Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dyzio19

Rozwiązany: Radeon R9 290 - brak obrazu

Polecane posty

Witam. Dziś kurier doręczył mi używaną kartę Saphire Radeon R9 290 4GB, którą kupiłem na allegroarrow-10x10.pngarrow-10x10.png. Posiada jeszcze rok gwarancji, więc domniemam, że jest sprawna jak napisano w opisie aukcji. Problem polega na tym, że po podłączeniu kabli: 6pin i 6+2pin komputer uruchamia się (brakuje piknięcia bios'u, ale słychać dźwięk otwierania Windowsa) ale obrazu brak.

Korzystam z wejścia hdmi. DVI puki co nie mam możliwości sprawdzić. GTX 560Ti chula jak powinno

Aktualizacja BIOS do 3.30 nie pomogła.

Moja konfiguracja to:

Asrock P67 Pro3

Intel i5 2500k 3.3 Ghz

RAM: 8 GB DDR3

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W

Win 7 64bit

Myślę, że zasilacz styknie, bo widziałem już takie konfiguracje. W internecie nie znalazłem czegoś co by mi pomogło sad_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, usunięte i wgrane do ATI z załączonej płyty. Ale gdy podmieniam na Radka obrazu nie ma, nawet biosu UEFI. Może jutro zdobędę przejściówkę i sprawdzę wejście DVI. Zastanawia mnie tylko brak pojedynczego piknięcia przy uruchomieniu.

PS. wiatrak na karcie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bios zaktualizowany, niektórym to pomaga, mi nie.

Nie wspomniałem, że korzystam z telewizora Panasonic Viera, Podłączam bezpośrednio przez kabel hdmi bez przejściówki (kabel sprawny, bo działa z poprzednią kartą). Byłem w kilku sklepach i nigdzie nie ma przejściówki/kabla DVI-D > VGA aby sprawdzić kompa na monitorze.

Edit: TV wykrywa rozdzielczość 1080p, ale czasem zamiast czarnego ekranu widzę takie kolorowe coś. Dodaję fotkę.

post-98497-0-37772200-1422319006_thumb.j

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta zadziałała na innym komputerze, wyłącznie po zainstalowaniu sterowników (w trakcie pracy na zintegrowanej karcie). Niestety u mnie nie ma szans tego zrobić. Myślałem, że skoro płyta jest kompatybilna to wykryje kartę od razu... cóż chyba czeka mnie jej wymiana :/ W każdym razie dzięki za chęci i pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie sterowniki, bo wtedy byłby obraz w BIOSie.

Karty graficzne zgodne ze standardem HDMI v1.4 mają problemy z poprawnym działaniem z niektórymi telewizorami, co objawia się tym, że nie ma obrazu. W konfiguracjach z dwoma monitorami nie ma problemu, bo można to poprawić w ustawieniach sterownika (wtedy w BIOSie nadal nie ma obrazu, ale w systemie już jest). Ty niestety masz tylko jednen monitor/telewizor, więc trzeba pomyśleć inaczej. Zazwyczaj pomaga wymiana kabla HDMI na zgodny ze standardem HDMI 1.4 (kompatybilność wsteczna w przypadku standardu HDMI jest rzeczą dosyć umowną).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w kilku sklepach i nigdzie nie ma przejściówki/kabla DVI-D > VGA aby sprawdzić kompa na monitorze.
Taka przejściówka i tak nie zadziałałaby z R9-290/290X.

//edit: miałem na myśli oczywiście najzwyklejszą pasywną przejściówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z DVI-D by zadziałała. Tylko w takim przypadku jest potrzebny adapter aktywny, który jest drogi (~150 zł), a zapotrzebowanie na tego typu produkty jest małe, więc nikomu nie opłaca się tego trzymać na stanie w sklepie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, sprawdzę więc na drugim telewizorze, ewentualnie TV kumpla u którego karta zadziałała.

Edit: Panowie jest postęp smile_prosty.gif Podłączyłem do TV sony i ekran się pojawił smile_prosty.gif Jednak Windows zawiesza się na logo w trakcie ładowania. W trybie awaryjnym da się wejść, ale instalacja sterów nie jest tu możliwa.

Edit 2: Postawiłem Win 7 na nowo i już jest dobrze. Dzięki wam uniknąłem niepotrzebnego wydatku, sam bym na to nigdy nie wpadł, nie wiem jak się wam odwdzięczę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...