Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dives

PS3

Polecane posty

No.... nareszcie konsola znów sprawna :) Padł laser ale udało mi się go z sukcesem zamienić (na Allegro 240 zł). Operacja nie jest przesadnie skomplikowana i nie zajmuje dużo czasu. Gdyby więc ktoś miał podobne problemy to nie wpadać w depresje, czy tym bardziej nie dać się naciągnąć na serwis.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a ja mam takie pytanko: czy wam też PS3 "pochrupuje" podczas czytania płytki? W niektórych grach jest prawie niesłyszalne, ale np. w Burnout Paradise chrupie aż miło (a raczej niemiło;) Serio, wcale ciche to nie jest, ale mam tak od nowości i w sumie nie wiem czy iść z tym do serwisu czy co. Nie chce mi się latać bo czasu nie mam, a i pewnie na konsolę trzeba by było czekać trochę czasu. Mam ją od 8 miesięcy. Nie przycina, nie wiesza się... tylko chrupie czasem ostro;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą pasować. Oba kraje są w systemie PAL więc ruszy bez problemu. Nie możesz kupować gier w Ameryce i Azji :)

W Ameryce można... sam mam stamtąd GTA 4 i śmiga aż miło :) Z Azji zresztą też, miałem tamtejsze GT 5 i również chodziło bez zarzutu

Dzięki :) Jeszcze jedno pytanko czy wszystkie gry na PS w Europie są po angielsku czy tylko w tych językach które są podane na tyle pudełka ??

Zależy od gry i od kraju... pewnie większość jest po angielsku, ale gdzieś na pudełku powinna być informacja o wersji językowej samej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą pasować. Oba kraje są w systemie PAL więc ruszy bez problemu. Nie możesz kupować gier w Ameryce i Azji :)

Jak masz stary telewizor to jest szansa na to, że gry z poza regionu będą monochromatyczne. W nowszych nie powinno być żadnych problemów...

[EDIT]

Ups, nie zauważyłem odpowiedzi, sorry... :whistling:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Słyszałem jeszcze że konsole można podłączaćdo PC. Czy z ps3 teżmożna to zrobić? I co właściwie to daje? "

Nie wiem czy można podłączyć PS3 do kompa. Szczerze mówiąc to nawet gdyby była taka możliwość, to wydaje mi się to bezcelowe. A po co ci podłączać konsolę do PC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ci podłączać konsolę do PC?

Można podłączyć, tworzysz sieć, dzięki programom np. PS3 Media Server, możesz korzystać z zasobów PC, wszelkiej maści filmy, zdjęcia, muzyka itp. znajdująca na dysku PC, staje się dostępna z poziomu PS3.

Nie możesz kupować gier w Ameryce i Azji :)

Tylko filmy na BD mają regiony, gry są pozbawione tego ograniczenia, więc można sprowadzać z każdego kontynentu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko filmy na BD mają regiony, gry są pozbawione tego ograniczenia, więc można sprowadzać z każdego kontynentu.

Dokładnie. Gry z każdego rejonu świata ruszą na każdej konsoli. Problemem natomiast jest ściąganie DLC do nich, gdyż trzeba ściągnąć wersje DLC specjalnie do danej wersji gry. (Czyli z odpowiedniego sklepu PSS - USA / Japan / Europe)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od kilku dni jestem posiadaczem konsoli PS3 i mam kilka(naście) pytań do was ;)

1.Czy jest taka możliwość żebym zainstalował grę na dysku twardym ? Żebym później nie musiał wkładać płyty

2.Jaka jest różnica miedzy oryginalnym kablem HDMI do PS3 (50-60zł) a zwykłym np. za 200-300zł?

3.Jak wygląda pobieranie dem ?

4.Widziałem gdzieś że na lewo od napędu jest taka klapka i ze się ją otwiera ,a ja jakoś próbuje i nie chce mi się otworzyć :P

5.Czy jak pad jest całkowicie naładowany to pali się tylko pierwsze światełko na czerwono? I ile się ładuje takiego pada?

To narazie tyle ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Gry się instalują na dysku ale i tak musisz płytę włożyć .

2.Na pewno jakaś jest .

3.jeszcze nie ściągałem to ci nie powiem.

4.Za tą klapką jest dysk twardy więc lepiej go nie wyjmuj chyba ze wymieniasz na większy.

5.Jakieś 2h ładowania powinno wystarczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Gry się instalują na dysku ale i tak musisz płytę włożyć .

Bo myślałem ze jest coś takiego w stylu Xboxa że jakoś sie instalowało i poźniej nie trzeba było wkładać płyt

6. Czy jak już podłącze internet do konsoli będe musiał pisać jakiś formularz bądź rejestrację żeby grać w sieci?

7.Czy w PS3 występuje tzw. "Dioda śmierci" jak w Xbox'ie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od kilku dni jestem posiadaczem konsoli PS3 i mam kilka(naście) pytań do was ;)

1.Czy jest taka możliwość żebym zainstalował grę na dysku twardym ? Żebym później nie musiał wkładać płyty

2.Jaka jest różnica miedzy oryginalnym kablem HDMI do PS3 (50-60zł) a zwykłym np. za 200-300zł?

3.Jak wygląda pobieranie dem ?

4.Widziałem gdzieś że na lewo od napędu jest taka klapka i ze się ją otwiera ,a ja jakoś próbuje i nie chce mi się otworzyć :P

5.Czy jak pad jest całkowicie naładowany to pali się tylko pierwsze światełko na czerwono? I ile się ładuje takiego pada?

To narazie tyle ;)

1. Nie. Można tylko zainstalować część plików gry, zeby się szybciej wczytywały...

2. Nie mam, nie wiem...

3. Wchodzisz w PSStore z XMB i masz sklepik. Jest tam zakładka z demami. Można je ściągać w tle (jedną rzecz naraz, można kolejkować). Niestety, pauzuje ściąganie podczas grania w gry korzystające z internetu i (o dziwo) podczas oglądania filmów z DVD (z dysku twardego można oglądać podczas ściągania)...

4. Jeśli jest na lewym boku, jest to klapka na dysk twardy. Jeśli nad portami USB - w starszych modelach były tam sloty na karty pamięci. O ile dobrze pamiętam, miały je tylko wersje 60GB (pierwsze modele).

5. Masz 4 kwadraty - jeśli pad jest podłączony jako pierwszy pali się pierwszy kwadracik. Jeśli jako drugi - pali się drugi kwadracik. Jeśli się wyczerpuje, migają wszystkie. A jeśli chcesz sprawdzić dokładniej sprawdzić stan baterii, naciskasz przycisk PS i wchodzisz do XMB albo przytrzymujesz go, żeby pojawiło się menu, w którym możesz wyłączyć grę, przełączyć pady itp.

6. Czy jak już podłącze internet do konsoli będe musiał pisać jakiś formularz bądź rejestrację żeby grać w sieci?

7.Czy w PS3 występuje tzw. "Dioda śmierci" jak w Xbox'ie?

6. Tak, trzeba założyć konto w Playstation Network.

7. Tak, ale parę (-naście? -dziesiąt?) razy rzadziej. W porównaniu z X360 nie jest to rzecz, której trzeba się bać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.Czy w PS3 występuje tzw. "Dioda śmierci" jak w Xbox'ie?

Jest YLOD, występujący masowo w dwuletnich 60-tkach. Ale jeśli czyścisz dokładnie konsolę z kurzu, to nie masz się czego bać. Jak się skończy gwarancja, rozkręć sprzęt i wyczyść w środku. Zmniejsza ryzyko zółtej diody śmierci

2.Jaka jest różnica miedzy oryginalnym kablem HDMI do PS3 (50-60zł) a zwykłym np. za 200-300zł?

Żadna. Ewentualnie długość. Jakość obrazu niezmienna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wasze odpowiedzi naprawde mi pomogły zapoznać się z konsolą :P Ale ja jestem taka noga że jeszcze muszę się kilku rzeczy spytać:)

8.Czy jak kupie 2 pada bezprzewodowego to automatycznie mi go wykryje ?

9.Na jakie 3 nadchodzące gry najlepiej wydać pieniądze ? Lubie gry typu sportowych , wyścigowych , akcji no i coś w stylu Devil May Cry 4.

10.Czy jest jakiś dobry sklep internetowy z grami (oprócz Allegro) używanymi bądź innymi ?

Na razie tyle ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 8 I drugiego i trzeciego i czwartego nawet :)

ad. 9 To bardzo subiektywne.... Ja na pewno kupie Uncharted 2, po nowym roku powinny być dwie części God of War. Wyścigi to nowy NFS Shift. Z dostępnych to InFamous, Batman i X-Men

ad.10 tańszy niż Allegro? Ale po co skoro tam też w sklepach kupujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8.Czy jak kupie 2 pada bezprzewodowego to automatycznie mi go wykryje ?

Tak, jak w przypadku pierwszeko - podłączasz kabelkiem (do ładowania) do konsoli i trzymasz przycisk PS...

9.Na jakie 3 nadchodzące gry najlepiej wydać pieniądze ? Lubie gry typu sportowych , wyścigowych , akcji no i coś w stylu Devil May Cry 4.

W stylu DMC4 to może być Ninja Gaiden Sigma 2 (jedynkę też możesz kupić). Po demie wygląda na całkiem fajną grę... Niedługo będzie też God Of War 3, a jeśli nie grałeś w poprzednie części, to wyjdą w przyszłym roku na PS3 (na jednym BD, dodane trofea i grafika w podciągniętej rozdzielczości)...

Z wyścigowych fajny jest Wipeout HD. Z akcji wymieniane Uncharted (obie części) i Batman plus Resistance 2, Killzone 2 (pierwszy Res jest na PS3, KZ nie) i ew. Resident Evil 5. Jak wyjdzie niejapońska wersja Yakuzy 3, też możesz spróbować (ale poprzednie części są tylko na PS2). Bawiłem się dobrze grając w demo, mimo nieznajomości j. japońskiego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.Jaka jest różnica miedzy oryginalnym kablem HDMI do PS3 (50-60zł) a zwykłym np. za 200-300zł?

Taka, że:

- Sony zdziera kasę z nieświadomych ludzi

- teoretycznie to jest tak jak z kablami do głośników - lepszy kabel skutkuje polepszeniem jakości, ale i wyższą ceną.

Tylko jeśli mi znajdziesz np. półtorametrowy kabel HDMI za 200 zł to będziesz dobry, chyba wśród profesjonalnych dopiero bym taki drogi znalazł :happy: . Nie miałem możliwości porównać kabla Sony z moim, ale zapewniam, że półtorametrowy za 30 zł daje radę :cool: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...