Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

by30

Tablet dla starszej osoby (do 10 cali) (Internet, gry)

Polecane posty

Chciałbym kupić tablet spełniający niżej wymienione wymagania, ale mam kilka wątpliwości.

- 8-10 cali,

- klawiatura, jesli bedzie baza w zestawie to tym lepiej.

- latwy w obsłudze

- dobry wyświetlacz (jest to dość istotne, ponieważ Użytkownik ma wadę wzroku)

- możliwość podłączenia pendrive USB

- do korzystania z prostych gier i internetu. Czasem filmu (możliwość podłączenia słuchawek)

- czasami do korzystania z Internetu w podróży

- fajnie jakby miał możliwość obslugi również rysikiem.

-zeby mial wystarczajaco duzo pamieci lub mozna ja bylo uzupelnic

- Wi-fi

- 3G lub LTE - niekoniecznie chyba, ze cena uzasadnia.

- minely czasu kiedy bawilem sie w instalacje, reinstalacje systemów na kompie stacjonarnym, teraz chce po prostu korzystać!

I co najważniejsze, ja bede to konfigurować, ale nie chce aby to było absorbujące czasowo (podoba mi się łatwość obsługi androida). Osoba w starszym wieku będzie korzystać (głównie gry i internet).Musi być prosty w obsłudze i mieć sporo gier dotykowych! Starsza Osoba na co dzień obsługuje stacjonarkę na XP oraz Smartphona z Androidem i na obu gra.

Chciałbym wydac do 1000-1300zł chyba, ze naprawde warto wydac wiecej.

1. System operacyjny.

Zawuazylem, ze wiele osob w Sieci poleca tablety na win8. Jako, ze beda mialy wsparcie przez dluzszy czas, jest "wygodniejszy w obsłudze"

Ja, nie bede korzystal z office na tablecie ani na nim pracowal jakos szczegolnie. Potrzebuje go do gier i internetu, ewentualnie korzystac w podrozy, wiec czy warto pchac sie w windowsa (ktory jest drozszy przy zakupie)?

2. Czy gry na tablet z win8 sa za darmo rownie latwo dostepne jak na tablet z androidem?

3. Co polecacie?

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. System operacyjny.

Zawuazylem, ze wiele osob w Sieci poleca tablety na win8. Jako, ze beda mialy wsparcie przez dluzszy czas, jest "wygodniejszy w obsłudze"

Ja, nie bede korzystal z office na tablecie ani na nim pracowal jakos szczegolnie. Potrzebuje go do gier i internetu, ewentualnie korzystac w podrozy, wiec czy warto pchac sie w windowsa (ktory jest drozszy przy zakupie)?

2. Czy gry na tablet z win8 sa za darmo rownie latwo dostepne jak na tablet z androidem?

1. Największą zaletą Win8 na tabletach jest to, że pozwala odpalić klasyczne, windowsowskie aplikacje - gry, programy. Można na nim zrobić także znacznie więcej niż na tablecie z Andkiem. Nie wiem jednak, czy potrzebna ci taka funkcjonalność - jesli tablet ma być do samej rozrywki, to wystarczy Android, choć skoro wspominasz że ta osoba gra w coś na stacjonarce i jest to niewymagajacy tytuł, to zapewne będzie grywalny na tablecie z Windowsem.

2. Tak, jest dostępny Windows Store, który ma ofertę podobną do Androida, aczkolwiek aplikacji jest znacznie mniej. Jednak jak już wspominałem, na Win8 masz nie tylko gry na platformy mobilne, ale i bogatą kolekcję darmowych tytułów dostępnych na zwykłego peceta.

- czasami do korzystania z Internetu w podróży

- 3G lub LTE - niekoniecznie chyba, ze cena uzasadnia.

A z Internetu w podróży chcesz korzystać za pomocą WiFi lub zewnętrznego modemu 3G? Bo jeśli nie to obsługa 3G musi być, a jeśli zewnętrzny modem (lub wspomniany pendrive) to obsługa USB OTG (co w Win8 jest standardem, a u Androida niekoniecznie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...