.net/inventory/info/WWrjfZ/

Z góry dziękuję!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, ale przed chwilą zaczęła działać. Od kiedy mam ten komputer czyli od ok. tygodnia ani razu nie mrygnęła, a teraz ni skąd ni zowąd smile_prosty2.gif Wiadomo czego to może być przyczyna?

Ponawiam jeszcze pytanie odnośnie dysku.

Poprawka, dioda działa ale świeci baaardzo słabo. Wcześniej świeciła normalnym, mocnym światłem a teraz tak jak wcześniej czyli widocznym tylko w całkowicie ciemnym pokoju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, końcówka podpisana jako HDD LED jest uszkodzona bo kabelki, które są w nią wpięte mają trochę luzu. Piny są ok bo podpiąłem końcówkę od Power LED i przycisk power mrygał pokazując pracę dysku. Całkiem ciekawy efekt swoją drogą smile_prosty2.gif

Tak czy inaczej to drobiazg więc nie będę się tym zbytnio przejmować, ale na zaś zapytam czy ktoś ma pomysł jak można by naprawić tę końcówkę? Jest może do dokupienia zamiennik albo coś w tym stylu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...