Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

podbiel

Elite: Dangerous

Polecane posty

Ja narazie Viperem latam i proste misje robię żeby dorobić :) Wezmę się za instalację Point Defence, a czy są jeszcze jakieś inne, ale tak samo podstawowe, moduły do obrony przed innym rodzajem broni?

Bo jeśli tak to też zainwestuje zamiast dowiadywać się o nich po zniszczeniu statku :) (co i tak ma swój urok, bo gra rządzi).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wykonywałem misję polegającą za zebraniu i dostarczeniu do stacji Rare Artwork. Po drodze próbowali mnie złapać piraci - w trakcie lotu podczas dużej szybkości starali się "wybić" mnie z lotu? W każdym razie na ekranie pojawił mi się Escape Vector, po lewej wskaźnik na niebiesko (rósł w miarę jak najeżdząłem na Escape Vector) a po prawej czerwony wskaźnik. Uciekłem im kierując się na Escape Vector, ale nie za bardzo wiem co to było.

Jak piraci to robią, że tak lot zaburzają? Można się przed tym jakoś bronić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie nazywa interdiction. Zeby moc ja zrobic musisz zainstalowac modul o nazwie FSD Interdictor, a nastepnie lecac przez system w Supercruise namierzyc statek i odpalic interdictora. W zaleznosci od jego klasy zmienia sie odleglosc z jakiej dziala i, jesli dobrze pamietam, wielkosc obejmowanego jego dzialaniem stozka przed Twoim statkiem. No i zeby go odpalic musisz znajdowac sie za pojazdem, ktory chcesz przechwycic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe to jest. Jak wspomniałem do tej pory udawało mi się przed piratami uciec. A co jakby mnie zeskanowali i stwierdzili że chcą zawartość statku? Zestrzelili by mnie czy jakbym im (nie wiem jak?) otworzył ładownie to by sobie zabrali co chcą i zostawili?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piraci sterowani przez AI beda chcieli Cie zniszczyc. Gracze-piraci *moga* chciec podejsc do tego w sposob bardziej racjonalny i zazadac jedynie wyrzucenia ladunku z ladowni. Spotkalem sie z takimi "dobrymi" piratami, ale nigdy nie wiesz, czy nie trafisz po prostu na jakiegos psychopatycznego morderce, ktoremu bardziej bedzie zalezec na zniszczeniu statku niz na zawartosci ladowni. 

A towar z ladowni wyrzucasz uzywajac jednej z zakladek w prawym panelu. Po angielsku nazywa sie to jettison cargo i mozesz wybrac, ile ton ladunku chcesz wyrzucic w proznie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam Type-7 i oczywiście chcę wykorzystać potencjał tych 224 ton ładowności (jeśli dobrze pamiętam, ale to nieistotne). Postanowiłem samodzielnie znaleźć sobie trasę handlową. Odwiedziłem wiele systemów w Imperium, szukając miejsca, gdzie mógłbym dobrze zarobić na danej trasie między dwiema stacjami. Głównie szukałem par dobrze zaludnionych systemów High Tech oraz Agricultural, ale nie tylko. Starałem się coś znaleźć na różne sposoby. Porównywałem popyt i podaż, ceny towarów, trasy handlowe na mapie galaktyki, informacje o eksporcie i imporcie w markecie (po prawej stronie, pod cenami, kiedy wybierze się dany towar), różne odległości między stacjami (od 15 do 35 LY) oraz informacje o imporcie i eksporcie na mapie galaktyki. Niestety po kilku dniach prób (co przekłada się na jakieś 10 godzin gry, jeśli nie więcej) poddałem się.

Nie jestem w stanie znaleźć sobie dobrej trasy handlowej. Moje najlepsze wyniki to było jakieś 370 000 CR na kurs w obie strony. Biorąc pierwszą z brzegu trasę z EDDB zarabiam około 1 250 000 CR na kurs w obie strony. Co ciekawe nie zauważam dużych różnic w stacjach, które proponuje mi strona, a tymi które sam wybierałem. Głównie chyba to, że są mniejsze (chociaż raczej nie zaliczają się do małych systemów). Czy to może być przyczyna tak ogromnych różnic w zysku? Macie może jakieś porady jak sobie poradzić w takiej sytuacji bez korzystania z zewnętrznych programów? 

Nie grinduję, chcę sobie po prostu spokojnie latać. Jednak świadomość, że mogę zarabiać 4 razy więcej, robiąc to co mi się podoba, jest dręcząca. No i przyznaję, że jest to pewna satysfakcja, kiedy widać, że zarabia się dużo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Ja tam nie jestem ekspertem w zarabianiu dużych pieniędzy w ED, po prostu "ciułam" i tyle. A to rozwalę jakiegoś pirata, a to przewiozę jakieś dobra. Teraz kupiłem Cobrę MKIII bo będę się bawił w górnika nie dla kasy, ale dla przyjemności z ponania mechaniki tego zajęcia. I mam mniej niż pół miliona CR :)

A z innej beczki, właśnie zauważyłem, że w obecnym numerze Pixela jest wzmianka o ED! Jest tam taki tekst o narkotykach w grach i na końcu jest napisane, że można szmuglować narkotyki, że jest to nielegalny towar i aby to robić warto zainstalować na statku odpowiednie moduły. Cieszy mnie, że w mainstreamie od czasu do czasu ktoś wspomina o naszej ulubionej grze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Próbowałem kontaktować się z administracją, ale moje PW pozostało bez odpowiedzi - dlatego wrzucam bez błogosławieństwa admina... Ale mam nadzieję, że mogę :)

Zapraszam na konkurs "KOSMICZNE HOBBY"! Polska frakcja w Elite Dangerous, Skrzydlata Husaria, rozpoczyna dzisiaj oficjalne partnerstwo z producentem wysokiej jakości kontrolerów do gier - firmą Thrustmaster. Dzięki temu, wszyscy zarejestrowani użytkownicy husarskiego forum dostaną specjalny kod zniżkowy na wybrane produkty Thrustmastera w jednym ze sklepów internetowych. Wszystkie szczegóły dotyczące promocji znajdują się na naszym forum. 

Aby uczcić rozpoczęcie współpracy - razem z Thrustmasterem oraz wydawcą Elite, Frontier Developments, przygotowaliśmy dla Was specjalny konkurs z wartościowymi nagrodami o łącznej wartości ponad 2000 zł! Aby wziąć udział w konkursie, niezbędne jest założenie konta na forum. Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie w tym wątku: http://forum.thewingedhussars.com/showthread.php?tid=3957

Lista nagród: https://i.imgur.com/faOJ3DY.png

 

::EDIT::

Otrzymałem właśnie PW z pozwoleniem na wrzucenie info. Dzięki Ghost!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich  i błagam o pomoc .

 

Od miesiąca gram w ED mam wielki  problem  i nie wiem jak go rozwiązać. Przez głupotę wziąłem kilka misji do tego samego układu  w tym jedną z jakimiś tajnymi danymi a że bliżej było do 1 stacji zdałem " zwykłe dane " i przy starcie stacja stwierdziła zablokowała mój statek i coś tam nawija że jestem jakimś szpiegiem po czym po 5 min  zniszczyła mój statek . Sytuacja powtórzyła się już 2 razy leci licznik 5 minut coś tam nawijają i rozwalają .Niestety nie znam na tyle anglika żeby skumać co mam zrobić gdzie zapłacić kare ? Pomóżcie bo już tracę nadzieje że stąd odlecę zniszczyli mi 2 x Moją ciężko zarobioną Cobre. a kasa się kończy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegos czasu nie gram juz w ED, ale nie mozesz po prostu anulowac misji i przeniesc sie do innego ukladu? Przeciez tych zamieszkanych jest w grze kilka tysiecy, wystepuje w niej wiele frakcji lokalnych i regionalnych, masz naprawde spore pole do manewru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dzięki za odzew :)

Nie mogę opuścić tej stacji jeżeli chce tylko wyjadę z hangaru podnoszą taka metalowa blokadę przed statkiem włącza sie odliczanie 5 min i po tym czasie mnie rozwalają . Trochę poczytałem o niespłaconych karach ..wszedłem nawet w komunikacje z federacja pilotów  i zapłaciłem jakąś kare za 4 tys ale to nic nie daje dalej niszczą statek...także zima..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za problem, ze blokada jest PRZED statkiem? Do startu uzywa sie nie silnikow glownych, a manewrowych, ktore unosza statek m.in. pionowo do gory, a dopiero pozniej leci sie do przodu. Cos mi sie wydaje, ze ta "blokada" to standardowe panele ochronne przed silnikami, a ta kara i w koncu zniszczenie statku jest za blokowanie ladowiska, ktore powinienes zwolnic po wybraniu opcji startu...

Zeby wyjasnic dokladniej: glowne silniki statku dzialaja jak w samochodzie - przod/tyl. Silniki manewrujace pozwalaja Ci na lot gora/dol i lewo/prawo, czyli podobnie jak to jest np. w helikopterze. Dzieki nim latwiej wystartowac czy wyladowac, mozesz ich tez uzyc np. do bezproblemowego okrazenia asteroidy i to majac dziob Twojej Cobry caly czas skierowany w strone owej asteroidy. Jesli do tej pory ich nie uzywales, to sprawdz w opcjach sterowania. Jesli mnie pamiec nie myli, to sa tam opisane jako thrusters (albo vertical/lateral thrusters).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że nie mogę się ruszyć - nie działają żadne silniki  .  Spróbuje jeszcze kupić  najtańszy statek i zobaczymy.  Ok. udał się wydostać kupiłem Sidewindera i spokojnie odleciałem.  Wygląda że zarekwirowali statek ? no ale trochę kasy zostało na szczęście  więc zwiewam jak najdalej odrobić straty. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, ddarc napisał:

Sęk w tym że nie mogę się ruszyć - nie działają żadne silniki  . 

A czy przypadkiem bedac na tej stacji nie zmieniales modulow w swoim pojezdzie? Problem z niemoznoscia startu pojawil mi sie tylko wtedy, gdy silniki pojazdu byly zbyt slabe, by go ruszyc po zmianie wyposazenia pojazdu, ewentualnie wylaczaly sie na skutek niewystarczajacej mocy generatora energii. O tym, by komukolwiek zarekwirowano statek nigdy nie slyszalem. Szkoda ze nie napisales tu dokladnej tresci komunikatu, ktory wyswietlal Ci sie na ekranie przed tym, jak ochrona stacji niszczyla Twoj pojazd. Oszczedziloby to gdybania i od razu wskazalo zrodlo problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zmieniałem . Cobra była fajnie wyposażona. Tak jak pisałem wziąłem 3 misje data dane z tym że jedna miała w opisie że to jakieś dane tajne i nie mogą wpaść w niepowołane ręce

oczywiście większa kasa wszystkie do jednego systemu jak wyskoczyłem i obejrzałem mapę systemu to zobaczyłem że te tajne dane są na samym końcu systemu więc poleciałem do największej pierwszej  " sześciokąt " zdałem ich dane i jak chciałem odlecieć podnieśli przed statkiem blokadę , nic nie działa , coś tam gadają że mam się gdzieś zgłosić i włącza się licznik 5 min no i rozwałka próbowałem też rozwalić laserami ta blokadę ale to tylko przyśpieszyło rozwałkę. Jest nauczka żeby takie dane zawsze zdawać w pierwszej kolejności . Szkoda że 3 x Cobry z lądownikiem poszły na złom :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie, zeby jakakolwiek stacja miala blokady, ktorymi wiezilaby statek. Proba niszczenia czegokolwiek na stacji to zyczenie smierci, bo kazdy port ma system obrony. Napisz, czy uzywasz silnikow manewrujacych, o ktorych pisalem wczesniej, czy tylko glownych do lotu przod/tyl. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...