Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

spikain

Głosowanie na grę roku 2014

Gra roku 2014  

1959 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Grą roku 2014 jest:

    • Bayonetta 2
      53
    • Dark Souls II
      184
    • Divinity: Original Sin
      94
    • Dragon Age: Inkwizycja
      440
    • Far Cry 4
      249
    • Grand Theft Auto V (PS4/XBO)
      417
    • Obcy: Izolacja
      112
    • South Park: Kijek Prawdy
      174
    • Śródziemie: Cień Mordoru
      148
    • Wolfenstein: The New Order
      88


Polecane posty

Głosu nie zmienię, mimo że grałem w praktycznie każdy tytuł na tej liście. Uważam że to naprawdę porządne gry, ostatnio skończyłem swoje GTA V i przymierzam się do online.

Twórcy obcego naprawdę oddali klimat pierwszego filmu, czuć zaszczucie i to że Obcy to nie jakiś tam stworek którego załatwia seria z karabinu, do dziś śni mi się ten koszmar z Colonial Marines.

South Park to fajna gra, ale nijaki z niego RPG, krótki i nie ma po co wracać. Mimo to dla fanów serialu, choć nie tylko,pozycja obowiązkowa.

W Cień Mordoru wsiąknąłem na ładnych kilka godzin, ale zbyt długo bawiłem się tym nemezisem i gra zaczęła mnie nużyć, nie ukończyłem wątku fabularnego, planuje jeszcze wrócić.

Far Cry 4 to dobra gra, zupełnie tak jak Far Cry 3, zupełnie... tak... jak... Far Cry 3...

Zupełnym zaskoczeniem był dla mnie nowy Wolfenstein, nie spodziewałem się po nim niczego niezwykłego, a tym czasem dostałem całkiem niezłą, dopracowaną grę, z dosyć ciekawie opowiedzianą historią. Niektórzy złoczyńcy zapadli mi w pamięć np. Engel Frau i jej przydupas Bubi.

W Inkwizycję grałem dosłownie chwilę, za dużo tych premier i nie ogarniam z czasem, wydaje się być ok w porównaniu do dwójki. Tamtego DA nawet nie przeszeszedłem, nie wiem czy nie będę mieć jakichś nieścisłości fabularnych. Ogółem nie jestem fanem, gram na pożyczonym koncie kolegi który stęka pod kołdrą na samą myśl o nowej części, taki z niego fan ;D

Wszystkie z wymienionych wyżej gier mi się podobały, oprócz Bayonetty 2 i Divinity w które po prostu nie miałem okazji pograć, grałem prawie w każdą, ale tylko o jednej myślałem przy przerwie śniadaniowej w pracy, czytając etykietę domestosa na kibelku, czy też przed zaśnięciem. Ta jedna gra, którą kupiłem eksperymentalnie i przy jej początkach niemalże połamałem analogi na padzie, sprawiła mi masę radości, ale też wywołała mnóstwo frustracji. To gra o niczym, ale w sumie o czymś, o tym że za każdym rogiem czyha śmierć, że świat jest okrutny i o tym że po każdej porażce należy wstać i uczyć się na swoich błędach.

Owszem, wiem że nie jest idealna, miała trochę błędów, ale z jakiegoś powodu spędziłem przy niej około 400h w tym roku, tyle poświęciłem swojego czasu, jednemu tytułowi, to nie zdarza się często, mowa o Dark Souls II. I to jest mój faworyt do gry roku, miejmy nadzieję że Bloodborne jak go nie przebije to chociaż mu dorówna, bo gra dla mnie trochę zeszła w inną stronę niż się spodziewałem. Pozostaje czekać do lutego, wtedy się wszystko wyjaśni ;].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gdzie Metro: Redux? Gdzie The Last of Us Remastered?"

Krótko - nie w głosach od komantatorów poprzedniego newsa. GDYBY ludzie w poprzednim newsie - na etapie kwalifikacji - zagłosowali na te gry (remastery), trafiłyby do finałowego zestawienia. To głosowanie jest D***KRATYCZNE - a d***kracja wybrała remaster GTA V do finału. Minecrafta, Metra i TLoU - nie.

Płaczcie, proszę, ciszej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko co was hejterów bardziej boli - to, że GTA V PS4/X1 w ogóle jest na liście, czy to, że jest na podium?

Ale niech wygrywa. GTA5 z tego co wiem to gra niesamowita. Ale nie powinna być w tegorocznym zestawieniu. Po prostu nie.

Tak samo jak remaster Baldura nie powinien brać w tym udziału, tak remaster żadnej gry nie powinien. Co innego kolejna część.

@Sveniu: Nikt nie płacze. Jak wygra to wygra, chociaż nie powinno. Naprawdę nie powieszę się jeżeli obcy zajmie nawet ostatnie miejsce...ale wolę, żeby wygrała tegoroczna inkwizycja niż zeszłoroczna GTA5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to spoko,że niektórzy głosują na DA:I tylko dlatego, żeby nie wygrało GTA. Tylko pogratulować genialnego pomysłu. Mój glos poszedł na Dark Souls II. W tym roku nie było lepszej gry. Choć Divinity zaraz za nim (notabene Original Sin jest lepsze od DA IMO). Ja dziękuję ale wyniki będą mnie raczej mało obchodzić szczególnie po tym żałosnym TGA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głos dla DA:I za mój opad szczeny już na początku gry, a potem było tylko lepiej. Świetne połączenie rozbudowanego rozwoju/ tworzenia postaci, znakomitych dialogów oraz dynamicznej walki rodem z wiedźmina 2. Przy tym nie obniżono zbyt poziomu trudności, dzięki czemu fani "jedynki" też będą zadowoleni. Bioware zdecydowanie wraca do formy mistrzów gatunku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Moim powrotem po kilku(nastu) miesiącach nieobecności będzie właśnie ta ankieta. Miałem ciężki orzech do zgryzienia. Wybór pomiędzy Wolfenstein: The New Order i Śródziemie: Cień Mordoru nie był łatwy. Obie gry są dla mnie fantastyczne, ale to Śródziemie chyba nieco bardziej mnie wciągnęło. Po zainstalwaniu chciałem sprawdzić jak wygląda, a ocknąłem się 3,5 godziny później.

Faktycznie jest to naśladowca Assasin's Creeda, ale sztuka ta wyszła twórcom wspaniale.. Świetna gra..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głos oddałem na South Park: Kijek Prawdy. Bo to fajna gra jest. Dobry RPG wymieszany z SP. Ja niczego więcej nie oczekuję. Gdyby gra nie znalazła się na liście do głosowania, to wcale bym nie zagłosował, bo w tym roku to te największe premiery były takie sobie. Jedynie jeszcze GTA V daje radę, ale to w dalszym ciągu tylko remaster gry z ubiegłego roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kraven2000

A to spoko,że niektórzy głosują na DA:I tylko dlatego, żeby nie wygrało GTA. Tylko pogratulować genialnego pomysłu.

A kto tak napisał?

Pilman: Mój głos to przeciwwaga dla GTA V - Dragon Age

eyvon14moutaire: Skoro nie ma Wasteland 2 ... za to jest GTA V którego nie powinno tu być -.- ... to oddaję głos na Dragon Age Inquisition, mogłabym jeszcze głosować na Kijek Prawdy ale na bank nie wygra z tym czymś.

Sachees: Początkowo dałem głos na South Parka, ale jak zobaczyłem, ile głosów ma GTA to szybko dałem głos na Dragon Age.

Forafix: Dark Souls II czy Dragon Age: Inkwizycja? Obie bawiły mnie równie mocno, ale głos leci na Dragon Age, bo "to przebrzydłe GTA V"

Kasteros: Dobrze że pominęliście maaaaaase tytułów Dodany obrazek A skoro daliście <ciach>, to gdzie Metro i praktycznie każda gra która wyszła w tym roku w wersji HD. Mimo że DA:I jest kiepskie - bugi na miarę Ubi, jedyne plusy to chyba fabuła, to i tak głosuję na to, by ten remejk( GTA V) - na dodatek ograniczony( dalej brak wersji PC), nie wygrał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@goliat - specjalnie dla Ciebie. Masz prawo powiedzieć teraz, co było dla Ciebie growym rozczarowaniem roku.

(dla większości zapewne Assassin's Creed: Unity albo Watch Dogs, dla mnie osobiście - King's Bounty: Mroczna siła, gdyby to kogoś interesowało)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, wnoszę o minutę ciszy dla Wielkich Nieobecnych.

Metro Redux - bo skoro GTAV, to czemu...

Risen 3: Władcy tytanów - bo dla fanboyów Gothica (jak ja) i bo W PROPOZYCJACH PADAŁA CZĘŚCIEJ OD BAYONETTY 2 SERIOUSLY ocb?...

The Walking Dead Season 2 - bo tak często padała w propozycjach i bo Clementine...

Wasteland 2 - bo legenda, bo Fallout, bo najlepsze postapo w tym roku...

Quake Live - bo 10/10, wprawdzie niezasłużone...

Zaginięcie Ethana Cartera - bo w sumie nie wiem czemu...

Minecraft: PlayStation 4 Edition - bo miliony fangimbów na całym globie popłakują z cicha...

Sid Meier's Civilization: Beyond Earth - bo najlepsza turówka w tym roku (nie gniewaj się, AoW ]I[)...

Age of Wonders III - bo najlepsza turówka w tym roku (nie gniewaj się, Civ:BE)...

Plants vs. Zombies: Garden Warfare - bo...

Hearthstone: Heroes of Warcraft - bo 9kier lubi...

The Binding of Isaac: Rebirth - bo 9kier sie nie zna...

Diablo III: Reaper of Souls - bo najlepszy dodatek w tym roku...

Watch Dogs - bo wprawdzie rozczarowanie i bugi, ale już zdążyło się uleczyć i mechanika jest świeża...

Shovel Knight - bo oldschool jest w cenie...

Lords of the Fallen - bo dobre, bo polskie, a przede wszystkim bo dobre...

Titanfall - bo multi nie lubię, ale niektórzy lubią...

Destiny - bo wreszcie świetna pokazówka nowych konsol...

.

.

.

... i najważniejszy WIELKI NIEOBECNY, murowany kandydat na grę tysiąclecia, bez którego żadna lista nigdy nie będzie kompletna...

Goat Simulator

DLACZEGO NIE MA GOAT SIMULATOR?!?!?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też poszedł na Śródziemie,chociaż się wahałem między Wolfim,ale ostatecznie więcej czasu spędziłem z Cieniem,więc musiało tak się stać! ;)

No i oczywiście podzielam opinię przedmówców,że GTA V powinno na liście ustąpić miejsca innemu tegorocznemu tytułowi! ;)

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kraven2000 Nie ma to znaczenia bo jednak gro osób głosuje na tej zasadzie, dla mnie coś tu jest nie tak. To jest tak jak w rządzie, zagłosuje na PO żeby PiS nie przeszedł i na odwrót. W sumie mimo że miałem okazję ograć dopiero remaster GTA i świetnie się przy niej CIĄGLE bawię, to też uważam że w ogóle nie powinna być klasyfikowana, czy w następnym roku kiedy wyjdzie wersja PC znowu będzie zbierać głosy do gry roku 2015?

Lud przemówił, jednak jak już wspomniałem, część tych głosów na inkwizycje jest tylko po to żeby GTA nie przeszło. Ciekawe czy tak głosujący w ogóle grali w nowego Dragon Age'a?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...