Jump to content
Sign in to follow this  
maridok

problem z google - wyskakują kody captcha (nie działają w dodatku)

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu przy wyszukiwaniu jakiekogolwiek hasła w google wyskakuje strona z kodem captcha. Co więcej ŻADNE kody nie działają. Potraktowałem to adblockiem i teraz mam biały ekran. Praktycznie google jest bezużyteczne. Jak to naprawić i czy znacie jakąś inną, mniej gównianą wyszukiwarkę?

Adres wyszukiwarki google zmienia się na np. taki

https://ipv4.google.com/sorry/IndexRedirect?continue=https://www.google.pl/search%3Fq%3Djak%2Bwy%25C5%2582%25C4%2585czy%25C4%2587%2Bcaptcha%2Bgoogle%26bav%3Don.2,or.r_qf.%26ech%3D1%26psi%3DHVB6VNC9BejNygPu_oHwCg.1417302130981.3%26ei%3DHVB6VNC9BejNygPu_oHwCg%26emsg%3DNCSR%26noj%3D1&q=CGMSBD6URl4Y2KDpowUiGQDxp4NLOSyDNWG1gQspvu-VMdeMKPGibQg

czym jest ipv4?

Edited by maridok

Co to za ISP? Jakiś osiedlowy? IPv4 = Internet Protocol version 4, najprościej po prostu IP.

Nie wiem co to isp. Mam internet od lokalnego dostawcy. Niedawno miałem identyczny adres ip z koelgą, który mieszka parę ulic dalej (to chyba był ogólny adres ip tego dostawcy). Zleciłem mu nadanie nam indywidualnych adresów, ponieważ właśnie wtedy pojawiały się captcha oraz często problemem było wspólna gra na jednym serwerze oraz mega wielki ping. Po nadaniu indywidualnych adresów problem ustąpił. Teraz znów się pojawił (np. musimy używać hamachi, by grać na jednym serwerze i to nie na lanie, ale wanie).

ISP = twój dostawca internetu. Z tego co piszesz to jesteście pewnie w puli adresów prywatnych a wyjściowe IP zewnętrzne jest takie samo dla np. 50 osób. Musisz dzwonić do usługodawcy i prosić o publiczny adres IP.