Jump to content
SerwusX

Zmiana systemu z Windows 8 na 7 na laptopie

Recommended Posts

Hej.

Posiadam laptop z Windowsem 8 na pokładzie. Postanowiłem sobie, że jak będę miał trochę czasu, to wywalę ten system w diabły i zainstaluję sobie siódemkę.

Teraz tak: ósemka była już na laptopie, gdy go kupowałem, czyli OEM, bez pudełka, wiadomo.

Z programu studenckiego mam dostęp do siódemki, ale zastanawia mnie pewna rzecz, a mianowicie: czy po zmianie systemu będą dalej działały skróty klawiaturowe (zmiana głośności, jasności ekranu itd.) oraz czy będzie się dało bezproblemowo zainstalować sterowniki do karty graficznej?

To ten model:

http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/ultra-mobile-pc/pc-archives/NP350V5C-S09PL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba nie zaszkodziłoby spróbować napisać zapytanie do obsługi technicznej od Samsunga- może dadzą jakaś satyspakjonującą odpowiedź.

Ale jeśli mógłbym zapytać- czemu chcesz zmienić ósemkę na siódemkę? :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na stacjonarnym mam 7, na rzeczonym laptopie mam 8. Nie dość, że zaktualizowała się bez mojej zgody do 8.1 (odmawiałem usilnie, a potem zamiast się pytać czy chcę czy nie, to po prostu system spytał się o ile chcę to przełożyć i już nie dało się tego pominąć). Od tego czasu posypał mi się ekran logowania, komp zaczął ścinać, włącza się konserwacja, która oczywiście zacina komputer (wyłączałem to nawet w rejestrze, ale po restarcie komputera znowu się to z jakiegoś powodu włączało), irytuje mnie kilka programów, które domyślnie instalują się w wersji "ósemkowej", na początku brak było menu start (classic shell traktowany jest jako osobny program, co przy użyciu czasami zacinało), masa "kafelkowatych" elementów, które musiałem wyłączać (jakieś gesty na touchpadzie, które otwierały następne niechciane kafle w różnych częściach ekranu), ogólnie mniejsza stabilność (jak to jest, że 5 letnia siódemka chodzi płynnie, a ósemka sprzed roku ma poważne problemy), po kilku godzinach pracy z jakiegoś powodu ósemka chodzi mniej płynnie, usunięcie gadżetów pulpitu (rzekomo były niebezpieczne, ale jedyną funkcję, którą chciałbym zostawić, to usunęli, a zamiast tego wprowadzili inne "udogodnienie")...

Mógłbym tak długo wymieniać. Ósemka jest złym systemem, który utrudnia mi pracę, więc nie widzę powodu, dla którego miałbym z niej dalej korzystać, skoro mam dostęp do siódemki. :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli producent dostarcza sterowniki do Windowsa 7 (najlepiej sprawdzić to na ich stronie), to wszystko powinno działać bez problemów. Jeśli nie dostarcza, to będzie trzeba poszukać sterowników samemu i być może da się wszystko znaleźć. Generalnie - jeśli są sterowniki, to nie powinno być problemów. Jeśli sterowników nie ma, to pewne rzeczy mogą nie działać. Strona producenta oraz Google mogą tu być bardzo pomocne.

I tak na boku - porządnie zainstalowany Windows 8.1 jest stabilniejszy niż Siódemka (czysta Ósemka jset nieco mniej stabilna). Tylko w wielu przypadkach aktualizacja z 8 do 8.1 odbywa się w środowisku, które niespecjalnie się do tego nadaje, bo użytkownicy mają mocno zaśmiecony system (np. przez programy modyfikujące powłokę).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...