Jump to content
Sign in to follow this  
Morphine

Komputer się "zamraża" i nie da się go włączyć

Recommended Posts

Mam dość nieciekawy problem. Otóż, obecny komputer mam już od około 4-5 lat. W tym czasie był raz upgrade'owany. Niestety, w przeciągu ostatnich, bo ja wiem, może dwóch lat, co jakiś czas coś się z nim działo. Za każdym razem było podobnie. Najczęściej nie dało się go włączyć. Był zanoszony do serwisu, jednak za każdym razem nic konkretnego nie zostało wykryte. Trochę go tam przeczyścili od środka i tyle. Od jakiegoś czasu jest powracający nieustannie problem. Podczas np. grania w jakąś grę, komputer się zamraża. Obraz i dźwięk się zatrzymują, nic nie działa, czy Ctrl + alt + del, czy alt + f4, nic się nie dzieje. Jedyną opcją jest restart kompa poprzez wciśnięcie przycisku na obudowie albo wyłączenie zasilania. Tak czy siak, efekt jest ten sam. Komputer jakieś 3-5 sekund po restarcie zaczyna regularnie pikać. Aha, czasem podczas np grania nie zamraża się, tylko wyskakuje blue screen i pecet sam się restartuje. Tak jak napisałem, był już z 3-4 razy w serwisie, ale nic to nie dało. Problem co jakiś czas powraca i nie wiem, czy jest sens znowu po raz kolejny go tam zanosić i płacić za "naprawę", która i tak na dłuższą metę nic nie da.

Edited by Morphine

To może przy okazji napiszę całą specyfikację:

Windows Vista Home Premium 32 bit

Intel Core Quad 2.4Ghz

Nvidia Geforce GTX260

RAM 4GB

A zasilacz to Chieftec 500W CTG-500-80P.

Edited by Morphine

Podaj model płyty głównej (najlepiej rodzaj biosa) oraz ilość i długość "piknięć" (np dwa krótkie + jedno długie)

Edited by vilogy

Jeśli chodzi o pęknięcia, to są regularne i takie same. Piiii(przerwa)Piiii(przerwa) i tak cały czas. Płyta główna to gigabyte g31m-es2l.

Edited by Morphine

No i jeszcze raz. Może ktoś ma jakiś pomysł, co z tym zrobić? Co ciekawe, co jakiś czas wszystko samo się naprawia i na jeden lub kilka dni ani razu que nie wyłączy, po czym problem powraca.