Skocz do zawartości

Physx ?


Czwiara

Polecane posty

Witam mam karte graficzna która ma wsparcie dla Physx, mam zainstalowana gre Ghost Recon AW2, odinstalowałem sterowniki fizyczne z tej gry, i zaisntalowałem te z strony NVidi czyli Physx by Nvidia. Uruchamiam gre, i nie moge ustawic fizyki w grze nawet na wysokie, jedyna opcja to normal. Chciałe wiec odpalic te dema które Nvidia daje do Physx, te z sterownikami uruchamiam i wyskakuje błąd, że wymagany DirectX 9.0c lub wyższy... A mam zainstalowane bo w końcu chodzi mi gra :( O czym to spowodowane? Skoro mam karte graficzna wspierajaca PhysX to powinienem móc ustawic sobie fizyke na ekstremalna?

Konfiguracja:

E7200 @2,53

2 GB DDRam2 1066 MHz

GF260 GTX

EP 35-DS4

Windows XP Home SP3

PS: Daje screen tego błędu...

post-53770-1220896739_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już testowałem ...:/ I nic nadal wyskakuje ten błąd jak próbuje uruchomić DEMO PhysX, a myśle że właśnie dlatego nie moge ustawic ekstremanlnej fizyki GH AW2 ....

EDIT

To jak ma ktoś jakiś pomysł ? Jest ktos wstanie powiedzieć od czego może być ten błąd? Instalowałem wszystkie wersje DirectX...Tą najnowsza z sierpnia i ta pierwsza z pazdziernika 2006 ... Czy ktoś wie na jakiej zasadzie działa PhysX w kartach graficznych, bo w sumie to ja się aż tak na tym nie znam sciagnełem sobie z strony Nvidi, sterowniki PhysX by Nvidia, czyli teoretycznie powino działać ale , dem "fizycznych" uruchomić nie moge bo Nadal stanowczo twierdzi że niemam zainstalowanego DirectX 9.0c (chociaż inne gry np. Gothic 3 działaja bez problemu...A jak by nie patrzec wymagaja DirectX 9.0c) A w GH AW2 fizyke moge miec ustawiona tylko na normalna...chociaż mój kolega bez karty graficznej wspierajacej fizyka moze ustawic na wysokie...:/

Prosze o pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

6

Wiem, ze temat mocno nie nowy, ale wydaje mi sie, ze lepiej przeprowadzic na nim nekromancji niz zakladac nowy temat. Mimo, ze moj 'problem' jest zupelnie inny. Jak sie nie podoba to niech ktos go sobie wydzieli.

Do rzeczy:

Jakies 2 miechy temu kupilem sobie, do mojego ponad rocznego kompa, nowa grafe(Zotac GTX 285 AMP!). Szalenie wydajny potwor i do tego Physx, czego chciec wiecej? Wczoraj przegladajac internet szeroki i gleboki jak Morze Zolte trafilem na mod do UT3 zwany Extreme Physics sygnowany Nvidia Physx. Bardzo fajnie. Wyciagnalem z szuflady UT3, zainstalowalem gre, zainstalowalem patch 1.3, zainstalowalem mod, zanstalowalem nowe stery do grafy i fizy(XTreme-G_182.08; PhysX_9.09.0203), upewnilemm sie mam w panelu sterowania karty wybrane wsparcie fizyki i odpalilem gre(w opcjach zaznaczone Hardware Physics). Po kilkunastu skundach doszedlem do wniosku, ze ta cala fizyke moglbym rownie dobrze liczyc na kartce papieru. Gra na 'fizycznych' mapach jest niemozliwa. 2-3 fps momentami, a ja jakos wiele tej fizyki tam nie widze(nawet nie 1% tego co bylo na filmikach CellFactor).

Moja machina:

nForce 680i SLI

Inel Core2 Duo E6550 @ 3.08GHz

4x1GB RAM DDR2

HD 500 GB

Zotac Nvidia GeForce GTX 285 AMP!

Winda XP

I tu moje pytanie: Czy ja mam cos nie tak z kompem, czy cos zle robie, czy ten caly 'ficzer' physx to taki pic na wode jak DX10? Podobne(chociaz nie az takie) spadki fpsow sa takze w Mirrors Edge.

Wiem, ze moja machina nie jest juz uber-potezna, ale sry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...