Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

domekk3

Just Cause 2 - "Kod został już przypisany do innego konta Steam"

Polecane posty

Witam. Zakupiłem grę Just Cause 2 w jednym z salonów empik. Zainstalowałem Steam, założyłem na nim nowe konto, zarejestrowałem grę (moja pierwsza gra ze Steam) po czym nastąpiła instalacja gry. Jednak komputer musiał iść do naprawy i zostały sformatowane dyski oraz został wymieniony Windows. Po naprawie na czystym już komputerze, ponownie zainstalowałem Steam, zalogowałem się na moje konto (jedyne), jednak chcąc zarejestrować grę wyświetlił się komunikat, że kod został już wykorzystany na innym koncie. Nie jest to możliwe z wielu powodów:

- nie pożyczałem nikomu gry,

- kupiłem ją zapaczkowaną w salonie empik,

- mam jeden e-mail którego używam na forach, portalach społecznościowych i innych stronach a próbując odzyskać to konto na którym gra jest zarejestrowana, wyświetla się wtedy komunikat, że do tego użytkownika został wysłany e-mail jednak na swojej skrzynce pocztowej nic nie otrzymałem,

- zalogowałem się na tym samym koncie, żadnym innym i nie jest to możliwe, że mam inne.

Proszę o wszelaką pomoc. Z góry bardzo dziękuje.

PS. Do tej pory w związku z tą sprawą napisałem maila do Cenegi jednak ci odesłali mnie na stronę Steam gdzie również nie otrzymałem pomocy, ponieważ przyszła natychmiastowa automatyczna odpowiedź, że pomocy na temat CD-Keyów nie udzielają i musze się zgłosić do producenta. Czytałem też na forach internetowych o podobnym problemie i wyczytałem, że cdp udzieliło skutecznej pomocy. Napisałem do nich również, jednak chciałbym się poradzić na tym forum co o tym sądzicie.

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów w Pomocnej Dłoni. -- Artius

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grę aktywuje się tylko raz po czym na zawsze przypisana zostaje do konta. Nie słyszałem o żadnym sposobie, żeby usunąć grę z konta, więc żadne nieczyste ingerencje serwisu nie wchodzą w grę. W bibliotece na tym koncie też raczej gry nie ma, bo wtedy przy wpisaniu nawet użytego kodu pojawia się informacja, że "już posiadasz ten produkt". Jedyną logiczną odpowiedzią jest więc to, że nie logujesz się na to samo konto. Podczas aktywacji użytego klucza, można wysłać jakąś informację na maila do którego przypisana jest gra. Zrób to i posprawdzaj wszystkie swoje maile, będziesz wiedział którego użyć do logowania. Być może nie pamiętasz nawet, że założyłeś kiedyś inne konto Steam i teraz logujesz się na nie.

Ponadto w kliencie Steam możesz kliknąć na swoją nazwę użytkownika (w prawym górnym rogu), a później na dane konta. Zobacz czy są tam jakiekolwiek wpisy o dodanych grach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc dowiedzieć się na jakim koncie Steam mam tę grę, wyświetlił się nick na którym jest ta gra. Jednak ten nick jest nieznajomy... widze go pierwszy raz. A jestem pewny na milion procent że nie mam innego konta bo ta gra była pierwszą na Steam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz myślę, że możliwe, że ktoś zmienił maila na koncie, na którym miałeś grę, a następnie założył przy użyciu Twojego maila nowe konto ze starym hasłem, ale to wymagałoby znajomości zarówno hasła na Steam jak i na maila. Myślisz, że to możliwe?

BTW. Gdzie wyświetla się ta informacja o tym na jakim nicku jest gra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do Steam możliwe że ktoś może znać hasło ale do maila raczej nie. Informacja wyświetla się wtedy jak klikam odzyskaj konto (na którym jest gra) i w następnym oknie pisze że gra zarejestrowana jest na koncie użytkownika o nicku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest to opisane. Co do Risena, to chodziło mi o gry przypisane do konta przed jego kradzieżą (jeżeli to faktycznie kradzież). Więcej przypisanych gier zwiększa pewność w przypadku weryfikowania użytkownika. Na przykład jeżeli potrafisz opisać kiedy aktywowałeś każdą z 20 gier, a w dodatku posiadasz pudełka z kluczami do połowy z nich, to praktycznie jest to aż za duży dowód.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tłumaczyłem. Jeżeli gra jest przypisana do innego konta, to istnieje prawdopodobieństwo że zostało ono skradzione. Gry nie da się odłączyć od jednego konta Steam i przypisać do innego. Jeżeli Twój egzemplarz to naprawdę pudełko z empiku, to znaczy że ktoś ukradł Ci konto i zmienił nazwę użytkownika i hasło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gra z empiku. A w tym linku co podałeś pisze, że trzeba podać (cytuję): "Aby odzyskać skradzione konto, wyślij lub uaktualnij swoje zgłoszenie do pomocy technicznej Steam. Wiadomość musi zawierać poniższe informacje:

Login do swojego konta Steam

Obecny e-mail kontaktowy ze Steam

Dowód własności konta"

No a co do loginu to który login ? Ten z przeglądarki czy ten do tego właściwego konta ? Czy może do tego skradzionego ? Nie rozumiem... A jaki dowód ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowodem jest zdjęcie z kluczem. Ale najpierw i tak musisz napisać do supportu, żeby dostać numer zgłoszenia. Tam obok jest przycisk. Opisz wszystko dokładnie, to powiedzą Ci co robić lepiej niż ja. Możliwe, że to coś innego niż kradzież.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...