Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ZajAranY12

Mam blue screeny od kiedy podłączyłem dodatkowe Ramy

Polecane posty

Od kiedy podłączyłem dodatkowe ramy do komputera pojawiają mi się blue screeny.

Mam dwie takie same kostki po 4 ramy czyli razem 8.

Blue screeny pojawiają mi się gdy po wyłączeniu jakieś gry szperam sobie jeszcze po internecie lub sprawdzam coś w plikach. Pojawiają mi się 1/2 razy dziennie.

Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może spróbuj im w BIOSie/UEFI obniżyć taktowanie i/lub zwiększyć opóźnienia. Co prawda jeżeli przy standardowych ustawieniach coś się sypie, to zły znak, ale a nuż będziesz w stanie wysłać kości jedna po drugiej, stale mając sprawny komputer.

Chociaż jeżeli obecnie problemy sprawia kość, która wcześniej działała sprawnie, to nie wiem, czy problem nie leży gdzieś indziej. Masz możliwość sprawdzenia tych kości na innym komputerze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż mój brat ma komputer, podłączyłem te Nowsze ramy do komputera i coś się popsuło. Jak jest taki ekran z logo windowsa pod czas ładownia obraz się zwiesza i resetuje i tak w kółko, ale tym się nie przejmujcie.

A w biosie wole nic nie mieszać bo się nie znam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne w Memtest, który doradziłem.

Ale Ty nie poleciłeś żadnego konkretnego programu, a jeśli naprawdę upierasz się, że tak, to poleciłeś program, który nie działa, bo i działać nie może (jest uruchamiany spod Windowsa, więc zarządzanie pamięcią systemu fałszuje wyniki).

Znam co najmniej 4 różne programy, które nazywa się Memtestem (dwa z nich mają tak naprawdę nieco inne nazwy):

MemTest 4.2 (trzymać się z daleka, program nie działa, a tylko marnuje czas)

Memtest86 (wersja 4 istotnie różni się od wersji 5 oraz 6, dlatego liczę je jako dwa osobne programy)

Memtest86+

Ponawiam pytanie. Którym Memtestem przeprowadziłeś testy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowolny z pozostałych, przy czym Memtest86 w wersjach 5 oraz 6 zadziała tylko na kompach z UEFI. Najmniej zamieszania będzie z Memtest86+ i najlepiej tego programu użyć. Program odpala się z płyty lub pamięci USB. Test wystartuje sam i można go zostawić na ustawieniach automatycznych. Pozwól programowi zrobić trzy pełne przebiegi, chyba, że wcześniej wystąpi błąd (w takim przypadku możesz od razu przerwać test).

I tak przy okazji kolejne pytania, które nie padły, a paść powinny:

- jaka płyta główna jest w tym kompie?

- jakie dokładnie pamięci próbowałeś zamontować? (przy okazji podaj też model starych pamięci)

To może być po prostu problem z kompatybilnością - nie wszystkie płyty obsługują wszystkie pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepisałem na szybko to co znajdowało się na samym dole w memteście myślałem że to te ramy, bo w przypadku Patrioty tam mi właśnie pokazywało.

Przy okazji zapytam, zmieniłem kości i po 5min zalogowania do pulpitu pojawił mi się bluescreen tak ma być czy to jest błąd tongue_prosty.gif?

hmm trochę dziwne, sprawdziłem Ramy programem CPU-Z i...

Patriota

http://s1163.photobucket.com/user/ZajAraNy13/media/ram1_zps72876266.png.html

???

http://s1163.photobucket.com/user/ZajAraNy13/media/ram2_zps05bf68c5.png.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie to GoodRamy. To jest pewien problem, bo te kości dosyć mocno się różnią.

Sprawdź jaką masz wersję BIOSu. I skoro masz już CPU-Z, to wrzuć jeszcze screena z zakładki Memory. Screeny z pozostałych zakładek również mogą być przydatne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do BIOSu jeszcze dwie aktualizacje były, ale według opisu nie zmieniają one nic związanego z kompatybilnością z pamięciami.

Obydwie pamięci na tych ustawieniach powinny działać, ale pracują w trybie dual channel. Przy tak różnych pamięciach to nie jest najlepszy pomysł. Spróbuj wyłączyć dual channel i zobacz jak to będzie wyglądało. Jeśli nie zacznie zachowywać się rozsądnie, to pamięci na gwarancję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...