Jump to content

Laptop za 6000-7000


ZuzaZuza

Recommended Posts

Witam,

Poszukuję laptopa w podanym przedziale cenowym, uwzględniając Windowsa 7, byłoby super gdyby miał matryce 15,6. Laptop przeznaczony głównie do prac graficznych związanych z architekturą (tworzenie obiektów 3d, wykonywanie wizualizacji). Zależy mi także na wydajnym układzie chłodzenia, obecny laptop strasznie się grzeje podczas pracy pod dużym obciążeniem. Jestem nowa na tym forum ale mam nadzieję na odzew. Z góry dziękuje za każdą odpowiedź!

Link to comment
Share on other sites

Do takich zastosowań przede wszystkim duża moc obliczeniowa, a więc i7 (4 rdzenie). Polecam Lenovo Thinkpad T540p z i7 i GT730 - seria biznesowa, bardzo dobre i solidne wykonanie, matowa matryca FHD (zapewni spory obszar roboczy), dysk SSD 256GB.

Zalety dysków SSD:

  • szybkie uruchamianie systemu (do 10 sekund)
  • są sporo lżejsze od tradycyjnych dysków talerzowych
  • pobierają mniej prądu
  • pracują dużo ciszej
  • zapewniają sporo szybszy odczyt oraz zapis danych (odczuwalna różnica)

Polecam, prawdziwy sprzęt biznesowy.

Link to comment
Share on other sites

Zapomniałeś dodać jedną ważną cechę dysku SSD- jest odporny na działanie wysokich temperatur (w porównaniu do HDD, który w pobliżu procesora czy karty już osiąga 50+ stopni, a SSD ma stale +/- 30 stopni). Dzięki temu jest po prostu trwalszy i o wiele dłużej będzie służył. A co do laptopa- również popieram ThinkPada- świetny laptop, bardzo odporny na wszelkie czynniki mechaniczne, do tego odporna na zachlapania klawiatura. Popieram ;)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedzi. Jednak 256 gb pamięci to troche mało i chciałabym uniknąć biegania z dyskiem zewnętrznym. Zastanawia mnie także grafika w podanym przez Was zestawie. Czy nie jest za słaba jak na komputer przeznaczony głównie do prac graficznych? W tym przedziale cenowym nie wystarczyłoby na jakiegos gtx, np. 970, który przypadkiem nie jest wydajnieszy od gt 730m ?

Może moglibyście podrzucić coś jeszcze dla porównania?

Chciałabym też zapytać co myślicie o MSI http://www.x-kom.pl/p/205910-notebook-laptop-17-3-msi-gt72-2pe-i7-4710hq-16gb-1281000-gtx880m-fhd.html co prawda bez systemu i matryca większa ale ciekawa jestem Waszej opinii.

Link to comment
Share on other sites

Grafika nie ma tutaj znaczenia, GT730 w zupełności wystarczy. Liczy się moc obliczeniowa, a konkretniej procesor. Podałaś laptop typowo do gier - nastawiony głównie na jak największą wydajność w tej cenie, który osiąga bardzo duże temperatury. Nie ma co porównywać bo to zupełnie inna klasa sprzętu.

Zobacz sobie ewentualnie Thinkpada ze zwykłym HDD 500GB:

http://www.morele.net/laptop-lenovo-thinkpad-t540p-20be00b4pb-696177/

Lub wspomniany HP ZBook z i7 i 750GB HDD:

http://www.morele.net/laptop-hewlett-packard-zbook-g2-15-j8z45ea-697334/

To jest porządny sprzęt biznesowy, wykonany sporo lepiej niż laptopy typowo gamingowe. Kartą graficzną się absolutnie nie sugeruj.

Link to comment
Share on other sites

@brozinho piszesz, że grafika w przypadku renderów czy obracania obiektów 3d z dużą ilością detali nie ma znaczenia, jesteś tego pewny? Czy nie uważasz, że karta GT730 jest z dość starej serii kart i do tego jest to zwykłe gt a osiągi nieporównywalnie mniejsze do kart gtx z nowszej serii? Wspomniałeś o mocy obliczeniowej czyli procesorze więc czy i7-4700MQ jest dużo lepszy od i7-4710HQ? Według tego porównania http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-4710HQ-vs-Intel-Core-i7-4700MQ są to podobnej klasy procesory. Nie wiem czy podany przeze mnie laptop jest przeznaczony typowo do gier ale ma również więcej RAMu, czy to też nie ma wpływu na przeznaczenie na którym mi zależy? Laptop, który podałam służy tylko do porównania ale wydaje się, że ma lepsze parametry. Nie chodzi mi o podważanie Waszego wyboru tylko o zrozumienie. Jest to bardzo kosztowny zakup i nie chcę później niczego żałować, stąd moja dociekliwość. Przypuszczam, że macie racje ale jeśli wytłumaczylibyście mi jakoś obszerniej Wasz wybór, odnosząc się nawet dla porównania do laptopa zaproponowanego przeze mnie, byłabym bardzo wdzięczna. Mam jeszcze jedno pytanie: czy nie uważacie, że ThinkPad oferuje dość archaiczne rozwiązania typu pełnonapięciowy procesor i brak wyjścia HDMI, czy to nie wpłynie na komfort użytkowania sprzętu w przyszłości. Koniec wywodów, z góry dziękuję za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

czy i7-4700MQ jest dużo lepszy od i7-4710HQ

Różnice są dwie. Pierwsza to to, że i7-4710HQ ma wyższe o 100 MHz taktowanie (niewiele więc i różnica niewielka). Druga rożnica to to, że ten pierwszy czyli i7-4700MQ możesz w przyszłości wymienić na inny procesor. ;)

ale ma również więcej RAMu, czy to też nie ma wpływu na przeznaczenie na którym mi zależy

Duża ilość RAM-u z pewnością będzie konieczna, osobiście szukałbym czegoś z 16 GB RAM.

ThinkPad oferuje dość archaiczne rozwiązania typu pełnonapięciowy procesor

Dla Ciebie zastosowanie pełnonapięciowego procesora w laptopie to archaiczne rozwiązanie? A od kiedy to niskonapięciowe stały się standardem w laptopach? Poza tym pełnonapięciowe są znacznie wydajniejsze więc w czym ta archaiczność się objawia?

Link to comment
Share on other sites


Liczy się moc obliczeniowa, a konkretniej procesor.

W porównaniu chodziło o to, że odniosłam wrażenie braku mocy obliczeniowej podanego przeze mnie zestawu (czysto przykładowego). Nie rozumiem co złego jest w tej klasie sprzętu, skoro posiada lepszą kartę graficzna, więcej RAMu i podobny procesor, przekonuje mnie jedynie argument o wysokich temperaturach.

Wspomniałam o starych rozwiązaniach zastosowanych w ThinkPadzie (tylko zapytałam) ponieważ zastanawiałam się czy standardem nie stają się już właśnie niskonapięciowe procesory (pełnonapięciowy procesor nie przeszkadza mi w ogóle) i wejście HDMI (tego mi bardziej brakuje).

Dzięki za odpowiedź i propozycję, jeszcze trochę poszperam i podeślę w tym temacie do Waszej oceny.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli masz zamiar wykorzystywać GPGU do renderowania to i tak się kłania Quadro (lepsze chłodzenia, odrobinę inne zasady gwarancji).

Procesory niskonapięciowe są lekarstwem na odwieczną bolączkę profesjonalistów, którzy chcą mieć sprzęt na 8-10 godzinną pracę (samolot, konferencje itp.) - niekoniecznie szczególnie obciążającą notebooka. W stacjach roboczych liczy się przede wszystkim stabilność, wytrzymałość na długotrwałe obciążenia i czasami trudne warunki, moc procesora i ilość RAM-u (w tej kolejności).

Brak wyjścia HDMI może być problematyczny przede wszystkim (w zastosowaniach profesjonalnych) przy konieczności podłączenia do projektora cyfrowego, ale powiedzmy sobie szczerze, wtedy działa metoda skopiuj na pendrive'a i odpal z innego laptopa. Ma za to DP, więc większość współczesnych monitorów będzie z nim działać bez najmniejszych problemów.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...