Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gosiaws

Rozwiązany: brak możliwości uruchomienia windows 7

Polecane posty

Witam serdecznie

sprawa wygląda następująco. Gdy włączyłam dzisiaj komputer pojawiło się okno "odzyskiwanie systemu" i dwie opcje do wyboru: start normalny oraz naprawa.

Gdy wybieram start Win tak jakby przez chwilę się ładuje ale zaraz jest restart i znowu powyższe okno. Gdy z kolei wybieram naprawę, tak jakby ładuje mi pliki systemowe ale potem pojawia się pusty ekran i nic się nie dzieje.

Gdy podczas rozruchu wcisnęłam F8 wyskoczył mi (na niebieskim tle) błąd:

unmountable_boot_volume

technical information:

STOP: 0x000000ED (0xFFFFFA8004B80060, 0xFFFFFFFFC0000185

Nie wiem co mam zrobić i bardzo proszę Was o pomoc.

W zał SMART dysku

post-1101732-0-97057200-1424197921_thumb

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że wrzuciłaś S.M.A.R.T. bo to by było pierwsze pytanie.

No i niestety widać błędy na dysku. Przede wszystkim są 2 niestabilne sektory i to pewnie one powodują problem. Widać również trochę błędów CRC, więc coś jest nie tak z połączeniem dysk-kontroler. Jeśli to jest komputer stacjonarny, to najlepiej wymienić kabel sygnałowy i sprawdzić, czy już samo to nie poprawiło sytuacji (ten kabel tak, czy siak będzie trzeba wymienić). Jeśli to notebook, to można spróbować odłączyć i ponownie podłączyć dysk dokładnie dociskając wtyczkę.

Gdy zrobisz powyższe, to daj znać, czy coś się zmieniło, to przejdziemy dalej.

I tak poza tym - dyskiem się nie rzuca!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj po południu spróbuje z tym dyskiem.

Tak w ogóle, bo nie podałam, laptop to Toshiba Satellite C660-1LG .

Wczoraj włożyłam też dysk instalacyjny Win brata (gdyż z jego laptopa teraz korzystam) by zobaczyć czy pójdzie i tak jak w przypadku powyższym po ładowaniu plików się zatrzymuje, pusty ekran i nie można przejść dalej.

Zrobiłam przed chwilą remap i pełny skan dysku za pomocą MHDD i oto wyniki:

Skan dysku:

2bjpg_wxqprhh.jpg

remap (tu jednak wyskoczył błąd, dalej nie chciało iść więc wyłączyłam laptopa):

6ajpg_wxqprhs.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tymi dwoma badami dysk wygląda OK.

Jaki tam w ogóle jest dysk? Być może oprogramowanie producenta dysku by sobie z tym poradziło.

Jeśli nie, to pozostaje zerowanie i remap, ale to wiąże się z utratą danych, więc najpierw by trzeba było zrobić kopię z poziomu zewnętrznego systemu (np. z poziomu jakiegoś Linuksa LiveCD).

Notebook jest jeszcze na gwarancji? Jeśli tak, to nie ma za bardzo co kombinować i zgrać ważne dane z dysku, a następnie zgłosić usterkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na gwarancji niestety nie jest. Laptop był kupiony z wgranym systemem, także mam tylko partycje recovery. Jeśli chodzi o resztę danych to mówi się trudno, mogą zostać usunięte. Recovery zgrałam na pendrive korzystając z programu Parted Magic, tyle tylko, że opcją kopiuj-wklej więc nie wiem czy wystarczy, żeby ponownie wgrać system i jak to będzie w ogóle przebiegało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Partycja recovery ma zazwyczaj dosyć specyficzne identyfikatory i zwykłe skopiowanie danych nie zadziała.

W takim razie najlepiej by było zrobić kopię posektorową całości dysku. Tylko do tego zabiegu potrzeba drugiego dysku, na który da się zmieścić obraz całego dysku. Sklonowanie samej partycji recovery i potem jej przywrócenie również powinno zadziałać, ale nie mam co do tego 100% pewności, bo może to wyglądać różnie u różnych producentów.

Do sklonowania dysku lub partycji można użyć np. Clonezilli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko tak jak pisałem - nie mam pewności, czy na pewno to zadziała. Różni producenci niestety różnie tworzą te partycje, więc czasem to działa bez problemu, a czasem trzeba kombinować.

W sumie, to pisałaś, że użyłaś Parted Magic, a więc klonowanie można przeprowadzić również za pomocą GParted, który znajduje się na tej płycie. Masz to opisane np. tutaj.

W najgorszym przypadku będziesz musiała pożyczyć od kogoś płytę z systemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...