Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

muszonik

Rozwiązany: Tablet do 500 sztuk złota

Polecane posty

Doradźcie mi proszę jaki sprzęt wybrać. Planuję zakup tableta, mój budżet wynosi 500 złotych polskich. Na tabletach się nie znam, w ogóle nie jestem mobilny. Tablet ma służyć do dwóch rzeczy.

Pierwsze (dość typowe z tego, co widzę) zastosowanie jakie chcę uskuteczniać to oglądanie filmów w godzinach pracy.

Po drugie: chciałbym w godzinach pracy trochę dorobić pisząc na nim różne rzeczy. Dla pełnego konfortu najlepiej byłoby podpiąć do niego klawiaturę QWERTY, taką jak do PC.

Funkcje internetowe są mniej istotne, choć nie powiem: nie płakałbym, gdyby urządzenie miało modem 3G i (co istotniejsze WiFi). W robocie nie ma internetu (ściany mają 2 metry grubości, część stanowisk pracy mieści się pod ziemią), ale czasem zdarza mi się gdzieś wyjechać.

Aparat fotograficzny, kamera internetowa etc. są bez znaczenia.

Najważniejsza jest funkcjonalność w czasie pisania. Wszyscy w prawdzie mówią mi, że od robienia tego na tabletach można oszaleć. Ja natomiast pracowałem na Windows ME i Vista. Tak więc pewien jestem, że dla chcącego nic trudnego.

Zakup laptopa odpada: pisać zamierzam na nocnej zmianie. Na zmianie dziennej oglądać filmy. Tablet łatwiej schować do kieszeni jak przyjdą klienci / kierownictwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak znacząca jest dla ciebie obecność modemu 3G? Bo w tym budżecie to mimo wszystko nieco obniża pozostałe parametry. Czy starczy ewentualnie obsługa zewnętrznych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak znacząca jest dla ciebie obecność modemu 3G? Bo w tym budżecie to mimo wszystko nieco obniża pozostałe parametry. Czy starczy ewentualnie obsługa zewnętrznych?

Szczerze? Nie wiem... Prawdę mówiąc to ja jestem prawie równie mobilny jak pół tony cegieł... Wszyscy jednak mówią mi, że niżej nie warto schodzić. Jednak tablet zamierzam używać w 90% przypadków w robocie, gdzie netu może nie być i w 10% przypadków, jak raz na kwartał gdzieś pojadę. W innych warunkach mam swój desktop, a powiedzmy sobie szczerze: nie ma lepszego narzędzia dla twórcy kontentu.

Choć z drugiej strony przeglądanie stron mogłoby się przydać, bo ostatnio gram na giełdzie...

Windows 8 nie podbije za bardzo ceny? Dwa, że wszyscy polecają mi Androida...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows 8 nie podbije za bardzo ceny? Dwa, że wszyscy polecają mi Androida...

W okolicach ~500 już idzie znaleźć modele z Windowsem, ale tylko z 1GB RAM. Polecam tylko, jeśli potrzebujesz prawdziwego mobilnego PC do jakiś desktopowych aplikacji, bo jeśli nie to rzeczywiście Android będzie poręczniejszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc. Zdecydowałem się na takie coś: Lonovo 3500FL A7-40 z klawiaturą bluetooth Omega.

Niestety będę musiał przeprosić państwo ze sklepu Sferis, gdyż nie kupię tego tabletu u nich, mimo, że okazali się bardzo pomocni. Powód jest prozaiczny: sąsiad pracuje w sklepie komputerowym i wolałbym, żeby to on dostał prowizję. Wiadomo: ręka rękę myję. Niemniej jednak będę polecał wasz sklep za merytoryczną pomoc.

Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...