Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

seba

Czytnik e-book

Polecane posty

Planuję zakup czytnika e-book ponieważ mam coraz mniej miejsca na zakupione książki w domu (a jeszcze trzeba kupić 6 tomów MKP :P ) dlatego zastanawiam się nad czytnikiem. Nie mam jakiś wygórowanych wymagań co do niego, żadnego internetu na nim przeglądać nie będę, nie spodziewam się żadnych wodotrysków - chcę po prostu mieć komfort z czytania bez taszczenia tomiszczy ze sobą :)

Na początek myślę, ze Kindle 7 Touch byłby okej dla nowicjusza

http://www.x-kom.pl/p/213161-czytnik-ebook-amazon-all-new-kindle-7-touch-z-reklamami.html#

tym bardziej, że cena to 299zł. Chyba, że zaproponujecie inny model, to rozważę propozycję.

Pytanie mam też odnośnie zakupu książek na e-czytnnik. Jak to wygląda? Kupuje coś np. na cdp.pl pobieram na kompa i stamtąd przez kabel usb na czytnnik, czy jakoś kartę podpinam? Bo nie mam bladego pojęcia, jak to się odbywa :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo przesyłasz kablem USB, albo wysyłasz mailem na adres czytnika i książki pobiorą się, gdy włączysz połączenie bezprzewodowe na kindle'u. IMHO najwygodniej ogarnąć sobie bibliotekę programem Calibre.

Gorąco polecam Kindle, ale zatrzymałem się na paperwhite i nie wiem czy te nowsze modele też są takie super (pewnie tak)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calibre trzeba ogarnąć, bo przyda się do podstawowej konwersji formatów, ogarnięcia tagów itp. mało fajnych czynności przy czytniku.

Ale backupy i zarządzanie prawidłowo otagowanymi pozycjami robiłbym poza programem, bo zdarzają się w nim bardzo dziwne kwiatki, zwłaszcza przy dużej liczbie pozycji.

Touch 7 to zdecydowanie najsensowniejszy wybór w tej chwili dla początkującego, przynajmniej w Polsce (konkurencja nie ma, w przeciwieństwie do Niemiec, Azji Wschodniej, czy Stanów - żadnego sensownego wsparcia/środowiska).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba

Zasadniczo Amazon liczy wsparcie od pierwszego zarejestrowania i bardzo idzie na rękę klientowi.

@takaja

Tyle, że Paperwhite jest mniej więcej 200 złotych droższy. I nie polecam czytników e-booków z podświetleniem komuś, kto nigdy nie miał do czynienia z e-papierem - wynikają z tego różne nieporozumienia (jak ktoś podświetlki ekran zbyt mocno) i mity o męczeniu się wzroku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu w jezyku angielskim nie bedzie zadnym klopotem, ale to tez dla mnie jest wazne info, ze dobrze sobie radzi z polskimi znakami, bo w ogole nie pomyslalem o tej kwestii. W sumie wiem juz wszystko co chcialem wiedziec, wiec temat mozna zamknac. Dzieki za uwagi i poswiecony czas forumowej braci tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...