Jump to content
Sign in to follow this  
Nestlee

Wolny internet z modemu przez Router.

Recommended Posts

Cześć. Kupiłem Router obsługujący modemy LTE i po podłączeniu go do komputera "wraz z modemem" jest 8-14 Mb/s... bez routera jest 30-45 Mb/s...

Upload także spada z 15 Mb/s do 3 Mb/s.. Ping też trochę się zwiększa i jest niestabilny.

O co tu może chodzić? Kable ethernet wymieniałem i to samo.

Może modem zamiast z anteny na dachu łapie sygnał z tej antenki 5 dBi w routerze?

Podejrzewam że router łapie HSPA+DC i dlatego taka prędkość. Jak to zmienić?

Podaj model routera oraz modemu USB.

EDIT

Ah, napisałem sporo głupot więc pozwoliłem sobie wyedytować.

Edited by bonk1990

Mam złe informację.

Aby w pełni wykorzystać możliwości modemu musiałbyś kupić po prostu lepszy sprzęt. Jeśli Cię to interesuje to napisz a coś polecimy.

Jeśli chcesz coś pokombinować z obecnym sprzętem to podłącz modem przez aktywny HUB USB. Takie modemy potrzebują więcej energii niż jest im w stanie dostarczyć port usb montowany na routerach tej klasy.

Ps. To na pewno nie problem z antenką:)

A no to czyli router do oddania ;/ No cóż, nie chcę się z tym bawić. Liczyłem że to problem ze strony samego wyboru złej sieci przez router ;/ No nic.

Oczywiście można próbować przenieść router z modemem bliżej okna lub coś w tym stylu, ale to w przypadkach gdy nie mamy zewnętrznej anteny.

Ty masz taką na dachu, więc...

No tak. Ale jakie jest prawdopodobieństwo że router wybiera HSPA+DC a nie LTE bo w HSPA+DC osiągam dokładnie takie same wyniki speedtest;/

Najprawdopodobniej tak jest i tu masz rację.

Problem z tym, że na LTE podskoczy dopiero wtedy jak będzie lepsze zasilanie (więc możesz jednak spróbować HUBa aktywnego), a i za to nie ręczę (ram czy procesor w routerze to zdecydowanie coś słabszego niż w PC). Ten TP-LINK nie jest urządzeniem, które wyciągnie maks z oferowanej przepustowości modemu.

Edited by bonk1990

Nie za bardzo ogarniam co to te całe huby. Zobaczyłem tylko że na allegro chodzą około 20 zł. Dobra, dam radę na 15 Mb/s tylko boję się o pingi :) No cóż.

HUB to taki rozgałęziacz portów usb. Istnieją pasywne i aktywne. Pierwsze są zasilane tylko z gniazda USB do którego są połączane, a te drugie są dodatkowo podłączone do zasilacza.

Polecam Ci kupno huba aktywnego bo wtedy modem LTE będzie miał pełne zasilenie (będzie pobierał prąd z zasilacza, a nie z portu usb routera, który ma ograniczone natężenie prądu).