Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

podbiel

Elite: Dangerous

Polecane posty

3 godziny temu, komandor_Tarkin napisał:

Odnośnie blokowania - nie szorujesz czasem górą statku po śluzie? Type 6 ma dosyć nisko kabinę, może nie tak jak 7 która w ogóle ma ją tak nisko że trezba prawie szorować po podłodze, ale cała 6 jest lekko nachylona przodem do dołu i być może zawadzasz czymś na końcu o śluzę.

 

Ty wiesz, że o tym nie pomyślałem. Latam dosyć wysoko, żeby kołami nie zaczepić. Ale z drugiej strony - nigdy nie miałem problemów aż do teraz. Ale sprawdzę. Dzięki za tipa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, komandor_Tarkin napisał:

A i Cobrą kopanie nie jest najbardziej dochodowym interesem

Nie twierdze, ze gornictwo Cobra jest najbardziej dochodowa aktywnoscia. Chodzilo mi raczej o to, ze wielkosc ladowni w Cobrze jest na tyle duza, iz kopanie zaczyna miec wtedy jakis sens. 

6 minut temu, kraven2000 napisał:

Latam dosyć wysoko, żeby kołami nie zaczepić. Ale z drugiej strony - nigdy nie miałem problemów aż do teraz.

A po co Ci wysuniete podwozie podczas lotu przed sluze? Nie lepiej wysunac/schowac podwozie tuz nad ladowiskiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tesu

Odłożę trochę i kupie Cobrę i wtedy zamontuje wszystko co potrzebne do górnictwa. Tak, latam Sidewinderem.

Myślałem troche o tych filtrach o których pisałeś ale na razie widze tylko filtr w Panelu 1 (systemy, gwiazdy, stacje itp.) . Nie wiesz może gdzie znaleźć informacje, która stacja jest typu High Tech jak sobie to w filtrach ustawić prawidłowo?

EDIT: Kupiłem jednak Vipera i spróbuję postrzelać do piratów. Zastanawiam się jak go ubezpieczyć? Czytałe na necie, że jest ono dodawna automatycznie po zakupie, to prawda? A jeśli tak, to czy muszę coś zrobić żeby zapłacić tą kwotę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Writer napisał:

Myślałem troche o tych filtrach o których pisałeś ale na razie widze tylko filtr w Panelu 1 (systemy, gwiazdy, stacje itp.) . Nie wiesz może gdzie znaleźć informacje, która stacja jest typu High Tech jak sobie to w filtrach ustawić prawidłowo?

Z tego co pamietam, to w jednej z zakladek masz menu z lista, na ktorej wybierasz sposob, w jaki maja byc pokazywane systemy na mapie. Wsrod opcji jest np. typ gwiazdy (przydatne kiedy chcesz widziec tylko te systemy, ktore maja gwiazdy nadajace sie do tankowania przy uzyciu Fuel Scoopa, wtedy w podmenu zaznaczasz typy gwiazd oznaczonych literami A, B, F, G, K, M i O - dla latwiejszego zapamietania: KGB FOAM), przynaleznosc do frakcji (Federation, Empire, Alliance, Independent), rodzaj ustroju (demokracja, anarchia itd.) oraz takze typ ekonomii (High Tech, Mining, Agriculture etc.). Jesli dobrze pamietam, to High Tech oznaczone sa blekitnym kolorem. W tej samej zakladce jest suwak, ktorym ustawiasz wielkosc populacji dla wyswietlanych systemow, przydatne kiedy np. nie chcesz widziec systemow posiadajacych niewielka lub zerowa liczbe mieszkancow. 

Cytuj

Zastanawiam się jak go ubezpieczyć? Czytałe na necie, że jest ono dodawna automatycznie po zakupie, to prawda? A jeśli tak, to czy muszę coś zrobić żeby zapłacić tą kwotę?

Ubezpieczenie statku jest automatyczne. W prawym panelu w ostatniej zakladce masz wyswietlona aktualna wartosc pojazdu, a pod tym ile wynosi ubezpieczenie. Jest to kwota, ktora obowiazkowo musisz miec na koncie, zeby w razie zniszczenia Twojego pojazdu moc dostac identyczny egzemplarz od ubezpieczalni. Jesli nie bedziesz miec tyle pieniedzy, to niestety zniszczony pojazd tracisz i zamiast niego dostaniesz tylko poczatkowego Sidewindera. Generalnie zawsze nalezy zostawiac sobie na koncie tyle kasy, zeby starczyla na zaplate ubezpieczenia (a najlepiej jej dwukrotnosc) plus jeszcze troche jako fundusz operacyjny - na kupno towaru do przewiezienia, na paliwo, naprawy itd. 

@seba

Nie wiem, nie orientuje sie. Najlepiej wejdz na strone Frontiera i poczytaj, powinni miec informacje, czy PS+ jest konieczne do gry na PS4. Teoretycznie mozna grac w ED jak w gre singleplayer, ale nawet w tym trybie ceny towarow na kazdej ze stacji ksztaltuja sie w oparciu o to, co robia inni gracze  w trybie multi, wiec PS+ moze byc potrzebne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Tesu

Super, udało mi się znaleźć ustawienie tych filtrów, o których pisałeś powyżej. Dokładnie to trzeba wejść w mapę galaktyki, potem wybrać zakładkę z narysowanymi "gwiazdkami" i tam poniżej można filtrować względem rodzajów gwiazd, systemów politycznych itp.

W ogóle to polatałem Viperem i zestrzeliłem 2 piratów. Chwilę się zastanawiałem, jak odebrać nagrodę, ale okazało się że nie odbywa się to w zakładce "Misje" na stacji lecz takiej położnej trochę niżej. A w ogóle skąd wiedziałeś, że aby łapać piratów warto lecieć do Nav Baya?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Writer napisał:

A w ogóle skąd wiedziałeś, że aby łapać piratów warto lecieć do Nav Baya?

W ED wylatalem okolo tysiaca godzin, wiec troche przez ten czas gre i znajdujace sie w niej mechaniki poznalem. 

Kiedy juz Ci sie znudzi polowanie na piratow w Nav Beaconach i bedziesz gotow na podniesienie sobie troche poprzeczki, to lec wtedy do Resource Extraction Site i poluj tam na piratow atakujacych gornikow. Zwroc tylko uwage na opis RES, bo w jednych trafiaja sie tylko male statki, a w innych znajdziesz piratow pilotujacych duze jednostki, ktorym sam w Viperze nie dasz rady. Po RES nastepne beda Combat Zones, czyli strefy wojny z kosmicznymi bitwami, w ktorych jednoczesnie moze brac udzial kilkadziesiat jednostek. Po opowiedzeniu sie po jednej ze stron (robi sie to w zakladce w prawym panelu) za kazde zestrzelenie statku walczacego dla przeciwnej strony dostaje sie combat bonds, ktore wymieniasz na pieniadze w stacji tak samo jak nagrody za piratow. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kraven2000 Ja miałem to samo z Belugą kiedy robiłem misje pasażerskie jak to było nieziemsko dochodowe i bezstresowe. Na początku potrafiłem się zaczepić nawet o te druty przed wlotem do śluzy. Z t6 po którejś z kolejnych przerw w Elite i gry w SpaceTruckSimulator miałem ten sam problem. Doszło nawet do sytuacji że mnie stacja popnęła za zablokowanie się w śluzie, nie wiedziałem wtedy o tym że wystarczy w takiej sytuacji Alt + F4. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, gra jest naprawdę fajna, szkoda że takie upały za oknem są bo vym więcej grał, a tak to umieram z gorąca i nie mam często siły przed kompem siedzieć.

W ogóle pokochałem dokowanie. Dziwne, ale bardzo lubię to robić, na joysticku wrażenie jest niesamowite. Na początku myślałem, że minie wiele czasu zanim się tego nauczę, a tak naprawę dokuje się łatwo. Dużo dłużej uczyłem się parkowania tira z przyczepną w Euro Truck Simulator 2 :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Warto teraz kupować ED? Jak mniej więcej wygląda rozgrywka? Słyszałem, że jest dużo grind'u, to prawda? Jeśli kupować to samą podstawkę czy pakiet za 49,99 euro na Steam (dodatek i jakieś pierdoły)? Chętnie bym sobie pograł, ale obawiam się, że opanowanie tej gry i później samo granie jest niezwykle czasochłonne, a nie mogę siedzieć codziennie po kilka godzin grając. :/ Druga moja obawa, to że szybko się znudzi, a jednak swoje kosztuje. Dodam też że nie mam joysticka, czy to jest problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ED to gra, ktora wymaga spedzenia przy niej przynajmniej kilkuset godzin, zeby przejsc przez kolejne coraz lepsze i wieksze statki, kupic te najmocniejsze (albo te, ktore sie po prostu lubi), stuningowac je pod siebie i zajac sie tym, na co ma sie aktualnie ochote, niezaleznie od tego czy bedzie to trwajaca kilka dni lub kilkanascie tygodni wyprawa eksploracyjna w odlegle zakatki galaktyki, czy udzial w zadaniach spolecznosciowych, czy tez pomoc swojej frakcji w zdobywaniu kontroli nad kolejnymi systemami. To nie jest gra na kilkanascie czy kilkadziesiat godzin, a proces od zera do elity wsrod kosmicznych pilotow. Brak joysticka to nie problem, aczkolwiek na nim gra sie najprzyjemniej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, EasyPlayer napisał:

A Horizons? Warto?

Moim zdaniem warto. Bez Horizons nie bedziesz mogl ladowac na planetach (przynajmniej na tych, na ktorych da sie ladowac), robic misji planetarnych, sledzic zagadek zwiazanych z obcymi oraz tuningowac modulow statku u inzynierow. Tyle, ze wszystkie te rzeczy to raczej aktywnosci w mid- oraz endgame. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od stosunkowo niewielkiego czasu mam ED podstawkę i Horizon. Pod tą grę kupowałem też joysticka i chociaz jestem na poczatku swojej przygody, nie gram codziennie (tnę jeszcze w Battlefield 1) to polecam grę z całego serca. Nawet jakby 500 zł kosztowałą to warto - mowi to nowicjusz, ktorego przytlacza nadmiar opcji i wiele trudu wkłada w rozgrywkę.

Gra może jest trudna ale ogromną radość sprawia poradzenie sobie z kłopotami. Bardzo cieszyłem się gdy nauczyłem się odpowiednio ustawiać filtry na mapie galaktyki. W ogóle Tesu tutaj super pomaga :) Jego wcześniejsze posty do mnie są super instrukcją dla początkujących - poczytaj!

Ja miałem ostatnio ciekawą przygodę w grze, dla wyjadaczy z pewnością będącą normalką. Zgodzilem się na jakąs misję za ok. 100 000 kredytów typu "data salvage" (cos takiego). Mialem poleciec do sasiedniego systemu i zeskanowac Nav Beacona zeby znalezc informacje, ktorych potrzebowal zleceniodawca. Zrobilem to i gra kazala mi leciec w poblize jednej planety z tego ukladu, ale w zadne konkretne miejsce, tylko zaznaczylo mi tą planete. To polecialem, latam w kolko i mysle ze pewnie nie mam jakiegos skanera, czy jakiejś nawigacji zeby misje ukonczyc i cos znaleźć. Polatałem wokoł orbity planety i nagle bum, zniszczony statek i info, że są tam wazne dla misji dane. Faktycznie byly tam dane w pojemniku, ktore zlapałem (jak w gornictwie) na pokład. Ale nic sie nie stalo. Latam dalej i znowu to samo. Zabralem dane. A tu informacja ze moge wracac, wiec ja szczesliwy ustawiam kierunek na stacje tylko okazalo sie ze ten ladunek jest na stacji Adeo nielegalny!

Tam jest "high security" wiec myslalem ze po mnie, ale nie po to kupowalem gre zeby tchorzyc, lecę! Wykoncypowalem na świezo zeby podlatujac do stacji lecieć w trybie cichym (jakos tak sie nazywa) ale statek o malo mi sie nie ugotowal. Właczajac i wylaczajac ten tryb jakos wlecialem do stacji, nikt mnie nie zeskanowal i dostarczylem ladunek. Emocje jak w Hitmanie!

Co to w ogole bylo?

Tak w ogole to wlaśnie dlatego chcialem tutaj zapytać, czy warto do takich poszukiwawczych misji jakis skaner kupic? I czy mozna latac w tym cichym trybie bez takiego rozgrzewania sie statku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupisz Advanced Discovery Scaner, to nie będziesz musiał skanować Nav Beacona, tylko od razu w Super Cruise będziesz mógł przeskanować cały system tym skanerem. Efekt ten sam - zyskujesz nieco na czasie. 

Silent Running... Generalnie to na środku w Twoim statku, to nie radar, jak wielu błędnie uważa, tylko skaner, który wykrywa sygnatury cieplne statków. Im więcej ciepła wydala Twój statek (a ciepło generuje wszystko, od zamontowanych modułów po strzelanie z broni energetycznych), z tym dalszej odległości można Cię zaznaczyć jako cel - a tym samym przeskanować i np. dowiedzieć się że masz na pokładzie nielegalny towar (dotyczy to też NPC-ów, np. policji). Włączając SR, zamykasz "wydechy" statku i nie wydala on ciepła, a to oznacza, że można cię zaznaczyć dopiero z odległości 250m bodajże. Ale jednocześnie ciepło nigdzie nie ucieka i statek powoli gotuje się od środka. Powyżej 100% (wskaźnik z lewej strony skanera), zaczynają się palić - i niszczyć - moduły. 

Możesz zamontować na statku (w Utiliity Slots) Heat Sink - czyli taki kondensator ciepła. Zbiera się ono w ładunku Heat Sinka (nagrzanie statku spada wówczas do zera) i wtedy kondensator wyrzucany jest w przestrzeń, co pozwala na dłuższe używanie SR. W każdej wyrzutni Heat Sinków są 3 kondensatory, później trzeba dokupić je z powrotem na stacji (sam moduł zostaje, trzeba tylko uzupełnić "amunicję" Heat Sinka).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam, ze ilosc wydzielanego ciepla mozna zmniejszyc poprzez wylaczenie aktualnie niepotrzebnych modulow (m.in. Life Support, bedac kilka kilometrow od stacji dotrzesz do niej, zanim wyczerpie sie tlen). Dzieki temu w Silent Running statek bedzie sie troche wolniej nagrzewac. Wyposazenie statku w moduly klasy A, ktore sa najwydajniejsze energetycznie, tez zmniejsza ilosc generowanego przez statek ciepla. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2017 o 20:39, Writer napisał:

 W ogóle Tesu tutaj super pomaga :) Jego wcześniejsze posty do mnie są super instrukcją dla początkujących - poczytaj!

Dzieki za mile slowa! Po prostu uwazam, ze ED to swietna i bardzo satysfakcjonujaca gra, ktora troche cierpi przez swoj wysoki prog wejscia oraz ilosc informacji, ktora rzuceni na gleboka wode poczatkujacy gracze musza sobie przyswoic i staram sie w miare moich skromnych mozliwosci pomagac. Milo przeczytac, ze komus sie te moje wypociny przydaja. Osobiscie od ostatniego content patcha zrobilem sobie przerwe w ED. Gra dalej mnie bawi, Federal Corvette, Imperial Cutter, Asp Explorer oraz Imperial Courier, czyli cztery moje najbardziej ulubione statki, mam maksymalnie ztuningowane wedlug wlasnych upodoban i gotowe do wszelkich stawianych im zadan, ale zawzialem sie i postanowilem nadrobic zaleglosci nagromadzone poza ED zanim wroce do gry. Wiekszosc mojej tzw. kupki wstydu juz ogralem (m.in. najnowszy Hitman, RiME, Tyranny, The Sexy Brutale, Everspace, Inside i beta Escape from Tarkov), ale wciaz pozostalo mi kilka wartych uwagi tytulow do dokonczenia (nowe Deus Ex i Torment, ale tez Filary Ziemi, ME Andromeda i Civ VI), a w wolnych chwilach staram sie takze nadganiac ksiazkowe zaleglosci (Diuna, cykl o Czarnej Kompanii, Neuromancer, Ziemiomorze, czyli cegly liczace w sumie tysiace stron). Jak juz to wszystko ogarne, to wroce do Elite: Dangerous, w ktorego bede mogl sobie wtedy z czystym sumieniem grac. W miedzyczasie moge jednak dzielic sie zdobyta w ciagu ostatnich dwoch lat wiedza z mniej doswiadczonymi czlonkami Federacji Pilotow i miec madzieje, ze troche im w ten sposob ulatwie ich kosmiczna przygode. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mi w ogóle w innym temacie pomagałeś nawet odpowiedni joystick kupować :)

Ja teraz w grze sataram się dorabiać zestrzeliwując piratów. Celem jest zarobienie kasy na lepszy statek. Potem będę chciał pobawić się w górnika oraz eksplorować kosmos. Też mam zaległości w grach, a teraz lubię sobie w Battlefield 1 pograć, bo dodatek niedawno wyszedł i gra też jest bardzo dobra. The Sexy Brutale mam w planie również ograć :)

Miałem w ED już swój pierwszy milion, ale nagle okazało się że trzeba połowe z niego wydać na FSD :P Ale przynajmniej moża w nowe rejony latać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elite ma ten problem, że zarabianie w niej jest baaaardzo monotonne... developer regularnie kasuje wszystkie możliwe drogi usprawniające ten proces... zasadniczo im więcej się ma tym jest łatwiej, ale początek jest trudny, nawet przy grze na solo można się spotkać z  niemiłymi sytuacjami kiedy piraci npc cię skasują kiedy lecisz napakowany towarem pod sam dach... Generalnie gra ciągle premiuje wykorzystane luk w w GP to zarabiania, stosowanie się do reguł przez to jest kompletnie bez sensu i nawet gandhiego by doprowadziło do emo rage`a...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na kolejne, coraz wieksze statki wlaczajac w to Anakonde i Cuttera zarobilem w sposob uczciwy. Na najlepiej odpowiadajace ich zastosowaniom moduly takze, choc w przypadku Cuttera zbieranie tych kilkuset milionow kredytow na moduly klasy A do szybkich i przyjemnych zadan nie nalezalo. Dopiero pozniej, kiedy mialem juz uciulana reputacje i ponad 200 milionow kredytow na fabryczna Federal Corvette, skorzystalem ze stackowania misji na niszczenie dronow, zeby znacznie przyspieszyc proces zarabiania na jej ulepszenia. Pozniej juz tego nie robilem, bo stosowanie takich exploitow jednak psuje przyjemnosc plynaca z gry. Prawda jest jednak, ze FDev powinien jakos usprawnic proces zarabiania kredytow w end-game, bo poswiecanie kilkunastu godzin gry tylko po to, zeby moc sobie ulepszyc jeden modul szybko robi sie bardzo monotonne. A przeciez pozniej trzeba jeszcze zbierac rzadkie matsy, dzieki ktorym osiagi nowego modulu podrasuje sie u inzyniera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem 8 godzin, które poświęciłem na opanowanie podstaw sterowania, latanie w pobliskich układach (na początku nie wiedziałem że po prostu mój FSD nie ma odpowiedniego zasięgu, myślałem że potrzebuję jakiś planów tras) oraz wykonanie kilku misji. Kupiłem FSD klasy A do Sidewindera, ale w teraz zastanawiam się czy to w ogóle miało sens. :P 

Czy ktoś może mi podpowiedzieć jakie statki warto kupić jeśli chcę eksplorować? Albo jakiś statek i moduły do szmuglowania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy statek nadaje sie do eksploracji, byli i tacy, ktorzy Sidewinderem dolecieli do centrum galaktyki. ;) Choc oczywiscie jedne nadaja sie do eksploracji lepiej niz inne. Zasadniczo Diamondback Explorer jest takim budzetowym statkiem do dalekich podrozy. Optymalnym jest Asp Explorer, a jesli ktos ma duzo kasy, to jeszcze dluzszy pojedynczy skok osiagnie na Anakondzie. Na poczatek eksploracje jednak odradzam, to bardzo czasochlonny sposob zarabiania kredytow. Jesli sie jednak na nia zdecydujesz, to musisz wsadzic w statek FSD klasy A, reszte modulow D, zeby jak najbardziej zmniejszyc wage pojazdu.

Do szmuglowania nadaja sie Sidewinder (aczkolwiek ladownia jest w nim mikroskopijna), Hauler i Adder, pozniej takze Cobra. Musisz tylko uwazac, zeby najpierw opanowac mechanike Silent Running, najlepiej uprzednio ogladajac poradniki szmuglowania na YT. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Writer napisał:

Jakaś grupa 3 piratów ze zwykłej misji rozwala mi statek rakietami :P  Jak można bronić się w tej grze przed tego typu bronią?

Zainstaluj moduł Point Defence. To mała wieżyczka, której zadaniem jest zestrzeliwanie rakiet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej zainstaluj ich wiecej niz jeden, bo jesli rakiet jest wiecej, to pojedynczy Point Defence moze sobie nie poradzic z ich unieszkodliwieniem zanim dotra do celu. No chyba, ze dysponujesz naprawde szybkim statkiem (np. Cobra MkIII z thrusterami klasy A czy Imperial Courier z Enhanced Performance Thrusters), bo wtedy rakiety zostawiasz w tyle. Mozesz tez podczas walki celowac w konkretne moduly w pojazdach przeciwnika i w ten sposob uszkodzic mu uzbrojenie, przez co wystrzeliwanie zaadresowanych do Ciebie rakiet bedzie dla niego troche trudniejsze. Jest to bardziej czasochlonne, ale jesli Twoj statek jest odpowiednio wytrzymaly, to taka zabawa tez jest mozliwa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...