Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shanhaevel

Problem z wyłączającym się komputerem

Polecane posty

Witam.

Jeśli źle umieściłem temat to przepraszam i proszę o przeklejenie do odpowiedniego działu,

Tak jak w temacie od jakiegoś czasu mam problem z wyłączaniem się komputera. Nie jest to nagłe odcięcie zasilania po prostu wszystkie programy się wyłączają a następnie cały system. Kiedyś to się zdarzało rzadko lecz teraz praktycznie po odpaleniu jakiejkolwiek gry się to dzieje. Jakąś godzinę temu czyściłem ponownie sprzęt z kurzy gdyż myślałem że to jego wina i komp się wyłącza ponieważ się przegrzewa ( wczoraj skanowałem 3 różnymi antywirami system i nic nie znalazł oraz czyściłem rejestr ccleanerem), Zanim przed chwilą się wyłączył monitorowałem temperatury programem speedfan i miałem takie oto temperatury:

GPU 66

Core 0 38

Core 1 39

Core 2 35

Więc raczej to nie wina temperatury.Podejrzewam 2 sprawców tego zjawiska zasilacz lub płyta główna ( z nią miałem trochę problemów od samego początku), Komp był kupiony rok temu z pomocą ludzi z forum )jeszcze raz dziękuję wszystkim wink_prosty.gif) a to jego skład:

procesor: Intel Xeon E3-1230v3 CPU @ 3.30GHz

ram: Crucial DDR3 16 GB (2x8 GB) 1600 MHz Ballistix Sport XT CL9

płyta główna: MSI Z87-G55 Intel Z87

karta graf: MSI ATI Radeon HD7970 OC Boost 3GB DDR5/384bit

obudowa: Zalman Z11 Plus

dysk: WESTERN Digital RED 3TB SATA3

zasialcz: ENERMAX LEPA 850W

chłodzenie procesora: SilentiumPC Spartan PRO HE924 CPU Cooler

Załącznik są to temperatury ze speedfana po włączeniu komputera gdy sam się wyłączył.

Proszę pomóżcie gdyż ten problem zaczyna być uciążliwy (nie otwieram już programów do pracy na tym komputerze tylko na laptopie ponieważ boję się że moja praca pójdzie na marne)

post-428684-0-30937800-1416850452_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazania Speedfana są błędne, niemożliwe by podzespoły miały temperaturę rzędu 10-15C, no chyba, że trzymasz komputer na dworze. Zobacz co pokaże np. HWMonitor.

Komputer się wyłącza tak jakbyś po prostu wybrał opcję wyłączania komputera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowy screen. Komputer działa już 12 godzin ( ani razu się nie wyłączył) włączone 2 przeglądarki a cały dzień oglądałem filmy,youtube lub grałem ( głównie FFVII,dark blood, diablo 1 i 2) a od 3 h włączony jest speedfan( tylko po to żeby ręcznie ustawić maksymalne obroty wiatraków)

post-428684-0-23402400-1417286421_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...