Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Vlang

Pierwszy dzień z nowym GPU

Polecane posty

Dobry dobry,

dziś właśnie przesiadłem się z w miarę leciwego Radeona HD 5850 na GTXa 970. Po pierwszych testach trzeba stwierdzić, że jakaś tam różnica jest, ale jednak czuć, że to jeszcze za mało. Tu rodzi się pytanie, czy karta musi się "rozgrzać/dogrzać" przez parę dni by osiągnęła pełnię możliwości? Dodam, iż podobnie miałem z PS3, które przy np. AC IV wieszało się przez pierwsze parę dni, a potem już chodziło płynnie jak z resztą na konsolę przystoi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, dokładniej to może jutro bym napisał, ale z tego co pamiętam to 12GB RAMu, intel core i5 4-rdzeniowy, zasilacz Chieftec 500W, karta to Gigabyte Gtx 970 G1 Gaming. Może zasilacz za słaby?

Mogę jeszcze dodać, że płyta główna to Gigabyte p55-ud3, a system Windows 7 pamiętam że wgrywałem 64bitowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, poznałem po płycie głównej. GA-P55-UD3 to podstawka LGA 1156, czyli musi być pierwszej generacji. Dokładniej jest to procesor z serii i5-7xx (Lynnfield), bo ma 4 rdzenie. Skoro rdzenie mają ponad 3GHz to już musiałeś bawić się z OC, bo najszybszy czterordzeniowy i5 na tę podstawkę (i5-760) miał 2.8GHz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, sry ale nigdy bardziej się procesorami nie interesowałem. OC żadnego nie robiłem. Pomijając terminologię taktowanie procesora mam na poziomie 4x3,2GHz (raczej właśnie 2 po przecinku) nie zgłębiając tego, czego właściwie mam 4, czy rdzeni, czy wątków jak mówicie. Dysk twardy mam typu HDD, może by przerzucić się na SSD?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli jedyne co możesz zrobić to spróbować podkręcić CPU. Niestety karty nVidii na dwurdzeniowych prockach (mimo zaklinania rzeczywistości przez parę portali) nadal nie wyrabiają, więc i tak karta nie będzie działała na 100% swoich możliwości, ale powinno być lepiej. Jeśli chcesz, żeby karta pracowała na 100%, to musisz przesiąść się na procek czterordzeniowy i go porządnie wykręcić lub lepiej - przesiąść się na nowszą platformę i wtedy nawet porządne i5 bez kręcenia powinno dać sobie radę. Niestety jednak koszt tej operacji może być dosyć wysoki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...