Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nick Wazalski

Wirus, który zablokował pliki?

Polecane posty

Witam, spotkała mnie ostatnio nie miła sytuacja. Odpalając laptopa, wyskoczył mi taki o to napis ( do pobrania w załączniku). Wszelkie pliki czy to office'a, czy też zdjęcia są nie możliwe do uruchomienia. O co chodzi, jak się tego pozbyć? Skanowałem kompa programem Malwarebytes Anti-Malware, jednak nie rozwiązał mojego problemu.

!Decrypt-All-Files-plbabpd.bmp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bleepingc...mation#discover

If you discover that your computer is infected with CTB Locker you should immediately scan your computer with an anti-virus or anti-malware program. Unfortunately, most people do not realize CTB Locker is on their computer until it displays the ransom note and your files have already been encrypted. The scans, though, will at least detect and remove the infection from your computer so that it no longer starts when you login to Windows.

To manually remove the infection you would need to remove any executables from the %Temp% folder and then clean the hidden job in the Windows Task Scheduler. This remove the main infection, but will not restore your encrypted files.

Z programów skanujących (poza MBAM) można spróbować jeszcze Emsisoft Emergency Kit. To tak na marginesie.

A tu - metody radzenia sobie z tym CTB przy pomocy różnych narzędzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...