Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Writer

Adapter Wi-Fi problem

Polecane posty

Witam,

Otóż kupiłem sobie adapter Wi-Fi http://www.morele.net/karta-sieciowa-asus-usb-n10-bezprzewodowy-adapter-wifi-n150-ieee-802-11b-g-n-usb-2-0-transfery-do-150mbit-s-64-128-bit-wep-tkip-aes-wpa-wpa2-psk-obsluga-wps-357685/

Po zainstalowaniu sterowników z płyty (próbowałem też zainstalować najnowsze ze strony producenta) pojawia mi się konfigurator WPS Wizard. Tam mogęw wybrać 2 opcje - wpisać PIN lub połączyć się przez przycisk WPS. Jaką bym opcję nie wybrał, to pojawia mi się komunikat, że adapter nie jest podłączony do komputera i mam go podłączyć. Oczywiście w rzeczywistości jest on podłączony i nawet widoczny w panelu sterowania, tam gdzie widać wszystkie sieci.

Nie działa na 2 kompach z Windows 7 64x oraz jednym z XP. Interesuje mnie aby działał na moim laptopie MSI GE630 DX.

Mój problem jest identyczny jak na tym forum http://forum.komputerswiat.pl/topic/58403-problem-z-dzialaniem-asus-usb-n10-usb-adapter-na-pc-z-windows-7/

Tyle że oni go tam nie rozwiązali. Piszę tutaj zanim zgłoszę reklamację.

Jeszcze zaznaczam, że na moim laptopie MSI nie działało WiFi nigdy ale na kablu chodzi OK. Ale adapter nie działa m.in. na innym sprzęcie, na którym inny adapter WiFi chodzi normalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez menadżera systemowego (z panelu sterowania) nie idzie się połączyć. Menadżer asusowy, czyli masz na myśli jakieś oprogramowanie które zainstalowało się razem ze sterownikami?

Mam na pulpicie taką ikonkę, ale włącza się na sekundę okno "Ustawienia karty WLAN ASUS", jednak od razu się wyłącza, jak w wątku na forum który podałem. Chyba że menadżer asusowy to coś innego.

Stan radia mam wyłączony, w okienku obok zegarka, co powinno włączone być przypuszczam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...