Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lukos124

Na święta PS4 czy PS3?

Polecane posty

Siemka, mam pewien dylemat. NA święta zamierzam sobie sprawić PlayStation. Tylko problem jest taki, że nie wiem czy wybrać PS3 czy PS4. Konsole kupuje z powodu mojego kiepskiego PC na którym nie mogę grac w nowe gry a jeśli chodzi o nowe gry to zdecydowanie bardziej przekonuje PS4. Co do liczby gier na PS3( co będzie pewnie głównym argumentem) to większość już ograłem na PC (oprócz ekskluziwów i nowych gier oczywiście) dlatego po raz kolejny plusik leci do PS4. A wy co polecacie zakupić? Jakie są plusy i minusy jednej i drugiej konsoli? Co byście wybrali gdyby ostatnia wasza trzymana w łapkach konsola to PS2?

Jeśli chodzi o moje zdanie to ja bardziej sklaniam sie w stronę PS4 ponieważ większość gier z PS3 ogralem(oprócz ekskluziwów oczywiście) już na moim kompie a poza tym kupuje konsolę dlatego, że nowe gry nie ruszą na moim kompie więc myślę, że kupowanie konsoli starej generacji mija sie z celem. Jeśli chodzi o cene konsol to różnią sie one 300zł a PS4 starczy na wiele dłużej wiec myślę, że warto dołożyć te 300zł. Więc reasumując ja bardziej skłaniam sie w stronę PS4 ale nadal czekam na wasze komentarze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komputer nie wyrabia, a zależy ci na nowych grach to tylko PS4, trójce brakuje już mocy, widać to choćby na przykładzie Cienia Mordoru, który na last-genach nie ma choćby flagowej funkcji Nemezis.

Tylko nie wiem skąd ty ceny PS3 brałeś, skoro twierdzisz że różnica to trzy stówy. Trójkę można spokojnie znaleźć koło 500-600, trochę drożej za wersję z HDD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowej PS3 na pewno nie opłaca się kupować. Ceny są chore (utrzymywane na wysokim poziomie po to, żeby ludziom bardziej "opłacało się" dołożenie do czwórki). Jeżeli jednak w grę wchodzą używki to moim zdaniem warto to rozważyć jako rozwiązanie tymczasowe. Możesz kupić PS3 np na pół roku (używane w dobrym stanie za jakieś 400zł). Dokupisz sobie do tego wszystkie excusivy które uznasz za warte pogrania w cenach 20-30zł (a czasem i taniej) i będziesz miał masę frajdy. Kiedy już je ograsz to konsolę i gry sprzedasz bez lub z niewielką stratą... a może i zyskiem :) Ja w sierpniu kupiłem PS3 Slim za 260zł + pad 60zł. Gry na aukcjach wyciągałem nawet po 15 zł (np. Gran Turismo). W grudniu sprzęt sprzedałem na allegro z zyskiem 25% (!!), a na gierkach byłem do przodu po około piątaku. Wychodzi więc, że na pół roku grania w świetne gry na PS3 zarobiłem ok. 150zł. Teraz jestem już szczęśliwym posiadaczem PS4.

Zastanów się. Jeżeli nie masz potwornego parcia na czwórkę to polecam Ci najpierw ograć sobie kilka tytułów na trójce. Póki co PS4 nie ma jeszcze tak rewelacyjnych tytułów żeby nie wiadomo jak się na nią wykosztowywać. Za pół roku sytuacja powinna się już trochę zmienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czynnikiem dosyć znaczącym jest darmowe granie przez internet. Jeśli nie chciałbyś płacić abonamentu ps plus, to wtedy musiałbyś wybrać PS3. Oczywiście ma to tylko sens, jeśli grywałbyś w trybie multiplayer. Dodatkowo zważywszy jeszcze na różnicę cen gier na PS3, a PS4 oraz fakt, że reedycje gier będą pewnie o wiele droższe niż gry używane na PS3, to kupno PS3 byłoby opłacalnym dla Ciebie wyborem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...