Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maloly

Rozwiązany: Nagłe skoki pingu

Polecane posty

A więc tak jak w temacie.

Przez dłuuuugi czas było wszystko w porządku, internet się nie zacinał, ping w grach był w porządku, rozmowy przez skype się nie zacinały, do pewnego momentu. kilka tygodni temu podczas rozmów z kolegami stopniowo, coraz częściej zaczęły się pojawiać lekkie lagi takie na pół sekundy-sekundę. w tym czasie nie grałem w gry które używają internetu więc tego naprawde nie zauważyłem. Gdy koledzy namówili mnie żebym znowu zagrał w coś tam nie dość że ping co chwile skakał nawet do 8000 to nic nie mogłem zrozumieć co koledzy mówią. Myślałem że to przez system, ponieważ miałem windows 8.1 więc przeinstalowałem do 8.0. teraz wiem że problem twki gdzieś głębiej, gdy zacząłem grzebać i wpisałem w cmd ping www.wp.pl -t widziałem ze ping co chwile skacze i co jakiś czas guni pakiety. teraz nie wiem czy problem jest po stronie mojego adaptera wi-fi czy modemu czy dostawcy internetu.

Mój adapter to: TP-link TL-WN722N

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem się bezpośrednio z modemem i problem został wyeliminowany. Jednak mimo wszystko problem polega na tym ze pomiędzy modemem a moim komputerem jest całe mieszkanie i w ostateczności będę musiał przewiercić 2 ściany, ale powtarzam to w ostateczności. Tutaj mały screen z cmd: ping www.wp.pl -t. Jak juz wspominałem gdy komputer podłączyłem bezpośrednio do modemu ping był stabilny.

Stwierdziłem, że można by oddać adapter do naprawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pingi jak na trochę dalsze połączenie bezprzewodowe są ok. Najlepiej sprawdź jak wygląda to podczas gry na połączeniu bezprzewodowym i normalnym, kablowym. Jeśli wysokie wartości pingów utrzymają się na obu, kontaktuj się z ISP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...