Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maciejj33

Rozwiązany: Problem z prędkością internetu przez wi-fi

Polecane posty

Witam,

aktualnie posiadam ruter TP-Link TL-WR1043ND, modem CIsco epc 3212 i internet od Vectry 100 Mb/s, do sieci zazwyczaj są podłączone 2 laptopy w standardzie 802.11 b/g/n czasami jeszcze dwa smartfony. Pasmo będzie dzielone ale jeszcze nie myślałem jak podziale. Mój problem jest następujący z powodu że nie mogę umieścić rutera w centrum mieszkania ( nie mogę też połączyć kablem komputera) to znajduje się on dwa pokoje od mojego, skutkuje to tym że sygnał musi pokonać 3 ściany żelbetonowe, kaloryfer i parę mebli, w konsekwencji z 12MB/s do mojego laptopa dociera ok. 1.5MB/s i łącze jest niestabilne tz. przy ściąganiu np ze STEAM-a wacha się między 250kB/s a 1,5 MB/s i przy grach multiplayer często skacze ping(z 33 do 800-900 na kilkanaście sekund potem wraca do normy). Co byście mi doradzili zakup nowego ruter-a czy punktu dostępu czy adaptera PowerLine (kable mam aluminiowe) czy może jeszcze jakąś inną opcje ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku polecałbym załatwienie wszystkiego kablem. Ściany żelbetonowe to nie jest najlepsze tworzywo dla różnego rodzaju fal. Możesz ew. zainteresować się urządzeniami PLC jeśli w grę nie wchodzi kabel, jednak osiągane transfery nie są jakieś przesadnie wysokie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kabla nie mam jak pociągnąć ale mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie, czy jest możliwość dokupienia drugiego modemu bo mam poprowadzony do swojego pokoju kabel antenowy i podłączyć ten kabel do tego drugiego modemu i przez kabel ethernet do laptopa ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego nie przejdzie. Kabel od dostawcy, przez który puszczone jest połączenie idzie do modemu. Jeśli w twoim pokoju jest tylko kabel antenowy to nic ci nie da podłączenie go do modemu bo nie jest to kabel do połączenia z siecią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...