Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Gry freeware

Polecane posty

troche bardziej rozbudowane darmowki:

quake live - quake przez internet za free :)

http://www.quakelive.com/

gunz online - taki max payne przez neta ;p plus do tego bron biała ;p

http://www.gunzonline.com/main/

fear combat - fear przez necika i to do tego zadna tam okrojona wersja !! full zestaw :) polecam :)

http://cvr.pl/gry/fear-combat.php

na to czekam:

http://www.battlefield-heroes.com/ a'la żołnierzykowy battlefield :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gram w dodaną do CDA City racing. Dobra gra, naprawdę. Niezła grafa jak na freeware. Mnie strasznie wciągnęło. Poza tym polecam też Ten top ninja (chyba tak to się nazywało). Dobra giereczka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Combat Arms (NEXON) - combatarms.nexoneu.com/

Grając w wiele tytułów online (mam za sobą granie w WoWa, WARa, L2) chwilami czułem przesyt i musiałem pograć w coś innego, niezobowiązującego i niewymagającego. Americas Army była zbyt frustrująca, kiedy jako początkujący ginąłem na początku rundy i 10 minut patrzyłem w monitor czekając na następną rundę. Rozmawiając z kimś na TSie podło hasło Combat Arms. Rzut okiem na screeny (hmm... grafika nie najgorsza), waga klienta do przyjęcia (nocka i będzie na dysku). Sprawdzę...

Gra jest w pełni darmowa ale oferuje też za realne pieniądze zakup w grze dodatkowych przedmiotów. Te jednak nie oferują ułatwień - raczej pewne bonusy (dodatkowe avatary, zmiany koloru ksywki w grze itp.) Dzięki takiemu podejściu nie został popsuty balans pomiędzy graczami chcącymi zapłacić za sprzęt niż ciułać na niego przez parę dni.

No właśnie - przedmioty. O co chodzi? Gracz zaczyna jako rekrut. Podczas rozgrywanych meczy zdobywa doświadczenie i awansuje na kolejne rangi (wzorowane na rangach w armii amerykańskiej). Do tego zdobywa on wirtualną walutę - GP. Im wyższa ranga tym lepsze przedmioty można kupić. Między innymi broń, ubiór (hełmy, maski, kamizelki) oraz modyfikacje do broni (kolimatory, pojemniejsze magazynki, tłumiki). Wybór jest dosyć pokaźny zwłaszcza, że content co jakiś czas jest powiększany. Przedmioty jednak kupujemy na określony czas po czym znikają i znów musimy je kupić. Mimo tego raczej nie musimy się martwić, że nam na coś zabraknie. Mój sprzęt który używam kosztuje mnie 1850GP (na 24h) więc wystarczy rozegrać koło 20 meczy by go odrobić a gdy przy okazji załapiemy promocję na wyższy stopień dostajemy bonus w postaci kilku tysięcy GP (zależy od rangi). Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kupić go na tydzień lub miesiąc jednak w moim przypadku (nie regularne granie) się to nie opłaca.

Sam rozgrywka oferuje już znane tryby gry. Deatmatch, Team DM, CTF, Search and Destroy (jedna drużyna podkłada a druga rozbraja bombę), Spy Hunt (zbiera się paczki rozrzucone po mapie - podniesienie pierwszej sprawia, że stajemy się szpiegiem wrogim obu drużynom, zebranie 3 czyni nas super szpiegiem z większą ilościo HP).

Mapy są różnorodne i ciekawe. Niektóre małe co owocuje intensywną i częsta wymianą ognia. Inne duże dające pole do popisu domorosłym komputerowym snajperom. Na jednej nie do końca podobał mi się rozrzucony na dość dużym obszarze spawn point przez co trzeba się było trochę nabiegać. Są ciekawie zaprojektowane i praktycznie do każdego miejsca można podejść z różnych stron przez co należy mieć oczy dookoła głowy (monitora?).

Grafika stoi na dobrym poziomie choć grę można odpalić na starszym sprzęcie i też da się grać. Ci z mocniejszą kartą i procesorem mogą odpalić grę z dodatkowymi efektami co sprawia, że wygląda naprawdę nieźle. Animacje są płynne i miłe dla oka choć czasami zdarza się, że broń lub kawałek ciała wystaje przez drzwi lub ścianę. Mimo wszystko nie dzieje się to często i w gruncie rzeczy nie przeszkadza.

Dla mnie gra ma jedną wadę. Nie do końca sprawnie działa HackShield przez co można natknąć się np. na graczy zabijających nożem na odległość. Byłem lekko sfrustrowany natykając się któregoś wieczoru na nich w trzech meczach pod rząd. Jednak community sprawnie ich zgłasza do bana.

Dla kogo? Dla każdego. Chcesz się odstresować po ciężkiej instanji w WoWie? Wejdź, wybierz pokój i już walczysz. Grasz w FPSy od dłuższego czasu? Znajdź klan i umów się na rozgrywki klanowe na osobno postawionych serwerach. Polecam. Zagrałem z ciekawości i... chwilowo nie gram w nic innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Combat Arms (NEXON) - combatarms.nexoneu.com/

a ja mam pytanie czy gre bedzie mozna odpalic na rozdzialce 1280x720 ??

jakis sprzet posiadasz ? i na jakis ustawieniach graficznych grasz ?:P

Gra obsługuje 1280x720 bez żadnego problemu.

Ja gram na AMD Atlon 64 x2 Dual Core Processor 3800+ 2,01GHz, 2,00 GB RAM więc mogę sobie pozwolić na max ustawienia. Jednak u mojego kuzyna da się grać mimo słabszego sprzętu tj. 2,6 Celleron i Radeon 9600 Pro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

propsuje te combat arms, sam juz teraz pocinam, ale powiem Ci ze duzo rzeczy jest sciagnietych z cs'a ;p ale ogolem mila odmiana, przyjemnie sie gra, do tego mapy jakie grywalne !!

a i ogolnie cziterzy sa, ale to zapewne tylko na tych poczatkowych, rekrutujacych serwach, ale ale jest tyle serwow ze mozna naprawde w czym przebierac :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej. Midway i THQ (chyba) udostępnili niedawno kilka swoich gier na zasadzie freeware, więc możesz pobierać i grać do woli. Na pewno za free jest The Suffering, Full Spectrum Warrior, Area 51 i chyba Rise & Fall (tej ostatniej nie jestem pewien). Można te gry również ściągnąć z oficjalnej strony Midway'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko powiem, że wczoraj wyszła nowa gra twórców Abstractici a mianowicie Wikipedia Challange. Jakieś 350 zagadek w 100 "łańcuchach" (ang. chain). Zaczynamy od znalezienia pierwszego hasła. Następne powiązane są z poprzednimi. Przykładem niech będzie: przywódca Francji w 19 wieku - gdzie został zesłany - kogo jeszcze tam zesłano - kto przed nim sprawował władzę - jeden z wrogich komandorów. Po przejściu całej serii dostajemy WikiRank Points. Jest też Hall of Fame . Jestem niby na drugim miejscu, ale na dwa wyniki. To chyba przez to, że mam wersję 1.00, do ściągnięcia jest już v1.01, ale nie zamierzam na razie ściągać bo straciłbym to co już zrobiłem, chyba że wysłałbym do twórców moje zapisy. Bardzo polecam (a już za 3 tygodnie World of Abstractica)!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glum Buster

Nowy freeware'owy klasyk. Poważnie. Autor (CosMind) tworzył ją po cichu przez 4 lata (tyle samu czasu zajęło stworzenie Danielowi Remarowi innego indie-klasyka Iji) i teraz wypuścił absolutne arcydzieło gier indie. Po pograniu kilka minut w GB odpuściłem sobie inne gry na najbliższe dni.

A co to jest? Hm, strach pisać żeby nie popsuć zabawy. W dużym uproszczeniu, to platformówka logiczna, gdzie dość często pojawiają się nowe elementy oraz przyjemnie zmusza do myślenia. Grafika jest urzekająca, ci którzy pokochali styl gier Nifflasa (Knytt Stories, Within a Deep Forest) z pewnością wczują się w atmosferę. Również dźwięk jest rewelacyjny - raz niepokojący fortepian, innym razem klimaty A. Vollenweider/Kitaro/Clannad (czyli taki instrumentalny new age). Gra ma mnóstwo ciekawostek i niespodzianek, co kilka planszy coś się zmienia... np. motyw z konikiem polnym, którego można "ujeżdzić" Sterowanie jest proste i intuicyjne (myszka + wsad, pomimo że to platformer 2d), klimat b. przyjemny, całość wciąga dogłębnie... Glum Busterjest 100% jako charityware (tzn. jeśli ci się gra spodoba i uważasz że jest tego warta - wpłać dowolną kwotę na konto autora, a ten ją przekaże na cel charytatywny). Dla mnie jedna z gier roku.

Strona: http://www.glumbuster.com/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Sufferning - na pewno jest. Armia wykupiła grę dla ludu:D A Rise&Fall chyba nie jest freeware. Co do FSW - raczej tak. Ostatnio rzeczywiście kilka gier udostępnili.

O ile się nie myle - darmowy jest też pierwszy PoP(nie nie Sands of Time - PIERWSZY PoP).

Bardzo ciekawa gra.

@Crystalis

Nie to nie są flashówki. To pełne wersje(najwyżej okrojone) gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marrio94

Polecam Liero - sami sobie może nie pogracie (genialne AI :D), ale z kumplem/bratem (no niech będzie też koleżanką/siostrą, żeby się płeć piękna nie czepiała :P) jest super :). W Liero skaczemy sobie takimi robaczkami i się strzelamy :D. Poza trybem "Kill'em all" (podoba mi się ta nazwa-jak pierwszy album Metallici :P) są też CTF i jakieś inne :) (zresztą sami poczytajcie: http://www.liero.org.pl/ ). Niestety może nie działać na nowszym sprzęcie :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem właśnie świetną grę: Infiniminer (klik). Jest to "First Person Miner" - chodzi się po losowej mapie, kopie, zbiera kasę, buduje ściany, drabiny, kupuje dynamit itp. Można grać samemu, ale głównym trybem gry jest multi: można grać na dwie drużyny - kto zdobędzie więcej kasy, lub po prostu budować pod ziemią. Czyli taki Dwarf Fortress, tyle że bez karpi i sprawiający frajdę więcej niż jednej osobie :)

Multi jest przez LAN lub Hamachi; do gry potrzeba NET 2.0 i XNA 3.0 (linki na podanej stronie; XNA waży 8 MB); polscy gracze muszą podmienić "1.0" w konfiguracji na "1,0".

Jeśli będą chętni do grania, zrobi się temat w GwS (imo naprawdę warto)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deluxe Ski Jump

O grze DSJ2:

Gra DSJ2 jest symulacją skoków narciarskich. Autorem tej gry jest JussiKoskela. Gra nie ma dobrej grafiki, ale może wciągnąć gracza na nawet kilka godzin.

W grze mamy do wyboru 32 skocznie (w pełnej wersji zamieszczonej w ,,Komputer Świat''- styczeń 2002 jest dodatkowe kilka skoczni). Najmniejsza ze skoczni jest w Anglii - K50, a największa w Słowenii - K250. Są różne tryby rozgrywek: puchar świata, puchar drużynowy oraz trening. Maksymalnie w pucharze świata może wystąpić 16 zawodników (graczy i CPU razem). Konkurs składa się z dwóch rund bez kwalifikacji. Punktacja jest następująca:

1 miejsce - 100 punktów

2 miejsce - 80 punktów

3 miejsce - 60 punktów

4 miejsce - 50 punktów

5 miejsce - 45 punktów

6 miejsce - 40 punktów

7 miejsce - 36 punktów

8 miejsce - 32 punkty

9 miejsce - 29 punktów

10 miejsce - 26 punktów

11 miejsce - 24 punkty

12 miejsce - 22 punkty

13 miejsce - 20 punktów

14 miejsce - 18 punktów

15 miejsce - 16 punktów

16 miejsce - 15 punktów

W pucharze drużynowym maksymalnie mogą wystąpić tylko 4 drużyny z czterema skoczkami. Tak samo jak w pucharze świata są dwie rundy.

Skoczkiem sterujemy za pomocą myszki lewym przyciskiem myszy odbijamy się od belki startowej, następnie dwoma przyciskami myszy wybijamy się z progu i lądujemy na dwie nogi dwoma przyciskami myszy lub telemarkiem lewym lub prawym przyciskiem myszy.

Strona gry

Kolego, zastanów się co piszesz i co linkujesz. Zajrzyj http://www.mediamond.fi/dsj2/buy/ Gra nie jest freeware, jest dalej w sprzedaży. Następnym razem za takie linkowanie do "bezpłatnej" gry dostaniesz ostrzeżenie. - Pzkw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...