Jump to content
Sign in to follow this  
czekostyle

Rozwiązany: Przesiadka na Win 8

Recommended Posts

Witam

Od kilku dni przeglądam różne strony internetowe, bo zastanawiam się nad przesiadką na w/w system operacyjny. Jedyny kontakt jaki z nim miałem to mój telefon i przez chwilę na starym laptopie. Niestety w przypadku komórki kompletnie mi nie odpowiadał więc szybko się go pozbyłem i wróciłem do androida. Szkoda jednak, aby system się "marnował" i tu mam problem z podjęciem decyzji. Jeśli chodzi o laptopa, to w przypadku mojego wcześniejszego problemem była temperatura. W win7, procesor (i5-3230m) osiągał maksymalnie ok. 75 stopni. Gdy przeinstalowałem go na "ósemkę", temperatura bez stresu wynosiła mniej więcej 60 stopni (dla porównania w win7 było to 40. Idąc tym tokiem myślenia po prostu wróciłem do starego os. W zasadzie mógłbym zainstalować ją na pc'ie, lecz znajomi którzy również zajmują się fotografią mieli spore problemy z obsługą kodeków raw od nikona, i pracą samego photoshopa, oraz innych programów. W moim przypadku byłby to CS6, i bywa różnie wg. opinii użytkowników tej wersji. Nowy laptop ma inny procesor/grafikę i więcej pamięci. To on w zasadzie służy mi do grania, i chciałbym się Was zapytać, czy w ogóle w moim przypadku opłacalne jest przejście na win8, czy po prostu go odsprzedać. Czytając w internecie znalazłem wiele za oraz przeciw, ale ostateczną decyzję podejmę gdy spojrzę z innej strony.

Spec. laptopa

i7-3612QM

16GB ram

740m (wersja 128bit)

To bardzo ciekawe, ponieważ mam ósemkę od samego początku (instalacja dzień po premierze) i lustrzankę cyfrową od Nikona i:

- nie miałem najmniejszych problemów z jakimikolwiek elementami pakietów Adobe'a, nie licząc sytuacji związanych z pluginami przy upgradzie samego pakietu

- obsługa RAW-ów od Nikona jest ok (a większość problemów wynika z tego, że producenci aparatów cyfrowych mają gdzieś wsparcie dla własnych produktów)

Abstrahując od tego - nie, nie sądzę, żeby upgrade do Windowsa 8 miał sens w chwili obecnej, zwłaszcza na laptopie - już lepiej poczekać na 10-kę, chyba że masz licencję na "7-kę" w formie wpisu w UEFI/przypisania przez producenta lapka.

Laptop był zakupiony bez systemu i osobno do niego 7, a 8 docelowo miała trafić na blaszaka. Jednak w kwestii pc'ta daruje sobie reinstal, ale na laptopie ewentualnie bym mógł lecz czy to nie ograniczy jego funkcjonalności i nie zmniejszy i tak średniej jak na te czasy wydajności? Szkoda po prostu kupionego w zasadzie bez sensu systemu.

Edited by czekostyle

Myślę, że pierwotny plan jest lepszy (zostawić 7-kę na lapku i dać 8-kę na blaszaka). Po prostu jak będzie 10-ka wypuszczona to upgradeniesz oba systemy do niej.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...