Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Trupioblady

Rozwiązany: Laptop do gier [~4000]

Polecane posty

Witam. Chcę kupić laptopa na ok. 8 lat. Oczywiście początkowo do gier - oczywiste, że po kilku latach nie pogram sobie w najnowsze tytuły ;/ Ale do rzeczy. Który lapek polecacie? Mam propozycję jedną. Producent

  • Lenovo

Gwarancja

  • 1 rok

rodzaj

  • laptop

segment

  • Uniwersalny
  • Multimedialny
  • Internet i komunikacja

klasa

  • gaming

przekątna ekranu LCD

  • 15.6 cali

nominalna rozdzielczość LCD

  • 1920 x 1080 pikseli

typ ekranu

  • matowy (non-glare)

procesor

  • Intel? Core? i5

model procesora

  • i5-4200H (2.8 GHz, 3.4 GHz Turbo, 3 MB Cache)

ilość rdzeni

  • 2 szt.

wielkość pamięci RAM

  • 16 GB

typ zastosowanej pamięci RAM

  • DDR3 (1600 MHz)

pamięć RAM rozszerzalna do

  • 16 GB

rodzaj dysku twardego

  • SSD (flash)

pojemność dysku SSD

  • 240 GB

napęd optyczny

  • brak

dedykowana grafika

  • tak

karta graficzna

  • NVIDIA GeForce GTX 860M

pamięć karty graficznej

  • 4096 MB

wyjścia karty graficznej

  • wyjście HDMI

typ akumulatora

  • 4-komorowy

karta dźwiękowa

  • stereo

łączna moc wbudowanych głośników

  • 3 W

czytnik kart pamięci

  • xD
  • SDHC
  • SDXC
  • MS-Pro
  • SD

komunikacja

  • WiFi IEEE 802.11a/b/g/n
  • LAN 1 Gbps
  • Intel WiDi
  • Bluetooth

interfejsy

  • 2 x USB 3.0
  • 1 x USB

dodatkowe wyposażenie/funkcjonalność

  • kamera HD

zainstalowany system operacyjny

  • brak systemu w komplecie

szerokość

  • 387 mm

głębokość

  • 249 mm

wysokość

  • 23.8 mm

waga

  • 2.4 kg

materiał obudowy

  • tworzywo sztuczne
  • aluminium

kolor obudowy

  • czarny

stylistyka pokrywy

  • czarna

kolor ramki wyświetlacza LCD

  • czarny

kolor klawiatury

  • czarny

kolor wokół klawiatury

  • czarny

akcesoria

  • zasilacz | bateria

dodatkowe informacje

  • podświetlana klawiatura

lokalizacja dla rynku

  • Polska

inne

  • Zewnętrzny dysk 1 TB na USB

Może jakiś inny proponujecie ?

Jest to Lenovo Y50-70. Zależy mi na grach i nie przegrzewaniu się. Oczywiście aby był wytrzymały itd. :) Ten byłby [beeep] gdyby - no jak sami widzicie nie 2 rdzenie ;/ Obawiam się, że może na tym uboleć. Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zatem Asusa G551JM z i7-4710HQ, 8 GB RAM, GTX860M 4 GB VRAM, dyskiem HDD 750 GB oraz z Windows 8. Laptop ten należy do renomowanej serii Republic of Gamers, jest IMO lepszym wyborem od Lenovo, ponieważ w tym drugim są pewne problemy z temperaturami, również są problemy z Turbo Boostem (w wersji z procesorem i7- nie działa on po prostu) wink_prosty.gif Asus ma o wiele lepsze chłodzenie, dlatego uważam, że po prostu będzie to lepszy wybór. wink_prosty.gif

http://www.x-kom.pl/...in8-gtx860.html

Btw :P

Gdzie Ty znalazłeś Y50 z i5 w cenie około 4300? :D Ten laptop ma cenę już grubo poniżej 4 tysięcy hehe :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak bo to jest właściwość matrycy, jednakże jak wynika z dostępnych recenzji tego modelu, matryca Samsunga w nim zastosowana nie posiada problemu z efektem smużenia.

Co do dysku to nie wszystkie mają po 750GB bo jak jasno stoi w specyfikacji ten z MM ma 1TB :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w ogólnym MM nie mogę go znaleźć.

I tak btw. musi byc jakaś różnica. Bo za 4099 można kupić 8GB ramu, a tutaj jest jeszcze windows 8.1... Czyli odejmin od 3899 jeszcze 200zł to bedzie 3700 - 400zł taniej. Ja zresztą już zamówiłem, ale 16GB ram wersję. Proszę nie zamykać tematu to napiszę tutaj coś później, a potem napiszę recenzję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jednego. Jaki w końcu akumulator ma seria G551? 4-komorowy czy 6-komorowy? Ile mAh?

Więc czym są oznaczenia CN-xxx ?

Kurczę... Szukam i szukam i znalazłem. Jest haczyk :) W MM jest 1TB, ale wolniejszy, bo 5400 RPM. Wypowiadał się ktoś na innym forum. Pisał, że działa wolniej niż w sklepie, dysk jest słyszalny, a głośniki średniej jakości. Mam nadzieję, że ten co zamówiłem ma niemal "niesłyszalny" dysk, [beeep] głośniki i działa szybko :) Szczerze mówiąc - wolę 750GB 7200RPM aniżeli 1TB 5400RPM :) Jedynie szkoda 200zł ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co uważasz o G750JM ?

Jaką ogólnie podkładkę mi polecacie? Bo ja nawet nie mam zamiaru uruchamiać tego G551 bez podkładki chłodzącej, niech mnie szybciej nieszczęście dopadnie! Jak jest z montowaniem past? Czy można wstawić drugi dysk (np. SSD - może zamiast nagrywarki?).

http://www.x-kom.pl/p/212530-notebook-laptop-15-6-asus-g551jm-cn082-i7-4710hq-8gb-128750-dvd-gtx860.html O tutaj np. są 2 dyski + nagrywarka :D

http://www.x-kom.pl/p/212534-notebook-laptop-15-6-asus-g551jm-cn082-16-i7-4710hq-16gb-256750-dvd-gtx860.html a to to już w ogóle jest ideał *.* SSD 256Gb <3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie sklepu napisane jest, że drugi dysk dodawany jest w zewnętrznej kieszeni. W Acerze który podrzuciłem na pewno jest miejsce na 2 dyski w środku. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy w tym modelu Asusa są 2 sloty na dysk. W sklepie x-kom nie ma za bardzo tzw. sanek do montażu dysku w miejsce dvd w laptopie.

Chodzi o coś takiego http://www.x-kom.pl/p/162134-obudowa-dysku-2-5-icy-box-ib-ac642-sata-na-slot-dvd-127mm-obudowa-slim.html (TYLKO PRZYKŁAD NIE WIEM CZY PASUJĄ). Z tego co czytałem w tym laptopie najpewniej montowany jest napęd 90 mm ale to nic pewnego.

Co do podkładki to z recenzji nie wynika by była ona niezbędna ale zawsze obniża temperatury komputera co wpływa pozytywnie na jego pracę i żywotność. Niestety w kwestii tego która jest najlepsza musi się wypowiedzieć ktoś z większym doświadczeniem w tej kwestii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G750JM jest laptopem większym od G551JM (ten pierwszy ma przekątną 17,3"). Ma również większą wagę, bo aż 4,5 kg- spowodowane jest to tym, że znajduje się w nim dużych rozmiarów układ chłodzenia, który jest bardzo skuteczny. Ponadto GTX860M występujący w G750JM ma 2 GB pamięci VRAM, natomiast ten drugi ma 4 GB VRAM.

Gdybyś brał G750JM to podkładka nie byłaby konieczna, natomiast na wszelki wypadek do G551JM bym dokupił. Mimo wszystko jest to mniejszy laptop, więc do końca nie wiadomo jak to jest z tym chłodzeniem. Z podkładek polecam Glacier NC400: http://www.x-kom.pl/p/149482-podstawka-do-notebooka-silentiumpc-chlodzaca-glacier-nc400-do-17-3-czarna.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale zewnętrzny w obudowie - w zewnętrznej kieszeni, ale jest w środku i z zewnątrz nie widać różnicy - tak? Jeśli chodzi o Acera... Nie mam z nim zbyt dobrych wspomnień. Nie wydaje się Wam, że jest to taka bardziej "tania" firma? W takim razie - G551JMwedług mnie lepszy od G750JM... Może te 2GB nie robi dużej różnicy, a układ chłodzenia już ma znaczenie, ale 17,3" to troszkę przy dużo. Do tego laptopa i tak będzie podstawka, więc czy dużą różnicę mi to zrobi? Wątpię. W dodatku na pewno na temperaturę mniejszą ma wpływ procesor - tylko 2 rdzenie. Tutaj mamy 4. Moge się z tym mylić, chociaż teraz sprawdzałem i w każdym sklepie tak jest. MM - fakt - niższa cena, aczkolwiek duże znaczenie ma dysk - powolny i bez SSD. Ciekaw jestem tej baterii - czy faktycznie ma mniej komór w komputroniku - ze strony asusa wynika, że rodzina G511 ma 6 komór. Zastanawiam się jeszcze, czy te 15,6" będzie jednak wystarczające ;/ Aktualnie mam 23" i przeniesienie się na mniejszy będzie początkowo nie lada wyzwaniem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale zewnętrzny w obudowie - w zewnętrznej kieszeni, ale jest w środku i z zewnątrz nie widać różnicy - tak?

Dysk HDD znajduje się w specjalnej obudowie podłączanej do portu USB, więc jest na zewnątrz laptopa. Taki dysk jest również wolniejszy od takiego samego dysku HDD znajdującego się w laptopie, ponieważ dane nie przechodzą bezpośrednio z i do dysku ale jeszcze dodatkowo przez USB idą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...