Jump to content
Sign in to follow this  
Seraffim

Problem z kartą graficzną...

Recommended Posts

WItam.

Przeszukiwałem wiele róznych tematów dotyczących problemu ze sterownikiem ekranu, a mianowicie: "Sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność." i nie znalazłem dobrego rozwiązania. Reinstalowałem sterowniki, czyściłem kartę graficzną, instalowałem łatki od Microsofta. Nic nie dało.

Nie było to dla mnie zbyt wielkim problemem... do czasu. Zauważyłem, że ten błąd występuje także przy grze w, na dobry przykład, League of Legends. Tylko w brutalniejszej formie, bo ścina mi komputer całkowicie, zostaje tylko ten robotyczny dźwięk w słuchawkach przez chwilę po czym komputer już nic nie robi. Odkryłem, że te dwa problemy są ze sobą powiązane całkowicie przypadkiem, kiedy tak jakby wystąpiły na raz, bo jednocześnie wyskoczył problem ze sterownikami ekranu, po czym komputer się zresetował. No ale konkretniej. Problem zaczął występować po zakupie nowego zasilacza. Stary powodował zwarcia i w porę tego nie zauważyłem, co prawie zaskutkowało spaleniem instalacji w domu, a i tak mam sporo szczęścia, że komputer to przetrwał.

Głowny mój problem to jest zwyczajnie powód takowych błędów. Po prostu chciałbym wiedzieć co to powoduje i czy ewentualnie da się to naprawić.

Moja karta graficzna - NVIDIA GeForce GT 440

Sterowniki - NVIDIA wersja 347.52

Edited by Seraffim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mały update. Zawieszenia się komputera minęły po zreinstalowaniu sterowników na jakieś ~5 dni. I wróciły. Ot tak. Teraz przy każdym uruchomieniu LoL-a, Skyrima, czegokolwiek po max. 30 sekundach komputer się zawiesza i trzeba robić twardy reset.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaką masz dokładnie wersję karty 4 / 2 /1 Gb ? najmocniejszej czasami nie da się opanować jak napięciem się nie pobawisz. Na jakim systemie jedziesz, może być tak że system nie obsługuje cudów karty. Stary zasilacz mógł dać w kość nie tylko instalacji w twoim domu ale też na ileś dostał komputer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...