Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dives

PS3

Polecane posty

Jeśli masz telewizor Full HD to dobrze byłoby zainwestować w kabel HDMI. Zaktualizować możesz (aczkolwiek nie musisz) też soft konsoli, ale do tego potrzebujesz połączenia z internetem. Poza tym konsola nie wymaga żadnej konfiguracji, poza wprowadzeniem nazwy użytkownika, daty i czasu;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygodniejszy jest chyba bezprzewodowy (co jest dość oczywiste, w końcu brak kabli robi swoje), poza tym nie jestem pewny czy można ciągnąć kabel bezpośrednio do konsoli, czy potrzebny jest jeszcze po drodze komputer. Ale niestety konkretów Ci nie podam, bo ja przy swoim łączu nawet nie próbuję ciągnąć neta do konsoli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi ci o różnice miedzy HD ready a full HD. Otóż HD ready to rozdzielczość 720p (czyli 720 pikseli w pionie) a full HD to 1080p (1080 pikseli w pionie). Jest jeszcze 1080i (coś pomiędzy 720p a 1080p). Jeśli chodzi o TV to w tej generacji wystarczy HD ready, obecne konsole (PS3, X360) na kilkaset swoich gier mają dosłownie parę w full HD, reszta jest w 720p, albo jeszcze gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość jest lepsza na telewizorach HD, to oczywiste. To jeszcze zależy od TV, ale różnica na pewno jest widoczna. Da radę grać, ale jednak szczęka Ci z zachwytu nad grafiką nie opadnie :P

Co do HD, to warto przypomnieć, że HD Ready też jest OK, nie trzeba od razu lecieć w Full HD, tym bardziej, że różnica cenowa spora, a różnica jakościowa widoczna tylko powyżej trzydziestu kilku cali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pika trzy razy i się wyłącza do znaczy że się przegrzewa, ale jeśli pika podczas wyłączenia przez użytkownika to podobno jest to spowodowane długą grą albo crashem. Dlaczego? Podobno informuje użytkownika że zapisuje dużo danych i wyłączenie trochę potrwa. Nigdy się z tym nie spotkałem, więc nie wiem na 100%, jeśli chcesz mieć pewność, zadzwoń albo napisz do panów z S.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 3 piknięcia oznaczają, że konsola wykonywała jakąś czynność, gdy ją wyłączałeś - np. zapisywała jakieś dane na HDD, lub robiła coś z którąś usługą sieciową, lub czytała z płytki. I dlatego, jak napisał wyżej Sergi, będzie się wyłączać dłużej, więc nie należy odcinać prądu albo co :).

Dopóki nie występuje to przy każdym wyłączeniu, nie jest to żaden powód do obaw, a nawet wtedy sygnalizuje to raczej potrzebę zrobienia porządku z dyskiem, niż awarię...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od TV. Ja mam BD w kompie i w konsoli (wiem, bogacz ze mnie) ale filmy wolę oglądać jednak na kompie. Nie dlatego, że na konsoli jest gorszy obraz, po prostu do kompa mam podłączony TC 32", a do PS3 23"... generalnie PS3 zbiera pozytywne oceny jako odtwarzacz filmów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam PS3 jako "głównego" domowego odtwarzacza filmów tak BR jak i DVD i innych. Nie mam żadnych zastrzeżeń. W dodatku na PS świetnie prezentują się również filmy z DVD nie wiem czy to zasługa dobrego upscalingu konsoli, czy innych elementów softu konsoli ale jakość naprawdę jest pierwsza klasa :) . Minus tylko taki, że dla ludzkiej obsługi tego wszystkiego trzeba dokupić pilota bo rzeźbienie na padzie to mordęga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minus tylko taki, że dla ludzkiej obsługi tego wszystkiego trzeba dokupić pilota bo rzeźbienie na padzie to mordęga.

Bo ja wiem?

Padem obsługuje się też nieźle, choć oczywiście na pilocie niemal wszystkie funkcje masz 'na wierzchu', bez wchodzenia w menu dostępne pod trójkątem. Sam pilota mam, bo był w zestawie, ale czy opłaca się za stówkę go dokupić? Ciężko mi ocenić.

Przy użyciu pada wybornie przegląda się za to zdjęcia - analogami mamy płynny zoom (prawy) i scroll (lewy), L/R1 przerzucanie fotek, L/R2 obracanie. Sama przeglądarka jest też fenomenalna, szybka i elegancka, a wyświetlanie wakacyjnych pejzażyków na wielkim ekranie - po prostu miodzio.

java:

>GoW III jeszcze nie wyszedł, ci, co grali w demo twierdzą, że zapowiada się świetnie - imho to murowany hicior, ale jak nie lubisz slasherów, to Ci się nie spodoba i tyle ;].

>Army of Two: 40th Day też jeszcze nie wyszło, jest demo, w które jeszcze nie grałem, ale mam zamiar. Podejrzewam, że do grania z kumplem - będize wyborne. Ale czy ogólna jakość będzie "AAA" - nie mogę zaręczyć.

>Avatar - zgarnia raczej słabe recenzje. Wg. nich - średnia jako gra akcji, fatalne (tzn. znikome) elementy rpg, grafika też nie jakaś wyborna. I nudzi, zwłaszcza grając po stronie ludzi. Poczytaj w nowym CDA - pewnie wersja na PC nie różni się wiele od tej na konsolę Sony...

Ja z tych trzech wybrałbym zdecydowanie God of War III, a Avatara, gdybym go dostał w prezencie, pewnie bym nawet nie rozpakował, tylko zwrot do sklepu albo na allegro ;].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, o co chodzi Ci z patchami. W PS3 Slim 250GB standardowo wgrany jest chyba firmware 2.75, aktualny w momencie premiery we wrześniuw momencie październikowej premiery 250gb wypuszczony był już fw 3.01 - pewności nie mam, zwyczajnie nie pamiętam.

Obecnie najnowsza jest wersja 3.15, możesz sobie zawczasu ją pobrać z sieci i przygotować pendrive instalacyjny.

GO zaś w wyrażeniu 250GB/GO jest innym oznaczeniem na słowo 'gigabajt' - występującym choćby w języku francuskim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...