Jump to content
Sign in to follow this  
Writer

Sprawa z dźwiękiem i grafiką

Recommended Posts

Hej,

Chciałbym Was zapytać odnośnie sterowników do mojej karty dźwiękowej. Posiadam płytę główną Gigabyte Z97-X Gaming 5 i mam zainstalowane sterowniki Sound Blaster X-Fi MB3. Mam także ikonę na pulpicie o takiej samiej nazwie, po wejsciu w którą pokazują mi się opcje dźwięku.

No i tam różne rzeczy mogę zaznaczać i odznaczać ale np. w opcji Scout Mode, nie da się zaznaczyć "ptaszka". Dlaczego?

Scout Mode to opcja, która w grach umożliwia lepsze słyszenie kroków postaci, żeby lepiej fragować. Zaznaczam, że nie chcę grać z tą opcją, ale przez fakt, że opcji tej nie da się zaznaczyć, że jest nieaktywna, martwię się że coś działa nie tak - i paradoksalnie boję się że tak opcja jakoś jest włączona.

Dlaczego tej opcji nie da się zaznaczyć oraz może w ogóle to olać, skoro opcja jest nieaktywna i bez ptaszka, czyli na pewno wyłączona?

Druga sprawa dotyczy upewnienia się, czy mój monitor AOC G2460PG włączył funckję G-Sync. Mam grafikę GeForce GTX 970. W Panelu Sterowania NVIDIA Mam zaznaczone ptaszkiem "Enable G-SYNC", ponadto zgodnie z instrukcjami włączam grę aw trybie pełnego ekranu; w zakładce Set up G-SYNC" mam wybrany monitor jako pierwszy; oraz w zakładce "Manage 3D settings" mam Vertical sync ustawiony na G-SYNC.

Mam Windows 8.1 po angielsku, bardzo proszę o odpowiedź, ważne jest dla mnie aby upewnić się że te dwie rzeczy są w porządku.

EDIT: Sprawę myślę że rozwiązałem sam w ten sposób, że po zaznaczeniu w Panelu Sterowania -> Dźwięk jako domyślnych innych głośników niż moje słuchawki (czyli Realtek Digital Output) opcja Scout Mode się pojawia i można ją zaznaczyć. Gdy słuchawki są domyśle nie da się tego zrobić. Pewnie po prostu opcja ta nie nadaje się do słuchawek, mimo karty dźwiękowej która tą opcję obsługuje. Czyli skoro nie da się tej opcji zaznaczyć, jest nieaktywna to musi być wyłączona.

G-Sync z tego co czytałem też mam dobrze, więc temat do zamknięcia.

Edited by Writer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...