Jump to content
Berlin

Głosowanie na najlepszą technologię 2014

Najlepsza technologia roku 2014  

671 members have voted

1. 1. Jaka jest najlepsza technologia roku 2014?

• Elastyczne wyświetlacze
      169
    • Hybrydowy sensor Logitecha
      10
    • Inteligentne gadżety na rękę
      52
    • Nowe GPU Nvidii
      198
    • Nowe wcielenie e-papieru
      47
    • Płynny obraz poniżej 60 Hz
      59
    • Streaming gier
      60
    • Wyświetlacze 21:9
      74

Recommended Posts

Żeby ułatwić wam wybór, na kolejnych stronach prezentujemy te naszym zdaniem najciekawsze. Co ważne ? w przeciwieństwie do normalnych testów publikowanych na łamach CD-Action, tym razem nie zwracaliśmy uwagi na ceny urządzeń korzystających z tych technologii. W końcu nowości w momencie premiery rzadko kiedy są tanie, co wcale nie umniejsza ich wyjątkowości.

Na początku przeczytajcie o wytypowanych przez nas technologiach... a następnie zagłosujcie w naszej ankiecie.

Głosowanie trwa do 13:00, 24 grudnia.

Dziękujemy za pomoc. Wybór najlepszej technologii to część naszej większej akcji - oprócz tego przygotowujemy też ankietę na najlepszą grę roku. Ale do tego tematu jeszcze wrócimy. smile_prosty.gif

Zagłosowałem na nowe karty od Nvidii, przede wszystkim ze względu na wydajność jaką oferują na notebookach (mobilne GTX970M i GTX980M)- nie dość, że na tych kartach granie w Full HD (czy nawet wyższej rozdzielczości) na najwyższych ustawieniach graficznych nie jest już problemem, a dodatkowo laptop nie jest jednocześnie grzejnikiem (zwłaszcza w Asusach G751JT i G751JY oraz w modelach Clevo, gdzie dodatkowo można dowolnie konfigurować sprzęt, podobnie jak w MSI Dominator Pro) wink_prosty.gif

Edited by MasterThief

Ja wybieram wyświetlacze 21:9. Wreszcie widać dużo w grach (I można oglądać filmy na całym ekranie, bez pasków). GPU Nvidii też jest bardzo dobry, ale i tak wkrótce ktoś ją zastąpi, poza tym trudno je dostać. Na trzecim e-papier, a dokładnie Yotaphone 2. Bardzo dobry pomysł dla tego, kto lubi dużo czytać, ale także używa często funkcji dla smartfonów.

Edit: Aha, najgłupsze to są te gadżety na rękę. Smartfon wystarczy.

Edited by Hackind
  • Upvote 2

mój głos idzie na streaming gier ale na podium ustawił bym jeszcze eladtyczne wyświetacze i płynność poniżej 60 Hz najsłabiej tu wygląda sensor Logitecha

Wybrałem streaming gier, choć do końca wahałem się pomiędzy nim a GPU od Nvidii - uważam jednak, że nowe karty graficzne nie stanowią takiego przełomu, jak możliwość streamingu gier z komputerów na urządzenia przenośne. Na mój wybór ma też wpływ to, że na własne oczy widziałem, jak ciekawy może być streaming z udziąłem Nvidii Shield. Co do kart graficznych - poczekam na jeszcze większy przełom. No i nie ukrywam, że czekam niecierpliwie na ankietę związaną z wyborem gry roku.

Wybrałem inteligentne gadżety na rękę, choć nie są do końca jeszcze rozwinięte, to idzie to w dobrą stronę. GPU imo bez sensu, bo co rok czy pół pojawia się nowe, oczywiście lepsze, ale jakieś osiągniecie to nie jest, tak samo streamy czy epapier. Co do reszty się nie wypowiem bo to kwestia wyboru.

Wyświetlacza 21:9 są niesamowite. Nareszcie widać wszystko co jest potrzebne. W pracy to się przydaje niesamowicie. 3 otwarte okna na raz i wszystkie świetnie widoczne. To jest to. Dzięki temu nie potrzeba dwóch monitorów na raz. 3 takie monitory ustawione pionowe i znajdujące się obok siebie muszą robić wrażenie.

Jeśli chodzi o pozostałe rzeczy, to:

Elastyczne wyświetlacza - gdyby grafen był popularniejszy i tańszy (a powinien już być), to takie wyświetlacze byłyby raczej standarem. Poza tym potrzeba nad tym jeszcze trochę pracy, żeby miało to jakikolwiek sens.

Hybrydowy sensor - nie rusza mnie to.

Gadżety na rękę - ot gadżety, które w dodatku nie pojawiły się po raz pierwszy w tym roku.

Nowe GPU - potężne, lecz nie sensacyjne, to było tylko kwestią czasu.

Nowe wcielenie e-papieru - takie zastosowanie może być świetne w przyszłości, ma to niesamowity potencjał, jednak zanim to dopracują, to minie dobre kilka lat. Aktualnie to tylko ciekawostka.

Płynny obraz <60Hz - wydaje mi się to zbędnym bajerem. Technologie jakie wykorzystują nowoczesne monitory zjadają G-Synca (i to od AMD) na śniadanie. Gdyby to przynajmniej zapewniło niższe ceny monitorów, jednak na to się nie zanosi.

Streaming gier - gdyby nie różnorakie ograniczenia, to byłoby nieźle.

Zagłosowałem na nowe karty Nvidii

Cóż zagłosowałem na nowe karty Nvidii, kłóciłem się z wyświetlaczami 21:9, ale wygrała Nvidia.

Miałem podobny dylemat co kolega wyżej, jednak patrząc na to z perspektywy czasu wybrałem wyświetlacze 21:9. Za rok albo 2 pewnie wyjdą nowe karty, a takie wyświetlacze będą na topie przez dobre kilka lat ;)

• Upvote 2

Nie miałem żadnego dylematu co do najlepszej technologii,gdyż monitory 21:9 są po prostu największą zmianą jakościową dla szerokiego spektrum uzytkowników komputerów.Obecnie korzystam z laptopa DELL Latitude D630 i niestety nie mam możliwości przetestowania organoleptycznie monitorów 21:9.

Pobór prądu zestawu z MSi 970 i i5 4690K przy max obciązeniu na poziomie 270-280W to jest coś za czym warto głosować, i ta cisza.... GPU Nvidii ujęło mnie ceną, wydajnością, poborem prądu, ciszą.

Ja oddaję głos na wyświetlacze 21:9 ponieważ uważam że gdy się spopularyzują tj. filmy gry będziemy oglądać w tych proporcjach wszystko nabierze większych horyzontów. Niech tylko ceny szybko spadają :D

Dla mnie elastyczne wyswietlacze. Kolejne coraz potezniejsze karty graficzne przychodza i odchodza, ale z punktu widzenia rozwoju branzy technologicznej to elastyczne wyswietlacze maja najwiekszy potencjal i mozliwosci zastosowan. Na drugim miejscu stawiam inteligentne gadzety na reke, ktore w nastepnych latach beda tylko zyskiwac na popularnosci. Trzecie miejsce na podium zajmuja monitory 21:9 - wreszcie rozsadne i bardziej ekonomiczne rozwiazanie niz stawianie trzech monitorow na biurku.

Zagłosowałem Na: Nowe GPU Nvidii. Bo ostania oglądałem na ich stronie filmik pokazujące możliwości nowej architektury Maxwel i dla mnie bomba .

Zdecydowanie Streaming Gier. Osobiście bardziej emocjonuje mnie oglądanie jak ktoś ogrywa kogoś z Messim i Crystyną Rolandą w składzie Reprezentantami Polski. Poza tym to dobry i wiarygodny sposób na stwierdzenie czy ten cukierek na którego wydano masę kasy warto kupić.

ps. Mój nick w Fifa World to Ferdynand_Lebski jakby ktoś był ciekawy lol.gifpost-543897-0-47525300-1418997616.jpg

Oczywiście streaming gier. Dlaczego? Bo to technologia, która faktycznie jest nowa i która faktycznie coś zmienia, a nie tylko kosmetyczne przemodelowanie innych technologii istniejących od lat. Równie dobrze można wymyślić monitory 78,5x13 albo procesor 7,5THz - TO NIE JEST NOWOŚĆ! Tyle w temacie.

Zagłosowałem na sensor od Logitecha, dlatego że to kolejny przykład na to że nie warto brać udział w w tym samym wyścigu co wszyscy tylko pomyśleć i zabłysnąć czymś zupełnie nowym. Poza tym nie interesuje się tak bardzo wymienionymi wyżej technologiami ponieważ z większości urzadzeń nie (smartfony,smartwatche) bądź są po prostu poza moim zasięgiem :)

Jak dla mnie, to elastyczne wyświetlacze i za tym głosuję. Kurczę, to naprawdę może zmienić i postawić do góry nogami cały rynek. Moim zdaniem to technologia ze Star Treka ;)

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...