Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 09/2008

Polecane posty

Nie - zeby zapewnic rownosc szans, ograniczmy sie tylko do dema.

Ech, no to czeka mnie teraz poszukiwanie płyty z demem :(.

Co do numeru obecnego:

Zauważyłem, że nadeszły tłuste miesiące. O ile kiedyś można było się spodziewać, że w końcu trafi się numer, którego wcale nie ma się ochoty kupić (denne pełniaki/kiepskie gry zrecenzowane w piśmie), to teraz po Lokim, Fable (niestety obie miałem) i świetnych recenzjach, aż trudno uwierzyć, że za miesiąc nie będzie równie dobrze :). A że zbliżają się miesiące imo najlepsze dla graczy, to chyba nikt nie będzie miał powodów do narzekań. Tak trzymać :)

Swoją drogą w tym miesiącu pierwszy raz kupiłem też konkurencję, bo pierwszy raz dali coś godnego uwagi (świetne The Guild w brukowcu, którego nie da się czytać i Call of Juarez w dość przeciętnej gazetce).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się cieszę najbardziej ze Stalkera i SH:homecoming. Co do reszty-jak zawsze trzyma poziom :) Spore, też duże zaskoczenie, spodziewałem się, że wypadnie gorzej. Na Fifę to ja wolę poczekać i samemu się przekonać. Po 2008 już nie obchodzą mnie zapowiedzi. Na luzie też sporo dobrego humoru(coś nowego :P) a reszta po prostu warto czytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wypaśnie Fable zapomniane opowieści właśnie nosiłem się zamiarem kupna tej gry a tu taki miły prezent . Szkoda że w relacji z game convertion 2008 niema nic o dodatku do gothic 3 ani o gothic 4 podobno był na GC . Zastanawiam sie czy space siege nie jest nowa cześć space hacka czy ja to się nazywał (chyba dobrze kojarzę ) bo też się akcja dzieje na statku kolonizacyjnym.

ps. nie zgadzam się z opinią ze ATI detronizuje Nvidii-e nie wiem może to dlatego ze jestem ortodoksyjnym fanem Intela i Nvidii a panicznie nie trawie ( czytać nienawidzę i nie cierpię ) AMD i ATI. BA wole nawet wyłoży więcej kasy na sprzęt intela czy Nvidy niż kupić coś oo konkurentów

a jeszcze się pochwale dzięki gameplaye zamieszczonemu w wcześniejszym (155) numerze i recenzji zakupiłem sobie MAss effect kolekcjonerską edycje ( dzięki za to ułatwiło mi to decyzje ) a podobał mi się recenzja nowego Stalkera czyste niebo zwłaszcza zacikawiło mnie to ze można nadać nazwę broni . fajne są też podtytuł w każdej cześć recenzji np Snorki są sexy czy kolacja we dwoje ja i snork

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić-czekałem na ten numer....

Dawno nie widziałem w CDA tylu interesujących mnie gier (NFS:U, Silent Hill:H, oczywiście LoTR RO:MoM- uwielbiam Tolkiena i gry powiązane ze światem Śródziemia, King's Bounty, FIFA 09... no jeszcze tyle tytułow w Temacie Numeru z GC, recka STALKER:CN... no, mógłbym jeszcze tak wymieniać w nieskończoność... ;) ) Rany-gra Fable.. zwykle nie patrzę na pełniaki, ale tutaj zrobię wyjątek :P Szczerze mówiąc, ze wszystkich CDA jakie kupiłem postawiłem ten numer w mej osobistej ścisłej czołówce( na pierwszym miejscu mam numer specjalny 03/2006 z SWBFII, które po prostu ubustwiam)

I jeszcze jedna rzecz zaważyła na tym, że postanowiłem kupić ten numer... koledzy z klasy pokazali mi na przerwie, że fotkę, którą wysłałem na konkurs (CDA w Dobrych Rękach) jest na...... Pierwszej Stronie(wstępniak)! Rany, jak się uradowałem, do samego wieczora nie mogłem w to uwierzyć.. huh, ten numer na pewno zostawię w moim archiwum- tyle, że dla niego zrobię wyjątek-(nie położe w szufladzie jak inne, ale..) postawię go w oszklonej półce, no co? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie dwa numery prócz lektury to dla mnie przede wszystkim Blender - ten programik daje tyle frajdy moderom, że to aż niemożliwe. No i po kursie blendera możemy się przyjrzeć modelom z gier, dzięki podwójnej książeczce.

Gameplay Limbo of the lost może zryć mózg - nie włączajcie go pod żadnym pozorem! (Rozwalił mnie na samym początku koleś śpiewający tandetnie "aaaj gat nobady u du dudududu", cała reszta jeszcze gorsza)

Recenzent Stalkera to chyba jakiś napromieniowany maniak, wielbiciel Snorków. Jak widać dwójka trzyma klimat.

Co do testów procków - cieszy mnie że Intel Core 2 Duo i GF radzą sobie lepiej niż potwory Saphire - wyciągają więcej klatek na max detalach w Crysisie - całe 45! (wszystko na full - toż to prawdziwe monstra!)

Z Zapowiedzi: nowy NFS zapowiada się świetnie, podobnie jak SH - ale nie oszukujmy się - co nowego można w tym gatunku wymyślić? (a pamiętam jak dawno temu grałem w SH2 PC i było mega demo - całe 600 mb! - Silent Hilla 3)

Trzeba też spojrzeć na Spore - może się okazać, ze gra twórcy Sims wciągnie bardziej jak WoW :P Co do MMO - Lineage 2 pojawił się w platynowej kolekcji. A na okładce seksowny elf.

Wkurzają mnie tylko sponsorowane artykuły - co to kurde jest? A no i reklama Sacred 2 pojawiła się... dwa razy.

Książeczka wypas jak wspominałem

Podsumowując niezły numer z zaskakującymi rzeczami.

Du Du Du... xDDD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer juz przejrzalem glebiej i moge sie na jego temat wypowiedziec ;)

Newsy, zapowiedzi jak zwykle swietnie ;) Za nimi relacja z GC, tez bardzo dobrze, tylko jak dla mnie za malo relacji :P Pamietam, jak kiedys bodaj Smuggler napisal relacje z E3 na 3 strony. Wtedy bylo co czytac :) Recenzji jeszcze nie czytalem, ale na pewno nie przepuszcze Spore'a. Bardzo podobal mi sie artykul

Smugglera

na temat aparatow cyfrowych. Bardzo przydatne to to i gladko sie czyta :) Dalsze dzialy jak zawsze na wysokim poziomie.

Ocena ogolna: 8/10 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem nowy nr Cd-Action i co muszę przyznać jest bardzo dobry bogaty w treść i dodatki Tipsomaniak i DVD.

Ciekawe pełne wersje, ale i tak najlepszym z tego zestawu jest Fable gra boska, mimo że ma już dobre 4lata.

Tak trzymać..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radaz napisał

I kiedy W KOŃCU nauczycie się, że 200 gramów czegokolwiek to nie tej rzeczy "waga", a "masa"? dry.gif

No powiedz mi teraz ile masisz? A ile masi Twój pies? A jak sprawdzasz swoja mase? Musisz miec takie urzadzenia co sie nazywa masa łazienkowa :PPP ;):D

------------------------------------

Hmm, panowie... Jakże to? Czemu przy NFS napisaliście ,,szybkie kobiety"? Czuję się urażona.

A jakby napisali "wolne kobiety" do dopiero by była awantura :)

Co do numeru 9/10. W Fable nie zagram... bo musze najpierw skonczyc Lokiego co zajmie mi jakis miesiac :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BŁĘY W CDA 9/2008



Kupuje CDA już ponad rok i takiej ilości błędów w jednym wydaniu nie widziałem  :angry:

1) Str. 22 Producent - wrzesień 2008

              Data premiery: DOUBLE HRLIX GAMES



2) str. 50 Sims 3 Premiera: 20 lutego 2008.

3) [Najgorsze(nie wiem czy tylko ja czy wszyscy)] strony od 77-82 są wydrukowane dwa razy. Jedne za drugim czyli mniej więcej tak wygląda układ stron u mnie 1(...)77, 78, 79, 80, 81, 82, 77, 78, 79, 80, 81, 82(...)163.



Mam nadzieje że więcej błędów nie znajdę
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BŁĘY W CDA 9/2008

2) str. 50 Sims 3 Premiera: 20 lutego 2008.

Ja też to zauważyłem, ale że jestem człowiek myślącym, zrozumiałem, iż chodziło o rok 2009, ponieważ 20 lutego roku 2008 już minął. Wiem, że to dziwne, ale tak jest...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BŁĘY W CDA 9/2008

3) [Najgorsze(nie wiem czy tylko ja czy wszyscy)] strony od 77-82 są wydrukowane dwa razy. Jedne za drugim czyli mniej więcej tak wygląda układ stron u mnie 1(...)77, 78, 79, 80, 81, 82, 77, 78, 79, 80, 81, 82(...)163.

Chyba tylko ty tak masz, bo np. ja mam wszystkie strony na swoim miejscu, żadna się nie powtarza. Błędy w druku się zdarzają.

A tak poza tym to się za dużo czepiacie. Błędy się zdarzają, a co z tego, że teraz je wykryjecie? Teraz i tak już nikt nie jest w stanie ich poprawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też to zauważyłem, ale że jestem człowiek myślącym, zrozumiałem, iż chodziło o rok 2009, ponieważ 20 lutego roku 2008 już minął. Wiem, że to dziwne, ale tak jest...

Wiesz też zajarzyłem że chodzi o 2009 ale chyba powinni dokładnie przyczytac numer zanim go wrzucą do drukarni. 

A tak poza tym to się za dużo czepiacie. Błędy się zdarzają, a co z tego, że teraz je wykryjecie? Teraz i tak już nikt nie jest w stanie ich poprawić.

Okej ale po tak świetnym piśmie nie spodziewał bym się takich błędów. 

A tak ogólnie ja to mam ścięście. Na kilkadziesiąt tysięcy egzemplarzy ja musialem dostac ten felerny :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jonathan_Farmer
Hmm, panowie... Jakże to? Czemu przy NFS napisaliście ,,szybkie kobiety"? Czuję się urażona.

Zupełnie niepotrzebnie, bo Hut na pewno nie miał Ciebie na myśli. Chyba, że sama wewnętrznie czujesz, że przynależysz do tego "elitarnego" grona, ale raczej nie, prawda?

A co do samego numeru: pierwszy (od trzech), który kupiłem, bo wreszcie znalazły się rzeczy, za które warto było zapłacić.

Numer naprawdę bardzo ciekawy.

Wreszcie recki Spore i Stalkera, gier, na które czekałem. Obie recki na wysokim poziomie, szczególnie recka ©onana, którego stylu do tej pory nie trawiłem w ogóle. Stanął na wysokości zadania; widocznie zona na wszystkich bardzo pozytywnie wpływa i "mężnieją" pod jej wpływem :). Żałuję tylko, że 5 stron recki jest tak bestialsko pocięte reklamami. Można dostać oczopląsu. Naprawdę fatalnie to wygląda i utrudnia odbiór tekstu. Jeszcze o ile dwie reklamy monitorów jakoś kolorystyką komponują się z tekstem i nie odwracają uwagi, to już całostronicowa reklama Clicka - taka pstrokata, jasna - przerywa lekturę tak jak stacje telewizyjne tną filmy pod reklamy (stronę dalej reklama filmu, nie dawała by tak po oczach, wystarczyło zamienić je miejscami).

Miło było przeczytać coś od EGMa. Co prawda Perry'ego nie kupię, bo klimat tej przygodówki raczej by mi nie odpowiadał (jakiś nieśmiertelny hero, bożyszcze niemieckich mas - nie czuję nastroju, bo idiotycznie to wszystko brzmi), ale uśmiałem się jak rzadko. Cały akapit "A.D. 4394, po południu" to beczka śmiechu, a zdanie "Niestety, niedługo może sobie powzdychać, bo zaraz potem jak to mówią jankesi: -shit hits the fan-" to absolutne mistrzostwo :). Całościowo tekst na naprawdę wysokim poziomie i z przyjemnością przeczytałem. Szkoda, ze tak rzadko EGM się udziela, to jeden z waszych najlepszych recenzentów.

Świetny tekst Cormaca o "Bionic Commando". Również wychowałem się na 8-bitowych klasykach z C64, a liczba zniszczonych joysticków dobiła ostatecznie do 7, stanąwszy na padzie, którego już nie dało się rozłupać (bardzo solidna konstrukcja z grubego plastiku :)). W akapicie "Nie ma wybacz!" dostrzegłem siebie i to wcale nie parę lat temu, bo i teraz zdarza mi się nerwy stracić, tyle że padem już nie walę o biurko, bo ten mnie 120zł kosztował, więc ważę odruchy i mam piłeczkę ze specjalnego elastycznego tworzywa, która została stworzona właśnie do wyładowywania energii. Prezent od dziewczyny :). Miło wiedzieć, że profesjonalistom też się zdarza wyjść z siebie ;). Gry nie kupię, nie te czasy i nie te zainteresowania (zresztą, zawsze mogę odpalić stare, wciąż działające C64 nie posiłkując się emulatorem) , ale miło było poczytać i trochę się pośmiać.

Słaby moim zdaniem tekst Gema o King's Bounty. Dla mnie pół recki jest niezrozumiałym laniem wody o jakichś bohaterach z Nival i dopiero od akapitu "Był nim władca Mocy i Magii" zaczyna się recka z prawdziwego zdarzenia. Może nie mój klimat, zresztą gra też z gatunku, który lubię, no... przeciętnie lubię. Może dlatego tak tekst odebrałem. Ale ogólnie nudy i jeszcze raz nudy.

Na płycie bardzo konkretne pozycje. Mowa oczywiście o Fable i Gumboyu. Fable pominę milczeniem, bo sam tytuł wszystko mówi, a Gumboy to naprawdę świetny odstresowywacz. Szczerze mówiąc miałem nadzieję, że Tournament się u was znajdzie na płycie, skoro Crazy Adventures był. Combat Mission odpuszczę.

Oceniając ten numer w skali CDA: pismo 8/10, płyta 8/10, a do tego wszystkiego naprawdę ciekawy tipsomaniak. Dobra, rzemieślnicza robota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kiedy W KOŃCU nauczycie się, że 200 gramów czegokolwiek to nie tej rzeczy "waga", a "masa"?

No powiedz mi teraz ile masisz? A ile masi Twój pies? A jak sprawdzasz swoja mase? Musisz miec takie urzadzenia co sie nazywa masa łazienkowa :PPP

Klasyczny sofizmat. Albo zwykły idiotyzm. "Masa" jest własnością fizyczna, którą chyba całkiem zgrabnie możnaby nazwać "ilością materii". Podaje się ją w gramach czy tonach. Waga to urządzenie służące do mierzenia ilości tej materii. "Ważenie" to nic innego jak "dokonywanie pomiaru masy za pomocą wagi" i od tej ostatniej części tej roboczej definicji pochodzi najpewniej czasownik. Dlatego pyta się kogoś 'ile ważysz?' lub 'jaką masz masę?'. Tak samo pytamy się o 'wzrost', a nie 'miarę / liniał'.

Jeśli nadal 'waga' i 'masa' będą w CD-Action stosowane zamiennie to APELUJĘ o nazywanie CD-Action "gazetą". :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD-Action jak zwykle na bardzo wysokim poziomie. Tylko trochę nie przypadła mi do gustu okładka, ale trudno :) (przecie czasopisma nie ocenia się po okładce). Idźmy dalej, recki tak tłuste, (nie chodzi o ilość ^^ ) że aż bokami wypływa. Ofc idzie to na plus tego wydania, dużo beta testów. Temat numeru też ładny :P. Oby tak dalej!. Na coverze dotknąłem tylko bonusy i demo Code of Honor 2. Pełniaków na razie kijem nawet nie tykam. Ocena 9/10 samego numeru.

A teraz Tip100Maniak, większość świetnych gier ujęliście, ale... no właśnie "ale", gdzie się podział Beyond Good & Evil, a? Tego akurat przełknąć nie mogę, ale to tylko moja opinia ;). Modding też wypadł nie najgorzej chociaż na razie nie mam na to czasu, może kiedyś. Tak więc jeden z najbardziej wypaśnych numerów CDA. :) Tak trzymać.

P.S.

Nie przyczepie się do błędów w piśmie, zbyt dobry humor mam. ^^ I każdemu się mogą zdarzyć nawet największym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...