Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Przecieki do CD-Action numer 09/2008

Polecane posty

Aleście się Wormsów uczepili... w sumie wątpię szczerze aby dodali ją do CDA, ale kto już kombinował dobrze?

Wormsy już były (jedynka i Armageddon) więc nie widzę przeciwności, żeby dać kolejną wersję :D Ale mimo wszystko nie sądzę, żeby trafiła do CDA w tym numerze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o wylapywanie wspolnych cech TEKSTOW, a nie gier. Nie skupiajmy sie na tym co laczy Kwaka z HL2 tylko co maja do siebie te krociutkie opisy.

Chyba, ze jestem zbyt czuly na niuanse jezykowe mogace sie interpretowac dwojako ;]

Kolory, wielkosc czcionki. Roznia sie od siebie. ;]

Moze być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą grą będzie Gumboy Tournament.

Teksty o grach to zmyła. Ważne są kolory, a w szczególności ich kody szesnastkowe.

Korzystając z tabeli ASCII (tabele to nawiązanie do gier planszowych) przerabiany każdy kod na literkę, np. #54687a to "Thz"

Cały tekst to "Thzobl Gbheanzrag" . Nawiązując do pierwszego przecieku korzystamy z rot13 i mamy właśnie owe "Gumboy Tournament"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo!

To jest dokładne rozwiązanie przecieku. Jak mówiłem jest zakręcony, a jeśli chodzi o planszówki miałem na myśli pola w niektórych grach o kształcie heksadecymalnym. A heksadecymalny można oznaczyć jako kod szestnastkowy.

Beorn - szacun. :)

Druga pełna wersja to:

Gumboy Tournament PL

Następny przeciek jutro, o której jeszcze nie wiem. Zależy ile będę miał roboty w redakcji. W razie co dopiszę kiedy mniej więcej planuję go wystartować, więc bądźcie czujni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy przeciek jest w trakcie opracowywania. Część już mam gotowe, a ponieważ nie ma być prosty to jeszcze trochę czasu mi zejdzie aby opracować jego dalsze części. Tak, że w ciągu najbliższej godziny-dwóch na pewno nie wystartuje.

Uwaga!!!

Przeciek zaczniemy o godzinie 14:00.

To będzie ostatni przeciek. Pełna zapowiedź numeru pojawi się jutro.

Przeciek jest etapowy. Aby odszukać pierwszą podpowiedź należy odszukać skojarzenie z poniższą podpowiedzią, a następnie wpisać w przeglądarkę w następujący sposób:

www.cdaction.pl/przeciek/odpowiedź.html

Gdzie zamiast odpowiedź wstawiamy odpowiednie skojarzenie z podaną podpowiedzią.

Podpowiedź:

13 kwietnia

I jak zwykle proszę nie strzelać, a w przypadku ostatniej części zagadki wyjaśnić skąd wzięta jest podpowiedź. Inaczej nie uznam odpowiedzi nawet jeśli będzie poprawna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 kwietnia wg. Wikipedii

989 - W bitwie pod Abydos wojska cesarza bizantyjskiego Bazylego II Bułgarobójcy odniosły zwycięstwo nad wojskami uzurpatora do tronu Bardasa Fokasa.

1059 - Papież Mikołaj II na synodzie laterańskim promulgował dekret In Nomine Domini, którym przyznał prawo wyboru papieża kolegium kardynalskiemu.

1598 - Król Francji Henryk IV ogłosił w Nantes edykt nantejski.

1742 - Premiera Mesjasza Georga Friedricha Händla w Dublinie.

1824 - Została zawarta unia personalna pomiędzy Prusami Zachodnimi i Prusami Wschodnimi.

1919 - W Monachium proklamowano Bawarską Republikę Rad.

1927 - Pierwsi badacze dotarli do miejsca katastrofy tunguskiej.

1941 - II wojna światowa: Węgry przystąpiły do wojny przeciwko Jugosławii.

1941 - II wojna światowa: Japonia i ZSRR podpisały układ o nieagresji.

1943 - II wojna światowa: Radio berlińskie podało komunikat o odnalezieniu w Lesie Katyńskim zwłok 12000 polskich oficerów. Tym samym świat dowiedział się o zbrodni katyńskiej.

1945 - II wojna światowa: Armia Czerwona zajęła Wiedeń.

1946 - We Francji zdelegalizowano prostytucję.

1986 - Papież Jan Paweł II jako pierwszy w historii następca św. Piotra Apostoła odwiedził synagogę.

2001 - Australijski napastnik Archie Thompson pobił rekord świata w ilości bramek strzelonych w jednym meczu piłkarskim. Australia pokonała Samoa Amerykańskie 31:0, Thompson strzelił 13 goli.

2005 - Do Grot Watykańskich pod Bazyliką św. Piotra wpuszczono pierwszych pielgrzymów mogących przejść obok grobu papieża Jana Pawła II.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...