Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

k0mp0t

Router pod Netię 15 mb/s ~200 zł

Polecane posty

Poszukuję routera do zastosowań domowych za około 200 zł. Mieszkam w bloku, gdzie zagęszczenie sieci jest dosyć duże - wykrywam ich około 20. Router będzie obsługiwał komputer stacjonarny (połączenie ethernet), laptopa, urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP-J315W i okazjonalnie Nintendo DS (połączenie bezprzewodowe). Urządzenie wielofunkcyjne znajduje się w tym samym pomieszczeniu co router, natomiast z laptopa korzystam w różnych pomieszczeniach (do 10 metrów od routera).

Mój dostawca internetowy to Netia 15 mb/s, operuję na łączach Netii.

Zależy mi na tym, aby router był względnie prosty do skonfigurowania, nie jestem biegły w kwestiach sieci, toteż szukam czegoś z przejrzystym i przystępnym interfejsem. Dodam, że wolałbym się nie bawić w instalację alternatywnego oprogramowania. Oprócz tego wymagania mam raczej standardowe - przyzwoity zasięg, dobre zabezpieczenia, wysoka stabilność (router od Netii ma tendencję do zrywania połączenia), żywotność i względna cisza. Przeglądałem trochę internet i stwierdzam, że takie funkcje jak smart home, parent control, USB Host, WiFi Guest Network czy obsługa sieci DLNA nie są mi potrzebne. Sądzę, że przydałaby mi się natomiast funkcja Dual Band, która podobno poprawia komfort korzystania z sieci w blokach?

Liczę, że polecicie jakieś sprawdzone konstrukcje w okolicach 200 zł wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...