Jump to content
Sign in to follow this  
czekostyle

Rozwiązany: Przesiadka na Win 8

Recommended Posts

Witam

Od kilku dni przeglądam różne strony internetowe, bo zastanawiam się nad przesiadką na w/w system operacyjny. Jedyny kontakt jaki z nim miałem to mój telefon i przez chwilę na starym laptopie. Niestety w przypadku komórki kompletnie mi nie odpowiadał więc szybko się go pozbyłem i wróciłem do androida. Szkoda jednak, aby system się "marnował" i tu mam problem z podjęciem decyzji. Jeśli chodzi o laptopa, to w przypadku mojego wcześniejszego problemem była temperatura. W win7, procesor (i5-3230m) osiągał maksymalnie ok. 75 stopni. Gdy przeinstalowałem go na "ósemkę", temperatura bez stresu wynosiła mniej więcej 60 stopni (dla porównania w win7 było to 40. Idąc tym tokiem myślenia po prostu wróciłem do starego os. W zasadzie mógłbym zainstalować ją na pc'ie, lecz znajomi którzy również zajmują się fotografią mieli spore problemy z obsługą kodeków raw od nikona, i pracą samego photoshopa, oraz innych programów. W moim przypadku byłby to CS6, i bywa różnie wg. opinii użytkowników tej wersji. Nowy laptop ma inny procesor/grafikę i więcej pamięci. To on w zasadzie służy mi do grania, i chciałbym się Was zapytać, czy w ogóle w moim przypadku opłacalne jest przejście na win8, czy po prostu go odsprzedać. Czytając w internecie znalazłem wiele za oraz przeciw, ale ostateczną decyzję podejmę gdy spojrzę z innej strony.

Spec. laptopa

i7-3612QM

16GB ram

740m (wersja 128bit)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bardzo ciekawe, ponieważ mam ósemkę od samego początku (instalacja dzień po premierze) i lustrzankę cyfrową od Nikona i:

- nie miałem najmniejszych problemów z jakimikolwiek elementami pakietów Adobe'a, nie licząc sytuacji związanych z pluginami przy upgradzie samego pakietu

- obsługa RAW-ów od Nikona jest ok (a większość problemów wynika z tego, że producenci aparatów cyfrowych mają gdzieś wsparcie dla własnych produktów)

Abstrahując od tego - nie, nie sądzę, żeby upgrade do Windowsa 8 miał sens w chwili obecnej, zwłaszcza na laptopie - już lepiej poczekać na 10-kę, chyba że masz licencję na "7-kę" w formie wpisu w UEFI/przypisania przez producenta lapka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Laptop był zakupiony bez systemu i osobno do niego 7, a 8 docelowo miała trafić na blaszaka. Jednak w kwestii pc'ta daruje sobie reinstal, ale na laptopie ewentualnie bym mógł lecz czy to nie ograniczy jego funkcjonalności i nie zmniejszy i tak średniej jak na te czasy wydajności? Szkoda po prostu kupionego w zasadzie bez sensu systemu.

Edited by czekostyle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że pierwotny plan jest lepszy (zostawić 7-kę na lapku i dać 8-kę na blaszaka). Po prostu jak będzie 10-ka wypuszczona to upgradeniesz oba systemy do niej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...