Jump to content
Pzkw VIb

Brak dostępu do sieci po dodaniu nowego komputera

Recommended Posts

Spraw wygląda tak:

Internet mam od lokalnego dostawcy, w domu router Pentagram Cerberus P6361, do którego mój stary piec (winXP) jest podpięty na kablu. Z wi-fi do tej pory korzystały tylko laptop starszego syna (win7), tablet i komórki. Problemy zaczęły się po kupnie młodszemu synowi laptopa - Lenovo Y510P (win8.1). Otóż reszta sprzętów zaczęła mieć problemy z dostępem do sieci w momencie gdy laptop był włączony. Szczególnie mój. Jeśli syn włącza laptopa wcześniej niż ja, to w ogóle nie mogę wejść do neta. jak ja włączę wcześniej a on później, to po jakimś czasie mnie odcina od sieci. Po wyłączneniu jego laptopa wszystko jest OK. Często też pojawia mi się komunikat o błędzie systemowym, który mówi, że w sieci jest już komputer z takim IP. Poszedłem do providera, który poradził sprawdzić ustawienia TCP/IP, które powinny być ustawione na 'pobierz adres IP automatycznie'. I tak jest we wszystkich sprzętach. Natomiast dalej problem występuje. Ktoś potrafi pomóc?

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz zainstalowane coś w stylu "ThinkVantage Access Connections" lub "Lenovo Access Connections" na lapku, to odinstaluj to i spróbuj połączyć się z internetem przez domyślne sterowniki Windowsa.

Nie wiem czy to rozwiąże problem, ale można byłoby jeszcze pokombinować ze statycznym przypisaniem adresów na każdym urządzeniu zamiast wykorzystywać protokół DHCP.

Link to post
Share on other sites

Skoro wszystkie urządzenia działają git, to musi być coś z lapkiem i Win8. Sam u siebie nie sprawdzę, bo mam 7, ale pogrzeb w ustawieniach sieci i udostępniania.

Często też pojawia mi się komunikat o błędzie systemowym, który mówi, że w sieci jest już komputer z takim IP.

Gdy wywali ci ten błąd, uruchom "Wiersz polecenia" (cmd) i wpisz u siebie: ipconfig /release, a następnie ipconfig /renew. Nie wiem czy pomoże, ale spróbować nie zaszkodzi.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...