Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Apacer

Jak stwierdzić ile jeszcze dni dysk ma przed sobą?

Polecane posty

Witajcie,

dawno temu kupiłem dysk zewnętrzny Toshiby 2,5" 320GB. Z rok temu zepsuła się kieszeń, a raczej gniazdo usb, jako, że było już dawno po gwarancji to wyjąłem go z tej kieszeni i podłączyłem po prostu przez sata i taśmę zasilającą żeby zobaczyć czy dysk w ogóle działa. Okazało się, że działa i ma się dobrze, ale jako że nie był mi potrzebny to go odłączyłem i tak sobie rok leżał w pudełku na półce. Teraz jednak przydałby mi się, jako archiwum, dysk mam tak zasyfiony różnymi odmętami internetu, że na razie to wszystko przeglądam i powoli staram się dojść z tym do ładu. Jak już skończę to wszystko popakuję, pokompresuję i chciałbym zarchiwizować. I właśnie tutaj wkracza ten nikomu niepotrzebny stary Fujitsu. Tak szacując to dało by się te wszystkie śmieci i nieśmieci po przebraniu upchnąć w tych niecałych 300GB, świetna sprawa z mojej perspektywy tylko tu pojawia się problem. Nie mam pojęcia jak można oszacować zdrowie dysku, jako, że był dyskiem zewnętrznym przez długi czas, także był włączany i wyłączany wiele razy. Da się go jakoś przeskanować? Chciałbym, żeby jako archiwum po prostu sobie był i żeby pewnego dnia nie okazało się, że wszystkie te pliki poszły się ymmm, razem z nim samym i pozostałymi dwoma dyskami, albo resztą sprzętu. Pomożecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...