Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Trupioblady

Rozwiązany: Laptop do gier [~4000]

Polecane posty

Sklepy wielokrotnie popełniały błędy przy specyfikacji- więc nie zdziwiłbym się, gdyby to była najzwyklejsza pomyłka. Ale jeśli jesteś taki przewrażliwiony, to napisz po prostu do Komputronika i zapytaj ich o tę pojemność- oni będą z pewnością bardziej zorientowani :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze :) To napiszę tutaj jak dostanę odpowiedź. A jeszcze takie pytanko. Czy jest możliwość dostania płyty z win 8.1 gdy mam windows 8 na płycie? Tzn. napisać do microsoftu?

Zakupiłem właśnie windows 8.1 pro - http://allegro.pl/windows-8-1-pro-32-64-bit-pl-klucz-auto-gratis-i4807983438.html . Obawiam się legalności tego systemu. Dzwoniłem do sprzedawcy - 0 problemu z kontaktem. Miły facet, powiedział, że można dzwonić do microsoftu z każdym problemem jeśli chodzi o klucz itd. W razie problemu zwróci pieniądze. Co o tym uważacie? Windows 8 OEM miał inną politykę - można było instalować go na różnych komputerach pod warunkiem że klucz jest używany jednocześnie tylko raz. Tak samo jest z 8.1 ? Szukam e-maila do microsoftu w sprawie klucza i pół godziny szukam i znaleźć nie mogę... Zna ktoś do nich maila - do supportu? Klucz otrzymałem błyskawicznie, ale nie wiem czy działa, wpierw wolę się zapytać was i skontakować z microsoftem - czy jest legalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem..gość wydaje się być uczciwy, gdyby coś było nie tak z tymi kluczami to miałoby to odzwierciedlenie w komentarzach...z drugiej strony dziwi mnie taka niska cena tego klucza..

W sprawie kontaktu to polecam wejść tu: http://support.microsoft.com/ContactUs i wejść do jednej z zakładek (Pomoc techniczna, Konfiguracja lub Pomoc przy zakupach), zalogować się poprzez konto Microsoft i wtedy szukać odpowiedzi na pytanie o legalność klucza, bo ja w tej kwestii już nie pomogę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, klucze działają na 100% ale jakby była kontrola - kto wie... Możliwe, że są to klucze studenckie - z uczelni za granicą, które są darmowe dla uczniów, nauczycieli itd. I wtedy oni sprzedają je innym i tak dotarły do Polski. W każdym bądź razie facet miły - jutro pogadam z Microsoftem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że w razie kontroli legalności oprogramowania nie będziesz miał dowodów legalności zakupu.

Cena dla użytkownika końcowego na całym świecie jest w zasadzie jednakowa ($ 119 dla wersji zwykłej, $ 199 dla wersji Pro) i jakiekolwiek wahania większe od 10-15% wskazują na niepewne pochodzenie produktu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dla mnie od początku trochę głupie jest kupowanie Windows 8.1, gdy się ma 8. Zrobi się raz aktualizację do nowszej wersji i można przecież spokojnie zrobić potem kopię bezpieczeństwa (zgrywasz praktycznie całego Windowsa na płytę i to jest normalnie legalne).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się dzisiaj dodzwonić do Microsoftu

Klucz jest od kilku dni zablokowany, do tego nie 8.1 PRO a 8 PRO. Tak więc zadzwoniłem do sprzedawcy - odebrał - nie ma problemu z kontaktem z nim, powiedział, że jutro zadzwoni do UK gdzie ma dystrybutora kluczy i to z nim wyjaśni, pieniądze pewnie mi zwróci, coś mówił, że wyśle mi skan naklejki jeszcze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu, że nie będziesz miał dowodów legalności systemu:

- naklejki, fizycznego klucza, bądź maila potwierdzającego klucz

- faktury od licencjonowanego przedstawiciela MS (w formie papierowej lub elektronicznej)

- nośnika

Musisz mieć 2 z 3 dowodów, aby wg licencji system był legalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maila mam, naklejka niby tylko skan, ale i tak zażądam oddania kasy. Kurczę, mam jeszcze pytania... Bo czytam i czytam i z każdą chwilą nabieram coraz większej niepewności względem zakupionego Asusa - chłodzenie... Podobno jest ono fatalne? Gorsze od Y50?! Przecież jak to ma wytrzymać mi z 7 lat to przecież nie może mieć wysokich temperatur. Jak to tu wygląda? Lub wymiana pasty? Podobno w tym modelu dano plomby na układ chłodzenia - czy to prawda? Co ile wymienia się tu pastę termoprzewodzącą? I jeszcze - nie chcę iść na żaden kompromis w podstawce chłodzącej. Jaka jest najlepsza do 150zł-200? Nie odpalę tego ROGacza bez podstawki. Wydaje mi się, że są lepsze podstawki niż polecona. Tym bardziej, że podobno temp. są właśnie wysokie jak już wspominałem. Macie jakieś pomysły? Czy "elektronicznie" można zwiększyć moc takiej podstawki? Jakie temperatury podczas lekkiego używania są normą a jakie podczas obciążenia - typu najlepsze gry na ultra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dailyuse-temperatures-620x248.png

heavyload-temperatures-620x248.png

To są temperatury laptopa Asus G551JM- pierwsze zdjęcie to temperatury podczas normalnego użytkowania, drugie zdjęcie to temperatury podczas MAKSYMALNEGO obciążenia- i właśnie to drugie zdjęcie pokazuje, że temperatury są niższe niż w Y50, gdzie podczas max obciążenia dochodziły do ponad 50 stopni. Nie wiem więc gdzie naczytałeś się takich rzeczy, że rzekomo Y50 ma lepsze chłodzenie, ale jest to bzdura totalna. Asus w swoich topowych modelach nigdy nie zawiódł pod kątem układu chłodzenia. Poza tym, ile wg Ciebie jest laptopów 15" o wadze ponad 3 kg?

rear-200x150.jpg

Jak widzisz znajduje się tu 6 kratek, przez które może przedostać się zimne powietrze z podkładki chłodzącej- poniżej 100 zł najlepsza jest Glacier NC400- świetny stosunek ceny do jakości, potrafi obniżyć temperatury nawet o kilkanaście stopni (potwierdzone osobiście). Z droższych polecam takiego Zalmana: http://www.x-kom.pl/p/80193-podstawka-do-notebooka-zalman-chlodzaca-zm-nc3500-plus-hub-usbglosniki-17-3.html rewelacyjna podkładka, bardzo cicha, gustownie wyglądająca, do tego ma wbudowane głośniki nawet ;) Mogę również polecić Enermax AeroOdio: http://www.x-kom.pl/p/190332-podstawka-do-notebooka-enermax-chlodzaca-aeroodio-glosniki-2x-usb-do-17-3.html ta również jest cicha i posiada głośniki wbudowane :P

Co do pasty- raz na rok/dwa lata możesz się pokusić o jej wymienienie. Osobiście sam jej nie wymieniam, ale oddaje lapka do zaufanego serwisu, który raz dwa mi to robi więc problemu z pastą nie ma (bo wiem, że zakładają porządnej jakości pastę na CPU i GPU).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda sprawa z wymianą pasty w tym laptopie. Nie wierzę jednak, że nie da się jej wymienić. Gdyby nie dało się jej wymienić to w końcu zaschnięta stara pasta spowodowałaby, że z laptopa nie dałoby się korzystać normalnie, a to z pewnością nie jest celem Asusa. Zdjęcia po lewej stronie to temperatury pod spodem, zdjęcia po prawej to temperatury powierzchni roboczej (klawiatury i gładzika).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i widzę, że ten glacier ten tani na duże spadki temperatur... http://www.komputronik.pl/product/50874/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Zalman_chlodzenie_do_notebookow_ZM_NC2000_Black.html Ta widzę ma chyba największe spadki temperatur... Matko, im więcej wyboru tym trudniej się zdecydować... Tak więc chyba na tą się skuszę, zobaczę. http://www.komputronik.pl/product/50874/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Zalman_chlodzenie_do_notebookow_ZM_NC2000_Black.html

Tak, ale w takim razie po prawej stronie przy obciążeniu jest niższa temp. aniżeli przy normalnym użytkowaniu. Trochę dziwne.

Mam nadzieję, że nie ma tam plomb, bo to byłoby naprawdę czymś "nienormalnym". Może po prostu chcą, aby sprzęt wytrzymał tylko te dwa lata :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem na poprzedniej stronie o tym, jaką mam podkładkę, więc wróć się i poszukaj bo ja nie będę się powtarzał.

Jeśli chodzi o komfort to co mam w sumie powiedzieć- laptop dobrze "siedzi" na podkładce, nie ześlizguje się, nie jest zbyt głośna, jak gra się to nawet jej nie słyszę, wentylator generuje dużo chłodnego powietrza, dzięki czego z laptopa ucieka również dosyć chłodne powietrze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...