Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

spikain

Głosowanie na grę roku 2014

Gra roku 2014  

1959 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Grą roku 2014 jest:

    • Bayonetta 2
      53
    • Dark Souls II
      184
    • Divinity: Original Sin
      94
    • Dragon Age: Inkwizycja
      440
    • Far Cry 4
      249
    • Grand Theft Auto V (PS4/XBO)
      417
    • Obcy: Izolacja
      112
    • South Park: Kijek Prawdy
      174
    • Śródziemie: Cień Mordoru
      148
    • Wolfenstein: The New Order
      88


Polecane posty

Niektórzy kwestionują obecność Bayonetty 2, ponieważ ukazała się na niepopularnej w Polsce konsoli. Spójrzcie na oceny i metacritica. Gra widocznie zasługuje na takie noty, nie dostaje ich od czapy. A to, że jesteście hmm. (?) i nie graliście to nie znaczy, że gra nie może być dobra. Gra jest wybitna, wypada się z nią zapoznać, a nie gadać, że nie nadaje się do listy. Wii U to również platforma do grania i na nią też ukazują się dobre gry, więc czemu nie dodać do listy najlepszej gry na tą konsolę w 2014 roku? Szczególnie, że poziomem nie ustępuje największym hitom. Mentalność polaczka odczuwam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście kwestionuję obecność Bayonetty nie ze względu na jakość, ale ze względu na to, że w głosowaniu użytkowników na etapie nominacji wylądowała na zaszczytnym, jedenastym miejscu. Na dziesiątym - jak wspomniałem - był Risen 3. Nie wiem, kto był odpowiedzialny za liczenie głosów, ale albo doszło do pomyłki, albo do głosów czytelników doszedł jakiś inny, nieznany czynnik.

Kraven2000 - jakiś dziwny egocentryzm przez Ciebie przemawia. Nie widzę, żeby Alceadias zwracał się w jakikolwiek sposób do Ciebie osobiście i nie rozumiem, po czym wnosisz - choć może tutaj niech faktycznie on się wypowiada. Ale zadałeś pytanie, kto głosuje, odpowiedziałem więc, kto głosuje, bo rażące wydało mi się kwestionowanie istnienia takich osób w sytuacji, gdzie na każdym kroku widać ich komentarze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojęcie akurat jest banalnie proste - gdyby głosowali na inną produkcję, PiS mogłoby wyg... GTA mogłoby wygrać. Na to zaś żaden szanujący się hater pozwolić nie może! Inkwizycja stała się jedyną siłą zdolną wyplenić to zło, świętym ogniem wypalić złodziei miejsc i aut do białej kości. I wygląda na to, że uda się ta sztuka, a remaster GTA spłonie na świętym stosie drugiego miejsca.

Ponieważ

inquistion-copy.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie głosują na Dragona, bo tak na prawdę nie ma na co głosować. Żadna z tych gier nie jest warta tego tytułu, najbardziej (wszyscy wiedzą) zasługuje na to GTA V, ale nie wypada głosować na ten tytuł w tym roku - bo przecież <ciach> jest głosować na coś tak popularnego a zarazem świetnego i dodatkowo na coś co "już było". Nie zagłosują też Ci co nie grali w wersje remastered, tak na prawdę nie wiedzą co tracą a będą dalej głosić farmazony. Także w tym roku z litości wygra Dragon, w przyszłym roku Wiedźmin, bo to polski Wiesiek i nic tego nie przebije smile_prosty.gif

No, no - to, że usuniesz pierwszą literkę (a w zasadzie dwie) z wulgaryzmu, nie znaczy, że możesz go używać. Na forum nie tolerujemy bluzgania w żadnej formie i powstrzymaj się od tego w razie swojej przyszłej aktywności tutaj - R1P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak usunąłem mój głos na Śródziemie: Cień Mordoru i zagłosowałem na Inkwizycję. Dlatego, że będę grał w to dłużej i większą radością aniżeli w Śródziemie, które było dobrą grą akcji w sporym świecie, ale przy świetnym RPGu w ogromnym świecie jednak wymięka. Szkoda tylko tego systemu walki w Dragon Age, który mnie na kolana na pewno nie powalił. Nie jest to również gra, którą ktoś określił jako "najlepszy RPG od czasów Skyrima", ale jak na przeciętny 2014 rok - musi wystarczyć, po prostu nie widzę nic w lepszego w kategorii gra na PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby faktycznie były od niego lepsze, to by ludzie na niego nie głosowali. Far Cry 4 to remake trójki. W Bayonette prawie nikt nie grał, bo geniusze wydali to tylko na WiiU, South Park faktycznie bardzo dobra gra, ale według mnie nie zasługuje kompletnie na GOTY. Co do Dark Souls 2 to nie jestem pewny, wielu ludzi uważa, że to gorsza część od jedynki. Ciekaw jestem, czy ci którzy twierdzą, że inne gry zasługują na GOTY bardziej niż Dragon Age w ogóle w niego grali : \

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosik idzie na DA:I biggrin_prosty.gif btw. Gta zawsze mnie nudziło, ponieważ jest grą w której kompletnie nie ma co robić.Słyszałem, że to ludzie zgłaszali gry do tejże nagrody, jednakże nadal uważam iż kompletną głupotą jest dawanie kolejnej edycji gry sprzed roku.Nie można było dać sobie z nią spokój i na jej miejsce wstawić np. Wasteland 2?

@DavidV - chyba, że premiera Wieśka znowu zostanie przełożona biggrin_prosty.gif Btw. Ty jako jedyny głosisz tutaj "farmazony" w sprawie "wygrania dragona z litości". DA ma całkiem solidną konkurencje od Dark Souls na Obcym kończąc.Sam żeś pan pewnie nie grał w większość z tych gier ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DavidV - Ludzie głosują na Inkwizycję, bo nie ma na co głosować... smieszne :D Wszedłeś w ich głowy, wiesz czemu glosują? Dopuściłeś możliwość, że jednak im, tak jak i mnie się gra PODOBAŁA? Mamy forumowego mędrca, tak samo z Wiedźminem. Dopuścisz każdą możliwość, tylko nie taką, że komuś się podoba i czerpie radość z rozgrywki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lato 2014. Lipiec, Niemcy, Emmelshausen. Wracam z magazynu. Trzynaście godzin pracy na rozgrzanym asfalcie, ładowanie tirów, układania drukarek. Wracam z magazynu pieszo, firmowych samochodów przecież nie ma. Zanim dojdę do domu, minie pół godziny, zdążę się jeszcze wymęczyć, przepocić jedną z kilku moich roboczych koszul do końca. Po wejściu do domu (chociaż właściwiej brzmiałoby "Baraku") szybko wkradam się pod prysznic. W naszej chacie mieszka dziesięć, czasem więcej osób, a łazienki są tylko dwie. Ale nie narzekamy. Ma to swój urok.

Po prysznicu jestem już zbyt zmęczony, żeby cokolwiek gotować, zjem sobie zamiast tego puszkę kukurydzy. Wreszcie - już ubrany i względnie najedzony - walnę się na materacu, który zastępuje mi tutaj godnie łóżko. Przez chwilę marzę sobie po cichu, żeby się kimnąć, ale wiem, że nie mogę sobie na to pozwolić, wszak zostało mi parę godzin wolnego, potem trzeba chociaż się chociaż przespać te cztery - pięć godzin, zanim znowu wrócę do magazynu.

Niewiele myśląc, otwieram laptopa. Nie wchodzę na fejsa, z dziewczyną rozstałem się parę miesięcy wcześniej, kumple na wakacjach, a ja zresztą sam nie mam ochoty na gadanie z ludźmi.

Następna godzina - dwie to ciągły śmiech, głupkowate chichoty i radość grania jakiej nie miałem od dziecka. Odwiedzam pikselowatą Kanadę (moja ojczyzna!), walczę z kosmitami za pomocą dilda, biję się z krasnoludkami pod kopulującymi się rodzicami, unikając okazyjnie, hmm... Wielkiego Męskiego Narządu Rozrodczego.

Koło dwudziestej - dwudziestej pierwszej zamykam grę. Zadowolony, z naładowanymi bateriami. I tylko jakoś tak przykro się robi. Trzeba za niedługo iść spać, zdążę może jednak z kimś pogadać. Obejrzę odcinek serialu, który stał się dla mnie odkryciem tych wakacji. Jeszcze nie wiem, ale jednej rzeczy jestem pewien.

South Park: The stick of truth to dla mnie gra roku.

RAM. PARARARA RAM PAM PAM. Saint... truth... Saint truth ._____.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako fan serii Dragon Age nie mogłem sobie pozwolić na oddanie głosu na cokolwiek innego, niż na Inkwizycję. Sam głos oddałem nieco w ciemno, bo pech chciał, że gra nie uruchamiała się na 2-wątkach. Całe szczęści patch z 9 grudnia rozwiązał problem i jak najbardziej utrzymuję, że to gra roku. Jestem gdzieś w połowie gry, a epickość tryska na lewo i prawo. Jak dla mnie Początek to jakaś mała popierdółka, przy tym, czym jest Inkwizycja. Oficjalnie stwierdzam, że BioWare nauczyło się znowu robić gry. DAI FTW!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój głos poszedł na: Dragon Age: Inkwizycja :icon_cool:

Dlaczego? Pogląd mój został wyrobiony na podstawie:

1. Recenzji, opisów, screenów, filmików.

oraz

2. Na podstawie wcześniejszych odsłon serii, które dało CDA (tak na marginesie - dziękuję!): Dragon Age 2 i Dragon Age 3 (gra przeznaczona na Steam).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gra z zeszłego roku trafia ponownie w tym roku do zestawienia, musi to znaczyc, że jest bardzo dobra. GTA zawsze mi towarztszyło od drugiej części. Gdyby nie ta seria to nie wiem czy dzisiaj, teraz siedział bym przed komuterem i pisał ten tekst.

Mój głosna na Grand Theft Auto V

P.S. Za rok będzie to samo z wersją na PC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Far Cry 4. Za całkiem ciekawą fabułę (aczkolwiek nie lepszą od "trójki"), drobne usprawnienia pokroju żyrokoptera i ostrzeliwania się w pojeździe, umilające przemieszczanie się po naprawdę ślicznym świecie i mocne kopnięcie pod koniec (chodzi o Sabala i Amitę).

I chociaż Pagan startował jako podróbka Vaasa, to muszę przyznać, że wyszedł twórcom bardzo fajnie i brakowało mi tylko opcji opowiedzenia się po jego stronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy kwestionują obecność Bayonetty 2, ponieważ ukazała się na niepopularnej w Polsce konsoli. Spójrzcie na oceny i metacritica. Gra widocznie zasługuje na takie noty, nie dostaje ich od czapy. A to, że jesteście hmm. (?) i nie graliście to nie znaczy, że gra nie może być dobra. Gra jest wybitna, wypada się z nią zapoznać, a nie gadać, że nie nadaje się do listy.

Co z tego skoro Risen 3 padał w propozycjach częściej? Jak ktoś nie wierzy to niech sobie policzy.

EDIT: Policzyłem i głosów ważnych (tzn komentarzy gdzie wytypowano tylko jedną grę, bo takich gdzie gier było kilka nie brałem pod uwagę) Risen ma 20, a Bayonetta 2 17. A to przecież ilość komentarzy miała decydować czy gra się dostanie do ostatecznego głosowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...