Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 02/2015 zawartość

Polecane posty

Mam pytanko- czy tylko ja nie mogę zagrać w Ghost Recon w trybie multi? Nie wyskakuje mi żaden błąd, po prostu nie odnajduje żadnych gier...

Pomocy!

Teraz zaszła zmiana- próbuje się połączyć z grą następnie jest "oczekuję na innych graczy" => utracono połączenie z serwerem. Co jest nie tak? :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się dorzucam do wiązanki wytykaczy błędów rzeczowych w artykule o peryferiach i stwierdzam:

Logitech G502 NIE MA podświetlenia rgb. Wiem, bo mam tę mysz.

"predykacje" - predykcje*

"W modelach z 2014 Razer zmienił przełączniki Cherry na własne, o większej trwałości i nieco szybsze" - 60 milionów kliknięć to mit. Razer wstawił switche marki Kailh - chińską podróbkę Cherry - aby zaoszczędzić na kosztach produkcji... kosztem niezawodności:

http://www.sweclockers.com/image/red/2014/03/07/Kailh+0001.jpg?t=original&k=e43bf09a

http://i.imgur.com/iwBvl.jpg

Ta klawa w drugim linku to Zalman ZM-K500, używająca switchy Kailh.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Empik widać nie widzi nic złego w grzebaniu w pismach zafoliowanych na klej. Dzieciaczek w pośpiechu pakował te płyty z powrotem do worka, zakleił niedbale i odstawił na pólke. :D

No i jak zwykle też w empiku- odfoliowany egzemplarz, 30 minut temu wyglądał jakby go psu z pyska wydarli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W modelach z 2014 Razer zmienił przełączniki Cherry na własne, o większej trwałości i nieco szybsze" - 60 milionów kliknięć to mit. Razer wstawił switche marki Kailh - chińską podróbkę Cherry - aby zaoszczędzić na kosztach produkcji... kosztem niezawodności:

http://www.sweclocke...&k=e43bf09a

http://i.imgur.com/iwBvl.jpg

Ta klawa w drugim linku to Zalman ZM-K500, używająca switchy Kailh.

Tyle że odpowiedniki mx red od Kailh, które stosowane są w Zalmanie zawsze miały u swojego producenta podawną najgotszą specyfikację techniczną (najgorszą wytrzymałość itd.). W jakość stosowanych u Razera nie wierzę, ale na pewno nie można przez analogię stwierdzić, że jest aż tak źle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, co do recenzji Dying Light - podtrzymuję swoje zdanie z listu sprzed roku. Brak oceny nie robi żadnej szkody recenzji, ale trzeba czasem takiego podsumowania, np. właśnie w przypadku DL, gdzie nie do końca łatwo jest stwierdzić, jak w ogólnym stopniu gra jest dobra. Nie każdy znajdzie czas na wnikanie w tekst (ale też bez przesady, jak nie wcześniej, to później).

Reszta artykułów - standardowo wysoki poziom, choć Super Smash Bros. zasługuje na pełną stronę (co najmniej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I drugi rok z rzędu okazało się, że grałem w więcej "crapów" niż gier z "topu"smile_prosty2.gif . Tym razem w stosunku 3 do 2. Dziwią dość duże rozbieżności między grą roku czytelników a grą roku redakcji Dragon Age z 1 miejsca na ledwie 7 i to ex aequo? Pominięte całkowicie w TOPIE Risen, Age of Wonders III, Child of Light i najnowszy PES? W wielu miejscach się nie zgadzam, ale zdanie, jak wiadomo, każdy ma swoje. Cieszy mnie sprawdzona formuła dyskusji o grach roku w formie GW, czyli mnóstwo przekomarzanek słownych. Co do reszty przeczytałem może z 1/3 recenzji i tyle samo publicystyki i jest naprawdę zacnie. Szkoda tylko, że na płycie zabrakło gameplayów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że wreszcie recenzje-połówki przestały być smutnie wyglądającym czarnym tekstem na białym tle. Zdecydowanie pozytywna zmiana w "wystroju" całości.

Ja sie bardzo ciesze ze to widac z perspektywy czytelnika - swietnie imo zrobilo tym stronom.

No i gratuluje debiutu w zapowiedziach ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy numer kupiony od kilku lat i raczej na plus. Teksty fajne, gierki też niezłe (zwłaszcza swoją jakością zaskoczył mnie Deadlings, myślałem że to jakaś nudna platformówka, a tu całkiem fajny miks SMB i Lemingów), lista gier i rozczarowań roku fajnie wyszła, chociaż niekoniecznie się z nią zgadzam (ale też nie muszę :)). Na ogromny plus ebooki, już wrzuciłem oba na Kundelka i o ile ta antologia zostanie jakoś na później, o tyle Bajty zapowiadają się fajnie. Na minus w sumie tylko "recenzja" Kingdom Hearts 2,5 FM. Trzy gry w cenie jednej, dwie przeniesione z innych konsol, z poprawioną szatą graficzną, ale 5/10 "bo nie rozumiem fenomenu Kingdom Hearts i na PS3 zamiast PS4". Spodziewałem się jednak bardziej... rzetelnego podejścia. Ale to chyba jedyna wpadka, przynajmniej z tego co na razie przeczytałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem dopiero dział Info. Czy mi się wydaje, czy w tym numerze użyto innego papieru na zawartość i okładkę? (Czy może mam omamy dotykowe. wink_prosty.gif )

Ustąpienie MacAbry ze stanowiska redaktora naczelnego trochę mnie zasmuciło, ale cóż - tak musi być. (Nie znoszę zmian, nawet tych dobrych - przekonuję się do nich dopiero po czasie.) Życzę powodzenia MQc'owi i dziękuję Panu Jerzemu Poprawie za tyle lat kierowania CD-Action. smile_prosty.gif

Cos sie konczy, cos zaczyna. Taka kolej rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak oceny w Dying Light to w pewien sposób powrót do początku redakcji CDA, kiedy nie wystawialiście jeszcze ocen. Ale wątpię, żeby to przeszło, przecież ludzie chcą tylko spojrzeć na ocenę, a nie czytać tekst.

Myślę, że wyjaśnienie jest znacznie prostsze i mniej sentymentalne:

http://www.gram.pl/n...techlandu.shtml

Ruch słuszny, nie widzę tylko problemu w napisaniu tego wprost?

Nie, to nie chodzi o Tymona. Nie widzimy problemu ze pracuje nad ta gra. Problemem byloby gdyby napisal jej recenzje w CDA, a przeciez nie napisal. [smg]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że miało to mniejszy wpływ, niż się wydaje, ale faktycznie, lekka rysa wizerunkowa mogłaby zaistnieć, mimo wszystko.

Niemniej chciałbym się doczekać w dniu premiery "oceniaczka", ponieważ ci, co chcieli przeczytać, pewnie już przeczytali (a ci, co się zrazili, do tego czasu pewnie się przekonają) i takie zgrabne podsumowanie z notą na czele na pewno nie zaszkodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Maciej Kuc jest teraz naczelnym (dopiero co zobaczyłem w stopce) - kiedy pisał list do CDA w wieku 14 lat nawet pewnie nie podejrzewał, że będzie naczelnym, Kunik zaliczył duży awansjezyk1.gif .

Marzenia sie spelniaja... a raczej - marzenia sie nie spelniaja. Marzenia sie spelnia. [smg]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodobała mi się recenzja Dying Light. Uważam, że redakcja powinna zdecydować się na usunięcie ocen, bez względu na to ile hejtów na fejsbuczku poleci. Ludzie się przyzwyczają, zaczną czytać recenzje i skończą się kłótnie,i żale. Tym bardziej, że skala dziesięciostopniowa przestała działać już dawno temu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"CDA pierwszy raz w historii rezygnuje z tylnej okładki na rzecz recenzowanej Polskiej gry? Potem daje 9+/10 i znak jakości? Sprzedali sie!"

Fajnie sobie to wykombinowali, aby takich tekstów uniknąć. Teraz jestem tylko ciekaw, czy DL jest tak dobre, czy tylko średnie. Zobaczymy czy z Wiedźminem będzie tak samo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na forum się nie udzielam, ale musże wylać to co się zbiera od jakiegoś czasu. CDA kupuję regularnie od 1997. Jest częścią mojej rodziny. Można rzec, że wpisuje się w kanon rodzinnej tradycji i kultury biggrin_prosty.gif Czytają go moje dzieci, a i żona czasem zerknie i tak sielsko się człowiekowi żyło aż tu nagle pojawiły się czarne chmury znad "Berlina".

To co zaczyna mnie boleć coraz bardziej i uwierać jak drzazga w.... (cytat z polskiej komedii) to nowy narybek redakcjyjny.

Berlin i Cross to jakieś nieporozumienie. Szczególnie ten pierwszy w najnowszym numerze przeszedł samego siebie (i naczelny to puścił co zmraża krew w żyłach). Czy to wynik nowego głownego naczelnego (MQca), żę w CDA ukazuje się felieton imć Berlina "Pokonaj naszego megawielkiego robota!", w którym gość rozpływa się na temat Astro boy'a i klepie, że to jedna z gier, których dzieci powinno się uczyć w szkole. Ludzie dla kogo to pismo się stało?

Dla wielu, wielu roznych ludzi. Sam gry chwalonej przez Berlina kijem nie dotkne, ale skoro go to kreci, to czemu ma o tym nie pisac? Wsrod czytelnikow CDA moga byc mu podobni (gustem). CDA jest o grach, to jest gra. A przymusu czytania tekstu, ktory wam nie pasuje nie macie. [smg]

Dla dziwnych japońców? kto w Polsce oprócz garstki takich napaleńców zwraca uwagę na takie tytuły? No i samo głosowanie na grę roku 2014. Dwóch "geniuszy" redakcyjnych zagłosowało na "Crimzon Clover World Ignition" Bravo!!! kto jeszcze w to chce zagrać oprócz tych dwóch panów?

Nawet gdyby tylko oni, to co z tego? Koniecznie trzeba glosowac na GTA 5, czy innego Assasyna? Naprawde nic innego nie ma prawa sie komus podoba?

( w ankiecie gdzie głosowali czytelnicy CDA jakoś śladu tego tworu nie widzę więc po co to lobbowanie?)

Zrob liste gier, ktore w 2015 maja prawo sie nam podobac.

Może pograją też w tego klapsaka z obrazka w dziale "Szpile" wplasowują się doskonale egzotyką ale czy oby CDA jest pismem dla tak niszowych produkcji aby poświęcać im feletony?

1/132 objetosci CDA...

Do tego ten cały Berlin rozpływa się często nad totalnym chłamem a coś dobrego potrafi zjechać jakimś tempym argumentem

Tępo tępo, biegusiem po slownik :trollface:

typu Rocksmith 2014 w minusach - "Every Breath You Take. Najgorszy utwór na świecie."

Jak smial, jak smial NIE lubic jednego ze slabszych utworow The Police?!

Koleś się w ogóle nie zna chyba na muzyce bo pewnie słucha NRDowskiego metalu lub disco-polo

Spoko, tylko twoje gusta na swiecie sa OK, reszta sie nie zna.

ale spostrzeżenie na swoim poziomie zawarł. Dobra wystarczy tego. Zeszło cisnienie ale zaczynam się poważnie zastanawiać nad przyszłością pisma jeśli nadal bedą rekrutowani ludzie o takich zainteresowaniach.

Ja sie zastanawiam nad przyszloscia pisma w momencie, gdy ludzie wyznajacy twe zasady (nie pisac o wszysatkim, co mi sie nie podoba, nie krytykowac niczego co mi sie podoba, debile!!!) stana sie wiekszoscia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...